دکوراسیون داخلی . مجموعه ای از ۱۰۰ تصویر  اتاق ناهار خوری ( Dining Room )

 

گزارش:

«ساریکا کابرا» یکی از طراحان داخلی سرشناس در دنیاست. او توصیه و پیشنهادهای جالبی برای لذت بردن بیشتر در حین غذا خوردن دارد.

“ساریکا کابرا” از جمله طراحان داخلی سرشناس در دنیاست. او از آن دسته طراحان داخلی است که با ساده ترین و ابتدایی ترین وسایل، جذاب ترین و زیباترین محیط را بوجود می آورد و موجب بهتر شدن محیط زندگیتان می شود.

در این مطلب چند نکته در مورد جذابتر کردن اتاق ناهار خوری بیان شده است. در طول سالیان بسیار تحقیقات نشان می دهد که کجا و چگونه غذا می خورید در زندگی اهمیت بسیار زیادی دارد. اتاق ناهار خوری نباید تنها شامل میز و صندلی باشد بلکه باید محیط زیبا و دلنشینی نیز داشته باشد. ناهار خوری باید محیطی برای تفریح و لذت بردن باشد نه تنها مکانی برای صرف غذا!

 

  • لوازم و وسایلبرای زیباتر کردن اتاق  غذا خوری باید لوازم زیبا و جذاب جمع آوری کرد. برای مثال یک ظرف کیک خوری غیر عادی، نمکدان و فلفل دان های رنگی، قاشق و چنگال های طرح دار، گلدان های دست ساز و … می تواند جذابیت بیشتری به اتاق غذا خوریتان ببخشد.مثلاً یک گلدان قدیمی وسط میز ناهار خوری قرار می دهیم یا از میز های عسلی کوچک استفاده می کنیم که بتوان بشقاب ها و قاب تصویر های کوچک را روی آنها قرار داد و در زمان پذیرایی استفاده مفید از آنها انجام داد. برای زیباتر کردن محیط و دیوارها می توان از تابلوهای دیواری بزرگ با زمینه رنگ های روشن و ملایم استفاده کرد و در کنار آن قاب تصویر های کوچک و بزرگ دیواری را نیز جای داد.
  • نظم و ترتیب دادن به اسباب و اثاثیهشلوغ کردن محیط منزل هیچگاه جذاب نیست، پس بهتر است ناهار خوریتان را با اسباب و اثاثیه زیاد شلوغ نکنید.یک دست اسباب و اثاثیه هم رنگ و موزون می تواند جلوه خوبی به منزلتان بدهد. مثلاً یک میز ناهار خوری چوبی به همراه صندلی هایی که خیلی کوتاه نباشند که بهتر است در مرکز اتاق قرار بگیرد. در گوشه و کناره های اتاق می توانید از کمد های چوبی یک دست استفاده کنید که هم مکانی مناسب برای نگهداری لوازم است و هم شکل زیبایی به اتاق می دهد. می توان در کنار اتاق غذا خوری و یا حتی زیر میز از قالیچه کوچک رنگی استفاده کنید که اتاق خالی به نظر نرسد.

تاثیر بصری

برای زیباتر جلوه دادن اتاق مورد نظرتان به ۲ نکته باید توجه داشت:

  1. نورپردازی
  2. انتخاب رنگ

یکی از نکات قابل توجه آن است که رنگ آمیزی محیط و دکوراسیون (یعنی هم رنگ بودن آن) نباید توجه بسیار کرد چرا که اگر دیوارها و اثاثیه به یک رنگ باشند محیط جذاب و گیرایی به وجود نمی آید.

برای مثال اگر رنگ اسباب منزلتان تیره است برای داشتن محیطی بهتر باید برای دیوارها از رنگ های روشن استفاده کرد و حتی قالی یا قالیچه منزلتان را نیز رنگ روشن انتخاب کنید. همیشه ترکیبی از رنگ های روشن و تیره برای اسباب منزل می تواند جلوه بصری زیادی به محیط ببخشد. نکته مهم و قابل توجه دیگر نورپردازی درست است.

اگر در مرکز اتاق از لوسترهای بزرگ استفاده کنید زیبایی و کارآیی را در کنار هم خواهید داشت.

می توان از هالوژن ها در دیوارها استفاده کرد و یا میزهای اطراف منزل را با آباژورهای کوچک تزئین کرد. فقط باید هنگام انتخاب لوستر به بلندی سقف توجه بسیار کرد و اگر سقف منزلتان کوتاه بود به جای استفاده از لوستر، آباژور و لامپ های تزئینی را به کار بگیرید.