پروژه تنظیم شرایط محیطی - طراحی اقلیمی 45 اسلاید - معماری همساز با اقلیم | گروه معماری پارساکد - مرجع معماری ایران

پروژه تنظیم شرایط محیطی – طراحی اقلیمی ۴۵ اسلاید – معماری همساز با اقلیم - گروه معماری پارساکد – مرجع معماری ایران

به وب سایت گروه معماری پارساکد خوش آمدید.

subscribe-sms

اشتراک پیامک

پارساکد
صفحه اصلی
تالار گفتمان
اینستاگرام ما
عضویت
ورود کاربران
ارتباط با ما

توجه: در صورتی که اطلاعات معماری دارید نیاز به خرید نیست و با شما تبادل اطلاعات انجام خواهد شد.

پروژه تنظیم شرایط محیطی – طراحی اقلیمی ۴۵ اسلاید – معماری همساز با اقلیم
icon تعداد بازدید: 13,982 iconدسته : پارساکد، تنظیم شرایط محیطی 2، طراحی اقلیمی، معماری اقلیمی

ارسال شده از آرشیواطلاعات سایت

عنوان: پروژه تنظیم شرایط محیطی – طراحی اقلیمی ۴۵ اسلاید – معماری همساز با اقلیم

نسل ها پیش که انسانهایی سرزمین ایران را جهت سکونت انتخاب و شروع به ساختن پوسته سوم انسانی(پوسته اول پوست طبیعی انسان ،پوسته دوم پوشش مناسب با محیط زیست و پوسته سوم ساختمان را میتوان نام برد)خود نمودند در شرایط مختلف آب و هوایی قرار گرفته و کوشش مقابله با شرایط محیطی و ایجاد فضای مناسب داخلی ،آنها را با فرمها و روشهای مختلف ساختمان در تطابق با محیط راهنما شد.
از این رو در پهن دشت کشورمان که دارای آب و هوای مختلفی می باشد با سیستم های متعدد ساختمانی روبرو میشویم. در تداوم مبارزه با شریط محیط خارج ، تجربیات ذیقیمتی در طراحی ،ساخت و انتخاب مصالح در ساختمان های سنتی کشور نهفته است که متاسفانه در زمان حاضر با برداشت غلط از معماری دنیای غرب، کلیه دانش و تجربیات اسلاف خود را از یاد برده و با تقلیدی ناقص از معماری بین المللی ، زمین های حاصلخیز این مرز و بوم را بتن ریزی می کنیم.
بیشتر دست اندرکاران ، فرم ظاهری معماری گذشتگان را تقلید کرده و نام معماری سنتی روی آن میگذارند. در صورتی که فرم ظاهری معماری قدیم در اثر استفاده از مصالح ساختمانی منطقه، کارائی مصالح از لحاظ ایستایی و مقاومت در برابر بارها و فشارهای وارده ساختمان، مقابله در برابر گرما، سرما و نزولات جوی شکل میگیرد . البته فرهنگ منطقه نیز در فرم دهی هنر به عناصر ساختمانی مطمئناً موثر میباشد.

مقاله در مورد تنظیم شرایط محیطی,پروژه آماده درس تنظیم شرایط محیطی,دانلود پروژه درس تنظیم شرایط محیطی,تنظیم شرایط محیطی,تحقیق آماده درس تنظیم شرایط محیطی,معماری اقلیمی,مقاله در مورد معماری اقلیمی,تحقیق در مورد معماری اقلیمی,دانلود مقاله معماری اقلیمی,مقاله معماری اقلیمی,معماری با اقلیم,ساختمان سازی طبق قلیم

گذشتگان ما در اثر تجربه، دانش استفاده از موارد یاد شده با ارزشهای مقاومت حرارتی آنها در هریک از عناصر مختلف ساختمانی را آموخته و در نتیجه کلیه ساختمانهای سنتی در اطراف و اکناف کشورمان با آب و هواهای مختلف از لحاظ سیستم های ساختمانی ،مصالح بکاررفته و طرحهای گوناگون از درون گرا تا برون گرا تنوع چشمگیری را ارائه می نماید و به بهترین وجهی جوابگوی شرایط محیطی استقرار خویش می باشند. احاطه به عملکرد عمل پوسته سوم بشری در تنظیم شرایط محیط داخلی ساختمانهای مسکونی در اقلیم های مختلف و بکارگیری آن در بنای هر ساختمان سنتی مستتر است.

