مقدمه
هتلها با انگیزه‌های متفاوتی بوجود می‌آیند و بسته به انگیزه وجودی آنها، شکلهای متنوع و گاه متضادی با یکدیگر می یابند. ولی انگیزه پیدایش و منشأ وجود آنها به زمانهای گذشته و زمانی که مسافرت از نقطه‌ای به نقطه دیگر، جز به ضرورت و اجبار انجام نمی‌شد، باز می‌گردد. در آن زمان، تنها گروهی از بازرگانان به امید کسب سود، سختی و مرارت سفر را برخود هموار می‌کردند و یا قصد انجام فریضه دینی، عده‌ای وادار می‌کرد که از شهر و دیار خود جدا شوند. یک مسافر در طول راه ناگزیر از رباط‌ها و کاروانسراهایی که افراد خیر، به ندرت ساخته بودند ، استفاده می‌کرد و به سختی یک یا چند شب را با غذای نامناسب و وسایل استراحت ناقص و ناچیز در آن محلها می‌گذراند. امروزه با پیشرفت تمدن، مسافرت کردن از شهری به شهر دیگر و از شرق تا غرب و از قاره‌ای به قاره دیگر سهل و آسان است.

رساله طراحی هتل جهانگردی - توریستی 210 صفحه - مطالعات هتل جهانگردی - توریستی 210 صفحه,پایان نامه هتل جهانگردی,دانلود رساله هتل جهانگردی,مطالعات معماری هتل جهانگردی,برنامه فیزیکی هتل جهانگردی,نمونه موردی هتل جهانگردی,رساله کامل هتل,پایان نامه کامل هتل,مطالعات کامل هتل,دانلود رساله معماری هتل جهانگردی,دانلود مطالعات کامل هتل جهانگردی,نقشه کامل هتل جهانگردی,پلان معماری هتل جهانگردی,مطالعات کامل هتل توریستی,رساله کامل هتل توریستی,دانلود رساله معماری هتل توریستی,دانلود مطالعات کامل هتل توریستی,رساله معماری,مطالعات معماری,پایان نامه های آماده رشته معماری,رساله هتل,مطالعات هتل,پایان نامه هتل,طرح نهائی هتل جهانگردی,طرح نهائی هتل,پایان نامه معماری هتل جهانگردی,پروپوزال هتل جهانگردی,پایان نامه هتل توریستی,رساله معماری هتل توریستی
وجود شاهراه‌ها و امنیت وسایط نقلیه تندرو زمینی و هوایی باعث تسهیلات در امر رفت و آمد گردیده است، و این سیر پیشرفت، منجر به پیش بینی محلهایی جهت اقامت مسافران شده است. این محلها که در حقیقت از تکامل همان رباط‌ها و کاروانسراها و سپس }این ـ INN}ها حاصل شده‌اند، هتل نامیده می‌شوند.
بسته به اینکه هتلها در چه اقلیم و یا آب و هوایی (آب و هوای مرطوب کنار اقیانوسها، دریاها، آب و هوای خنک کوهستانی، آب و هوای گرم کویری و …) قرار گرفته باشند و علت وجودی آنها ، گذراندن اوقات فراغت مسافرین باشد (مانند دیدن شهرهای تاریخی، استراحت در یک ناحیه روستایی و آرام، شکار ورزشی و …) یا سفرهای تجاری، و مسافرین آنها توریست باشند یا تاجر و سیاستمدار و …، مباهث متنوعی را در امر طراحی سبب می‌شود.

برای توضیحات بیشتر و مشاهده فهرست مطالب و خرید رساله به ادامه مطلب مراجعه نمائید…

بخشی از مطالب:
اساسی‌ترین نقش مهمانخانه، در اقتصاد جهانگردی می‌باشد. این واحدها، گذشته از تأمین رفاه سیاحان؛ که خود عامل مؤثری برای توسعه صنعت جهانگردی می‌باشد، اصولاً به کشورهایی که بالقوه جاذب توریست هستند، فرصت می‌دهد تا از امکانات خود حداکثر بهره‌برداری را بنمایند، ولی با این‌همه، تمامی هتلها با هرانگیزه و موقعیت خاصی، شکل گرفته باشند، در پاره‌ای از مسائل یکسان می‌باشند که مهمترین آنها : بازدهی اقتصادی و فراهم نمودن امکانات رفاهی هرچه بیشتر برای مسافرین است.
