معرفی بنا
خانه‌ لاله‌ای‌ها واقع در شهر تبریز، محدوده خیابان صدر واقع است. این خانه مربوط به اواخر دوران قاجار و اوایل دوران رضاشاه است.
وجود عناصری چون سنگ‌های به کار رفته در نماسنگهای اسپراخان ـ و شیوه خاص برش و اجرای آنها به ارزش این بنا افزوده است و سبب توجه به مرمت و احیاء آن شده است.
این بنا، بنایی است با نمای آجری و نسبتاً بدون تزئینات و ساده، در دو طبقه.
در سال ۷۷ آغاز کار مرمت، به جهت تغییر کاربری بنا انجام گرفته است: این بنا قبلاً مسکونی بوده و اکنون برای تبدیل به موزه (نمایشگاه دائمی تصویر) مورد مرمت و احیا قرار گرفته است.
این بنا در محورهای تاریخی ـ فرهنگی شهر تبریز قرار دارد که این امر به اهمیت مرمت این ساختمان می‌افزاید.
لازم به ذکر است که کل مساحت بنا ۵۷۲ مترمربع می‌باشد که چنانچه ذکر شد در دو طبقه ساخته شده است. مساحت زیربنا ۲۸۶ مترمربع است.
پروژه مرمت خانه لاله ای تبریز 297 اسلاید,طرح مرمت خانه لاله ای تبریز 297 اسلاید,پروژه پاورپوینت مرمت خانه لاله ای تبریز,پاورپوینت مرمت خانه لاله ای تبریز,دانلود مرمت خانه لاله ای تبریز,تصاویر خانه لاله ای تبریز,پلان های خانه لاله ای تبریز,نقشه خانه لاله ای تبریز,پروزه آماده مرمت خانه لاله ای تبریز,طرح مرمت و احیا خانه لاله ای تبریز,پاورپوینت آماده مرمت خانه لاله ای تبریز,پروژه پاورپوینت مرمت خانه لاله ای تبریز

این خانه متعلق به دوره پهلوی اول درجنوب کوچه صدر و در مسیر یکی از قدیمترین راههای تبریز که از محله خیابان و مسجد کبود به طرف باغ شمال جریان داشته واقع شده است .
این بنا در دو طبقه با عرصه ۹۰۰ مترمربع و اعیانی ۶۰۰ مترمربع احداث شده است .نمای این بنا آجری و بالکن هایی با ستونها و سرستونهای گچبری شده و حیاط و باغچه است .نمای ساختمان دارای قاب بندی های آجری پرکاری است .
راه پله فرعی از کلاه فرنگی طبقه همکف توانسته است نیازهای اندرونی رابرطرف کند.
به پاس خدماتی که مرحوم یحیی ذکاء در حق تاریخ و مدنیت کشور ایران و منطقه آذربایجان و بویژه تبریز انجام داده اند از این خانه به عنوان “دفتر پژوهش های تاریخی یحیی ذکاء”بهره برداری شده و اسناد و مدارک وکتب تاریخی متعلق به مرحوم یحیی ذکاء دراین خانه به نمایش دائمی گذاشته است .
خانه لاله ای ها از زمره خانه های قدیمی ارزشمند شهر تبریز است که در سال ۱۳۷۹ درفهرست آثار ملی کشوربه ثبت رسیده است .

برای دانلود و توضیحات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمائید…

تصاویر فایل:

خرید آنلاین:

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما نیز آنی ارسال خواهد شد. آموزش خرید و دریافت فایل
  • فرمت فایل: pptx – پاورپوینت – ۲۹۷ اسلاید
  • حجم فایل ها: ۵۱ مگابایت
  • برای دریافت پروژه های بیشتری از درس مرمت اینجا را کلیک نمایید.