برای دانلود به ادامه مطلب بروید…

حال اگر معماران و دست اندرکاران امروز کشور با شناختی علمی از مصالح جدیدی که در دسترشان قرار دارد و با توجه به شرایط اقلیمی و عملکردهائی که در اثر پیشرفت تکنولوژی و طریقه زندگی انسان در زمان دست یابی به الکترونیک و فضا بوجود آمده است و مطابقت آنها با یکدیگر عمل نمایند، در واقع دانش و روند معماری سنتی را در بناهای جدید بکار گرفته اند. در این حال شکل ظاهری معماری نیز میتواند فرمهای تازه ای که مطمئنا آنها نیز از شرایط اقلیمی، استاتیکی، فیزیکی و فرهنگی تابعیت خواهند نمود بخود گیرد، که بر پایه معماری سنتی منطقه ولی با بیان تازه خواهند داشت.
در معماری سنتی ایران ساختمان بر اساس موقعیت جغرافیایی خویش از طریق سقفها، کم نمودن سطوح خارجی در مقابل تابش مستقیم آفتاب، احداث سایبانهای مناسب هر منطقه، بادگیرها،زیرزمین ها، حیاطهای مرکزی، جانپناه های سایه گستر، پنجره های رو به آفتاب، انتخاب مصالح مناسب سقفها، دیوارها، احداث آب انبارها و … چنان با محیط خارج با محیط خارج مقابله مینماید که بهترین آسایش فضای داخلی را بدون استفاده از دستگاهای پیچیده انرژی و آلوده کننده امکان پذیر میسازد، بعبارتی دیگر اسلاف ما به بهترین وجهی از قوانین و سیستمهای غیر فعال خورشیدی آگاهی داشته و استفاده کرده اند.

ولی تاکنون هیچ هیک از عناصر فوق الذکر از طریق علمی بررسی کاملی نشده و ارتباط آنها با یکدیگر بصورت دانشی مدون عرضه نگردیده است.در صورتی که در کشورهای دیگر دانشمندانی به تجزیه و تحلیل علمی بیشتر عناصر سیستمهای غیر فعال خورشیدی دست زده و نمونه های ارزنده بر اساس نتیجه تحقیقاتشان طراحی، ساخته و به جامعه بشری ارائه نموده اند.
متاسفانه در کشور ما در رابطه با علم معماری به علت بی توجهی مسئولان و ناشناس بودن این دانش در جامعه میان توده مردم کتب زیادی تالیف، ترجمه و ارائه نگردیده است.
در این تحقیق نمونه هایی(هرچند کم) از طراحی مربوط به اقلیم بدون استفاده از وسائل و دستگاهای پیچیده اشاره شده است.امید است طراحان معماری علی الخصوص علاقمندان به معماری سنتی ایران بیشتر از روشهای طراحی اقلیمی و انرژی غیر فعال خورشیدی که انرژی پاک نامیده شده است را در طرحهای خود بکار گیرند. کاری که نیاکان ما آنرا نسبت به شرایط خود انجام می دادند.

 

دانلود پروژه تنظیم شرایط محیطی 1 2,پروژه تنظیم شزایط محیطی 1 2,پروژه های تنظیم شرایط محیطی,پروزه تنظیم شرایط محیطی,تحقیق در مورد تنظیم شرایط محیطی,مقاله در مورد تنظیم شرایط محیطی,پروژه آماده درس تنظیم شرایط محیطی,دانلود پروژه درس تنظیم شرایط محیطی,تنظیم شرایط محیطی,تحقیق آماده درس تنظیم شرایط محیطی,معماری اقلیمی,مقاله در مورد معماری اقلیمی,تحقیق در مورد معماری اقلیمی,دانلود مقاله معماری اقلیمی,مقاله معماری اقلیمی,معماری با اقلیم,ساختمان سازی طبق قلیم

مسیر های تبادل انرژی حرارتی در ساختمان

تحقیق آماده درس تنظیم شرایط محیطی,معماری اقلیمی,مقاله در مورد معماری اقلیمی,تحقیق در مورد معماری اقلیمی,دانلود مقاله معماری اقلیمی,مقاله معماری اقلیمی,معماری با اقلیم,ساختمان سازی طبق قلیم

خانه نمونه که دارای ترکیبی از تعدادی سیستم های انرژی غیر فعال خورشیدی از جمله پنجره های جنوبی آفتابگیر به اضافه دیوارهای حرارتی و بشکه های آب برای ذخیره حرارت می باشد. ایوان روی گاراژ برای استفاده در فصل تابستان