درایجاد مهمانخانه‌ها، دو مسئله وجود دارد :یکی سرمایه‌گذاری و دیگری تربیت و تجهیز نیروی انسانی برای اداره آنها.
در حال حاضر با توجه به رشد و پیچیده‌تر شدن روابط اقتصادی و اجتماعی ملل جهان، نیاز مبرم به فضاهایی ویژه وجود دارد. فضایی که بتوان در آن علاوه بر استراحت و تجدید قوا، روابط اقتصادی و اجتماعی را با سایر افراد، کشورها، یا نمایندگان کشورهای‌خارجی برقرار نمود.
این فضاها، بسته به نوع فعالیتی که در هتلها رخ می‌دهد و یا هتل؛ بنا به نوع بخصوصی از آن شکل گرفته، تعریف می‌شود و عملکرد خود را پیدا می‌کند.
فصل اول:
صنعت توریسم
۱-۱-مقدمه:
جهانگردی از عرصه های نو و زمینه های جدید امروز است که از یک سو به علت اهمیت اقتصادی و از دیگر سو به علت اثرات اجتماعی و فرهنگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است . جهانگردی نوعی ایجاد ارتباط و تبادل فرهنگ میان ملت ها به حساب می آید.
جهانگردی مادامی در جامعه از ارزش والایی برخوردار خواهد بود که پاسخ گوی خواسته های مردم باشد و رضایت جهانگردان را فراهم آورد. جهانگردی ، علاوه بر این که باید به جایگاه پر اهمیت خود به عنوان یک صنعت ، با تاثیرات اقتصادی دست یابد ، باید با حفظ فرهنگ اصیل میهنی و ارزشی کشور میزبان مهمانان باشد.
امروزه در زمینه توریسم و جهانگردی نیز همانند بسیاری از فعالیتهای دیگر اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی ، تحولات عظیمی روی داده است. این تحولات در راستای تحولاتی است که در زمینه تکنولوژی و علم صورت گرفته است.اگر تا کنون فعالیتهای مربوط به توریسم ، بر جنبه های سنتی و معمولی متمرکز بوده با توجه به دگرگونیهای عمیق در این صنعت در حال حاضر فعالیتهای مربوط به جهانگردی وارد مرحله تازه ای شده است و جنبه جهانی و بین المللی دارد.
در بسیاری ازکشورها ، صنعت جهانگردی به عنوان یک موتور محرک توسعه بکار گرفته می شودو استفاده های مفیدی از آن برای کسب درآمد و جذب ارز و همین طور ایجاد اشتغال برای قشر عظیمی از مردم به ویژه جوانان ، به عمل می آید. وجود یک بازار پر رقابت در جهان در این خصوص ، بهترین گواه این مدعا است.
هنوز جهانگردی در کشور ما به عنوان یک صنعت پذیرفته نشده و به طور کلی در دنیا صنعت جوانی است. باید سعی شود که در این زمینه نیز همپای سایر کشور های جهان که با تدوین یک سری اصول و سیاست های کارا و منطبق بر شرایط فرهنگی ، اجتماعی خود به پیش می روند، حرکت کنیم. در غیر اینصورت ، علی رغم برخورداری از پیشینه تاریخی بسیار غنی و امکانات بالفعل و بالقوه خوب نخواهیم توانست نقش خود را به درستی ایفا کنیم ؛ آن هم در زمانی که سایر کشورهای دنیا برای جلب جهانگرد ، به کارهای عجیب و بدیع و حتی جعل پیشینه فرهنگی دست می زنند.
۲-۱- مفهوم جهانگردی ( توریسم )
در مباحث جهانگردی ، لفظ توریسم ، بسیار تکرارمی شود. کلمه توریسم در لغت لاتین ، به معنی سیاحت در داخل یک کشور یا کشورهای خارجی است. واژه جهانگردی در زبان فارسی ، به گشتن و سیر آفاق معنی شده است و سفرهای داخلی را در بر نمی گیرد. اما به منظور سهولت ، واژه توریسم در زبان فارسی ، گردشگری و جهانگردی معنی شده است و منظور ما از به کارگیری کلمه جهانگرد در این پزوهش همان توریسم و سیر و سیاحت در داخل و خارج کشور است.
همچنین بین توریست و توریسم، تفاوتهایی قایل شده اند . سازمان ملل متحد، در تعریف خود از توریست، به عنوان یک بازدید کننده موقت، از یک کشوریا منطقه، با هدف تفریح یا تجارت یاد می کند.
