۱- معرفی کلی روستا
۱-۱ویژگی های اجتماعی:
تعداد و بعد خانوار: بر اساس اطلاعات سرشماری عمومی تعدادخانوار در روستای کلوان از۶۲ خانوار در سال ۱۳۴۵ به ۷۱ خانواردر سال ۱۳۷۵ رسیده است و بعد از ان بر کوچک تر شدن اندازه خانوار دلالت دارد که این امر بیان روشنی بر افزایش روند مهاجرت طی این سال ها دلالت دارد.

دانلود پروژه روستا 2,دانلود پروژه آماده روستا کلوان البرز,پروژه آماده روستا 1,دانلود پروژه روستا 2,پروژه کامل روستا 1 و2,دانلود پروژه درس روستا,دانلود پروژه پاورپوینت روستا,پروژه پاورپوینت روستا 1 و2,پروژه روستای کلوان کرج,دانلود پروژه روستای کلوان,نقشه روستا کلوان,دانلود پروژه روستا در تهران,پروژه روستا در کرج

ساختار سنی و جنسی جمعیت: بر اساس اطلاعات اخذ شده از خانه بهداشت از مجموع روستای کلوان در سال ۱۳۸۳ تعداد۳۸ نفر در گروه های سنی ۱۴-۰ سال. تعداد ۱۷۹ نفر در گروه های سنی۶۴-۱۵ و ۳۰ نفر در گروه های سنی ۶۵ سال و بالا تر قرار داشتند. انچه که در خصوص ترکیب سنی جمعیت این روستا حایز اهمیت می باشد پایین بودن نسبت سنی جمعیت در گروه های کمتر از ۱۵ سال نشان می دهد که ترکیب سنی جمعیت این روستا سالخورده می باشد. این ارقام مربوط به افرادی است که سکونت دایم در این سکونتگاه دارند.

۲-۱-ویژگی های اقتصادی: فعالیت های اقصادی روستا شامل سه گروه ذیل می باشد.
باغداری :
باغداری مهمترین فعالیت بخش کشاورزی می باشد که نقش اصلی را در تأمین معیشت ساکنین ایفا می نماید. دارد.لازم به ذکر است که عواملی نظیر کوچک بودن قطعات باغی ، عدم امکان به کارگیری روشهای نوین ، عدم برنامه ریزی صحیح و درست در مورد بازاریابی محصولات و فراهم کردن امکانات سموم دفع آفات از جمله مشکلات باغداران محسوب می شود .

دامداری و طیور:
دامداری در روستای مورد مطالعه عمدتا” به شیوه سنتی و اغلب در محدوده بافت کالبدی و به صورت پراکنده معمول می باشد . ضمن اینکه برخی از روستاییان در خارج از بافت کالبدی روستا اقدام به پرورش دام و طیور می نمایند . علاوه بر دام ، نگهداری انواع طیور در بین خانوارهای روستایی رایج است چنانکه به طور متوسط هر خانوار روستایی بین ۵ تا ۱۰ قطعه طیور در منزل نگهداری می نماید . همچنین پرورش طیور در سالنهای کوچک و به صورت سنتی از دیگر فعالیتهای زیربخش دام به شمار می رود که در اطراف روستا صورت می پذیرد . بخشی از محصولات تولیدی این واحدها در بازارهای محلی عرضه گردیده و بخش دیگر نیز به مناطق دیگر عرضه می گردد .

صنایع دستی:
روستای کلوان دارای دو گونه صنایع دستی می باشد :

جاجیم بافی :
از صنایع دستی قدیمی این روستا بوده که امروزه به دلیل مشغله زیاد ساکنان روستا از رونق افتاده و به تدریج در حال فراموش شدن می باشد .

سبد بافی :
(به وسیله ساقه های بید مروارید ) که قبلا در روستا انجام می شده ولی هم اکنون کار ساخت آن در شهر انجام می شود و فقط جمع آوری ساقه ها توسط روستاییان انجام می گردد .

۳-۱-ویژگی های طبیعی و اقلیمی:
بارندگی
میزان بارش سالانه منطقه تحت تاثیر عواملی چون جریانات جوی وارتفاعات در نقاط مختلف متفاوت است.بیشترین میزان بارش درنواحی شمالی و ارتفاعات اتفاق می افتد که متوسط آن حدود ۳۹۵ میلی متر گزارش شده است.همچنین کمترین میزان بارش در نواحی جنوبی و دشتی شهرستان اتفاق می افتد که متوسط آن ۱۸۲ میلی متر می باشد.

جهت وزش باد غالب
به دلیل قرار گرفتن روستای کلوان در کوهپایه های شمال کشور، جهت وزش باد غالب از غرب و شمال غرب می باشد.
کوه به عنوان یک محافظ در برابر باد غالب عمل می کند. همچنین جبهه غربی اکثر خانه های ده بسته است و خود عامل مقاومی در برابر باد غالب می باشد.

خصوصیات و شرایط آب و هوایی کلی این منطقه بدین صورت است :
روستای کلوان در اقلیم سرد کوهستانی واقع است .
زمستان های سرد و تابستان های معتدل
بارش اغلب به صورت برف
رطوبت کم هوا
اختلاف دمای شب و روز زیاد

دانلود پروژه روستا 2,پروژه کامل روستا 1 و2,دانلود پروژه درس روستا,دانلود پروژه پاورپوینت روستا,پروژه پاورپوینت روستا 1 و2,پروژه روستای کلوان کرج,دانلود پروژه روستای کلوان,نقشه روستا کلوان,دانلود پروژه روستا در تهران,پروژه روستا در کرج

 

و…

 

 

فهرست مطالب:
۱-معرفی کلی روستا:
۱-۱-ویژگی های اجتماعی
۱-۲-ویژگی های اقتصادی
۱-۳-ویژگی های طبیعی و اقلیمی
۲-ویژگی های جمعیت
۳-ویژگی های کالبدی روستا:
۳-۱-نقشه های پایه:
۳-۱-۱-نقشه پایه اتوکد
۳-۱-۲-تصویر هوایی
۳-۱-۳-نقشه کیفیت ابنیه
۳-۱-۴-نقشه طبقات
۳-۱-۵-نقشه قدمت ابنیه
۳-۱-۶-نقشه کاربری زمین
۳-۲-ارزیابی کمی کاربری زمین
۳-۳-ارزیابی کیفی کاربری زمین(سازگاری کاربری ها)
۳-۴-ویژگی های شبکه معابر
۳-۴-۱-عرض معابر
۳-۴-۲-سلسله مراتب معابر
۴-تحلیل فضایی روستا
۴-تحلیل فضایی روستا
۴-۱-سازمان فضایی روستا
۴-۲-سیمای کالبدی روستا
۵-جمع بندی(جدول(swot

 

تصاویر فایل:

دانلود پروژه پاورپوینت روستا,پروژه پاورپوینت روستا 1 و2,پروژه روستای کلوان کرج,دانلود پروژه روستای کلوان,نقشه روستا کلوان,دانلود پروژه روستا در تهران,پروژه روستا در کرجپروژه روستای کلوان کرج,دانلود پروژه روستای کلوان,نقشه روستا کلوان,دانلود پروژه روستا در تهران,پروژه روستا در کرجنقشه روستا کلوان,دانلود پروژه روستا در تهران,پروژه روستا در کرج

خرید آنلاین:

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما نیز آنی ارسال خواهد شد. آموزش خرید و دریافت فایل
  • فرمت فایل: pptx – حجم فایل: ۴ مگابایت
  • برای دریافت پروژه های بیشتری برای درس روستا اینجا را کلیک نمایید.