دانلود مقاله معماری اقلیمی,مقاله معماری اقلیمی,معماری با اقلیم,ساختمان سازی طبق قلیم

ردیف درختان مسیر خیابان را پوشانده و با سایت تطبیق پیدا کرده است

تحقیق در مورد معماری اقلیمی,دانلود مقاله معماری اقلیمی,مقاله معماری اقلیمی,معماری با اقلیم,ساختمان سازی طبق قلیم

– جهت استفاده مجدد از حرارت بنا، از کانالهای عمودی هوا استفاده شود

 

 برای دانلود پروژه کامل طراحی اقلیمی از پائین اقدام نمائید.

 

نام فایل : پروژه تنظیم شرایط محیطی – طراحی اقلیمی ۴۵ اسلاید – معماری همساز با اقلیم

 

فرمت فایل:     PPT – پاورپوینت

 

 

 حجم : ۱۵ مگابایت

 

   برای دانلود روی آیکون زیر کلیک کنید. (  لینک مستقیم از سرور سایت )

طراحی پارک - عکس پارک - عکس معماری - علی شفیع زاده - پارسا کد

 

   برای دانلود روی آیکون زیر کلیک کنید. (  لینک غیر مستقیم از سرور های دیگر )

طراحی پارک - عکس پارک - عکس معماری - علی شفیع زاده - پارسا کد


 رمز عبور : www.parsacad.com

 

 

***در صورت کپی کردن حتما لینک منبع را ذکر نمایید***

منبع : پارسا کد – مرجع تخصصی معماری و عمران در ایران

 

 عکس ها:

اقلیم در معماری,طراحی طبق اقلیم,معماری در اقلیم,سایت معماری,بزرگترین سایت معماری ایران,بهترین سایت معماری,سایت های معماری,سایت معماری,معماری,معماری اقلیمی,اقلیم در معماریبهترین سایت معماری,سایت های معماری,سایت معماری,معماری,معماری اقلیمی,اقلیم در معماری

بهترین سایت معماری,سایت های معماری,سایت معماری,معماری,معماری اقلیمی,اقلیم در معماریمطالعات اقلیمی,طراحی اقلیمی,اقلیم,مطالعات اقلیم,طراحی با اقلیم,اقلیم شناسی,ساخت ساختمان با اقلیمicc_news_fa_478_1--www.ParsaCad.com

سایت پارسا کد,پارسا کد,بهترین سایت معماری,معروف ترین سایت معماری ایران,معماریسایت پارسا کد,پارسا کد,بهترین سایت معماری,معروف ترین سایت معماری ایران,معماریسایت پارسا کد,پارسا کد,بهترین سایت معماری,معروف ترین سایت معماری ایران,معماری

 

مطالعات ، رساله و پایان نامه های آماده معماری –  کلیک کنید.

مجموعه ۲۰۰۰ مقاله تخصصی معماری ، عمران ، ساختمان ، شهرسازی و… { مقاله های کامل به زبان فارسی }

 

ارتباط با مدیریت پارسا کد:

همراه جهت تماس: ۰۹۳۷۱۹۲۵۳۱۲    –    ۱۰ صبح تا ۶ عصر

ایمیل: admin@parsacad.com

 


در باره ي "مدیریت سایت" از مدیران سایت پارسا کد
نوشته شده توسط :مدیریت سایت | تعداد مطالب : 816مطلب

مدیریت سایت - مهندسی معماری از تهران و عضو گروه معماری پارسا کد | مرجع معماری ایران يك نظر براي نوشته ي "پروژه تنظیم شرایط محیطی – طراحی اقلیمی ۴۵ اسلاید – معماری همساز با اقلیم" ارسال شده است!
نوشته شده توسط : azam heidary   درتاريخ: شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۴ در ۱۶:۱۰   

Chrome 45.0.2454.85 Windows 7

برای به دست اوردن تجربه خوب است

ارسال نظر

rss-comments دنبال کردن نظرات با فید يك آواتار براي خود بسازيديک تصویر برای حساب کاربری خود بسازيد
آدرس سايت يا وبلاگ :
شماره موبایل (اختیاری) :راهنما : در صورتی که از پاسخ استفاده می کنید متن نظر خود را در خط بعد از کدهای html ایجاد شده بنویسید.
راهنما : در صورتی که ایمیل و شماره موبایل خود را وارد نمائید، پاسخ نظر برای شما ایمیل و پیامک می شود.