عده ای با استفاده از این تعریف ، معتقدند کلیه موضوعاتی که به تحلیل چنین رفتاری از انسان می پردازند، در قالب توریسم جای دارند.
در یکی از کتابهایی که در مورد جهانگردی ، در سال ۱۹۹۳ انتشار یافته ، آمده است: جهانگرد کسی است که دو شرط در باره او صدق کند، اول آنکه از محل اقامت خود برای مدتی کمتر از یک سال دور شود ودوم اینکه در محل جدید ، درآمد کسب نکند.
در کتاب صنعت جهانگردی، جهانگرد فردی معرفی شده استکه با هدف و کاری غیر از آنچه در موطن خود دارد، به کشور دیگری برود ودر آنجا بخشی از درآمد خود را هزینه نماید.
در یکی از تعاریف کمیته متخصصان آمار جامعه ملل، جهانگرد خارجی به کسی اطلاق می شود که کشور محل اقامت خود را به مدت ۲۴ ساعت ترک کند و در کشور دیگری اقامت گزیند.
اما سازمان جهانی جهانگردی ((WTO جهانگرد را کسی می داند که به گشت های کوتاه تفریحی می رود .
براساس این تعریف ، جهانگرد داخلی کسی است که از محل اقامت خود حداقل ۸۰ کیلومتردور شود و برای اهدافی از قبیل کار، تفریح و امورشخصی ویا استراحت، در محل دیگری اقامت گزیند. مدت اقامت او می تواندکمتر از یک شب ویا بیشتر باشد.
آنچه در همه این تعاریف دیده می شود، این است که جهانگرد کسی است که از محل سکونت دایمی خود نقل مکان کند و برای انجام امور مختلف ، اعم از تجارت، امور شخصی ، استراحت، بازدید ازابنیه تاریخی یا تفریح و … مدت کوتاهی در محل جدید بماند و بخشی از درآمد خود را در آنجا هزینه نماید.
در سپتامبر۱۹۷۰ ، اساس نامه جهانی جهانگردی تصویب و به عنوان عامل اصلی و رسمی سازمان ملل در زمینه جهانگردی ، معرفی و شناخته شد. از سال ۱۹۸۰ کشورهای جهان این روز را به عنوان روز جهانی جهانگردی نام نهاده اند و گرامی می دارند و همه ساله شعاری به مناسبت این روز از سویWTO ، تعیین می شود.بیش از۱۲۰ کشوردر حال حاضراز جمله ایران عضو این سازمان هستند.
۳-۱- تاریخچه جهانگردی( توریسم)
مسافرت های کوتاه مدت، با این مقیاس گسترده ( که امروزه متداول است )، پدیده ای نسبتاً جدید است .پیش از این در دوره های قبل افراد معدودی از اوقات فراغت خود لذت می بردند . مردم عادی اوقات فراغت خود را به امور مذهبی اختصاص می دادند ، که به همین دلیل روزهای تعطیل روزهای مقدسی تلقی می شدند (مثل نماز جمعه و…). بیشتر مسافران هم زائران مکانهای مذهبی بودند. با پیدایش مکانهایی که چشمه های آب معدنی داشتند ، مردم برای معالجه و علاج بیماریها به آن نقاط مسافرت می کردند . با فرا رسیدن عصر خرد و منطق ، مردم مسافرت های فرهنگی را نیز به سفرهای خود افزودند و از اینجاست که مسافرت ها و تورهای بزرگی که امروزه معمول شده ، مورد استقبال و توجه قرار گرفت .
با شتاب گرفتن سیر تحولات اقتصادی و اجتماعی کشورها ( به ویژه در اروپا و آمریکای شمالی) ، سطح درآمدها و شرایط کاری بهبود یافت و به تدریج مردم وقت آزاد بیشتری پیدا کردند. در همین حال وضعیت حمل و نقل نیز بهبود یافت و رسیدن به مقصد سریع تر و ارزان تر شد .همه ی این تحولات ، نتیجه ی انقلاب صنعتی ( رنسانس ) بود . در قرن نوزدهم ، با ایجاد خطوط راه آهن ، دسترسی به مناطق تفریحی – ساحلی ، مانند « بلکبرن » و « برایتون» برای مردم امکان پذیر شد .
با توسعه ی خطوط راه آهن ، هتل هایی به مانند قصر ساخته شد .برای مثال ، در کانادا ، ایجاد خط آهن سراسری بود که ساخت هتل های مشهوری مانند « اسپرینگز» و« شاتولیک لوئیز» را در منطقه « راکیز» تسریع کرد .
در نیمه ی اول سده ی نوزدهم میلادی ، طبقات پر درآمد بر وسعت و دامنه ی مسافرت های خود افزودند . ایجاد شبکه ی حمل و نقل هوایی ، باعث رشد مسافرت های داخلی و خارجی شد، ولی هنوز هم امکان استفاده از تعطیلات و اوقات فراغت برای مردم عادی و با درآمد متوسط محدود بود . این محدودیت ، هنوز هم برای بسیاری از مردم کشورهای در حال توسعه وجود دارد. جهانگردی در کشورهای توسعه یافته و صنعتی پس از جنگ جهانی دوم ، رشد چشمگیری داشته است . رشد اقتصادی ، افزایش درآمدها ، توسعه ی شبکه های حمل و نقل سریع و ارزان ، وجود وقت آزاد بیشتر برای مردم ، همگی شرایطی را به وجود آورد که باعث رشد بازار یابی در بخش جهانگردی شد . گردانندگان تورها ، دست به کار شدند و به تقاضاها پاسخ گفتند . تورهای جامع ( رفت- برگشت – اقامت) همراه با حمل و نقل هوایی- اجاره ای توسعه یافت .جهانگردی بین المللی به طور گسترده افزایش یافت . همین امر باعث توسعه ی مناطق شهری در خطوط ساحلی مدیترانه ای شد . این الگو ، در نقاط دیگر جهان نیز به کار گرفته شد.
سیر رشد اوقات فراغت و ارزانی حمل و نقل ، همچنان ادامه می یابد . تعداد کشورهای نسبتاً ثروتمند بیشتر شده اند و تورهای جهانگردی خارجی ، در حال افزایش است . مسافرت های داخلی نیز گسترش پیدا کرده و امروزه مردم از روزهای تعطیل خود استفاده بیشتر و بهتری می کنند . به تدریج مقاصد مسافرتی جدیدی به وجود آمده و در نتیجه امروزه جهانگردی به یکی از بزرگترین بخشهای اقتصادی جهان تبدیل شده است . شورای جهانی مسافرت و جهانگردی ، در سال ۱۹۹۴ ، درآمد حاصله از این بخش را ۴/۳ میلیارد دلار برآورد کرده است .افزون براین ، بخش جهانگردی ، ۲۰۴ میلیون شغل جدید ایجاد کرده و به تنهایی منشاء بیش از ۱۰ درصد درآمد ناخالص داخلی در سطح جهان بوده است (شورای جهانی مسافرت و جهانگردی ۱۹۹۴).
۴-۱- رشد جهانگردی:
بر اساس پیش بینی های سازمان جهانی جهانگردی ، تا سال ۲۰۰۰ و بعد از آن ، تعداد جهانگردان به ۶۵۰ میلیون نفر بالغ خواهد شد .در سال ۱۹۹۳ ، علی رغم رکود اقتصاد جهانی ، تعداد جهانگردان ، به ۵۰۰ میلیون نفر رسید . درآمد های حاصل از بخش جهانگردی نیز به ۳۰۴ میلیارد دلار رسید . این مبلغ، نمایانگر ۸ درصد صادرات کالاهای تجاری و ۳۰ درصد صادرات خدمات است . در میان صادرات کالاها و خدمات ، جهانگردی مکان اول جدول را به خود اختصاص داد و بالاتر از صادرات نفت، موتورسیکلت و تجهیزات الکترونیکی قرار گرفت . بنابر پیش بینی های سازمان جهانی جهانگردی تعداد جهانگردان بین المللی ، در پایان دهه ی اول قرن بیست و یکم ، تا کمی بیش از ۵/۳ درصد افزایش خواهد یافت ( سازمان جهانی جهانگردی ۱۹۹۴).
در سال ۱۹۹۳ ، حدود ۹۰ درصد از مسافران ، در سطح جهانی ، از مرزهای کشور خود خارج نشدند . سازمان جهانی جهانگردی برآورد می کند که مسافرت های داخلی احتمالاً۸۰ تا ۹۰ درصد از کل مسافرتها را شامل می شود.

۵-۱-آمار جهانگردی :

واژگان و تعاریف ارائه شده در این بخش از الگوی توصیه شده توسط سازمان جهانی جهانگردی پیروی می کند ( ۱۹۹۳، سازمان جهانی جهانگردی )جهانگردی به سه شکل صورت می گیرد:
۱- گردشگری داخلی : « ساکنان یک کشور که فقط داخل آن کشور مسافرت می کنند ».
۲- گردشگری خارجی ها : « افرادی که ساکن یک کشور نیستند و به آن کشور مسافرت می کنند » .
۳- گردشگری خارجی : « افراد ساکن یک کشور که به خارج از آن کشور مسافرت می کنند » .
این سه شکل جهانگردی را ، مطابق آنچه که سازمان جهانی جهانگردی توصیف کرده است ، در نمودار ملاحظه می کنید .

تصویر ۱- نمودار اشکال جهانگردی (ماخذ:سایت میراث فرهنگی کشور )
۱-۵-۱- جاذبه های جهانگردی :
جاذبه های جهانگردی هر کشور در واقع به مانند معدن ذخایر ، آب و خاک و … از سرمایه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی آن محسوب می شوند .
جاذبه های انسانی جهانگردی را می توان به شرح ذیل خلاصه نمود :
۱– جاذبه های فرهنگی: اماکن تاریخی و باستانی و مذهبی جلوه ها و مظاهری از فرهنگ قدیم و جدید ، مراکز اقتصادی ، سیاسی ، علمی ، بهداشتی ، جشنواره ها ، نمایشگاه ها ، سینما و تئاتر ، مشارکت در ورزش و کلوپ ها .
۲- سنتها : صنایع دستی و هنرهای بومی ، موسیقی و فرهنگ عامه ، پذیرایی و تفریحات .بدون شک هر کدام از جاذبه های جهانگردی ذکر شده ( اعم از طبیعی یا انسانی ) دارای اهمیت خاص و مقام ویژه ای بوده و از نظر توسعه ی جهانگردی دارای ارزشهای گوناگون می باشد .
۶-۱- مراکز جهانگردی :
مراکز جهانگردی را نیز باید به طریق زیر به دو قسمت تقسیم نمود .
۱-۶-۱- مراکز جهانگردی طبیعت :
الف- مراکز تفریحی و استراحتی که شامل دریا، دریاچه ها، رودخانه ها، نواحی کوهستانی ، نواحی جنگلی ، روستایی می باشد .
ب – مراکز بهداشتی و درمانی :آبهای گرم و معدنی ، مناطق خوش آب و هوا .
۲-۶-۱- مراکز جهانگردی انسانی :
الف – مراکز تفریحی و استراحتی شامل شهرهایی که مجهز به وسایل سرگرم کننده و تفریحی مانند سینما ، تئاتر ، کلوپ ها و استادیوم های ورزشی می باشند .
ب – مراکز مذهبی که شامل: شهر ها و روستاهایی که مقبره و آرامگاه اولیای دین در آن قرار دارد و یا شهرهای مقدس نظیر مکه ، مدینه ، مشهد ، قم و … که عبادتگاه ها و مساجد مخصوصی درآن وجود دارد ، می باشد.
ج – مراکز آموزشی و فرهنگی که شامل : شهرها و دهکده هایی که دارای ابنیه ی تاریخی و باستانی ، مراکز تحقیقاتی ، علمی ، دانشگاهی و موزه می باشد و یا دارای صنایع دستی معروفی هستند . همچنین شهرهایی که محل برگزاری کنفرانسهای علمی و اجتماعی است .
د – شهرهایی که محل دایمی تشکیل مجامع سیاسی و اقتصادی و یا برقراری نمایشگاهها هستند .
و – مکانهای واقع در مسیرهای جهانگردی بین المللی یا ملی یا شهرهای واقع در محل تلاقی مسیرهای جهانگردی .
ی – شهرهای ساحلی و بنادر مهم و همچنین شهرهایی که دارای فرودگاه های بین المللی هستند .
۷-۱- اثرات جهانگردی:
صنعت جهانگردی و گردشگری عبارت است از گروهی از گروهی از فعالیتهای اقتصادی که در مجموع بزرگترین صنعت جهانی را تشکیل می دهند که در حد وسیعی اشتغال ایجاد می کند و یکی از بزرگترین صادرات جهان را تشکیل می دهد و برای سرمایه گذاری و رشد یکی از عواملی است که بیشترین انگیزه را به وجود می آورد . « از سال ۱۹۵۰ که مسافرت، جهانی و درسطح بین المللی به صورت یک فعالیت عمومی درآمد ، هر سال بر تعداد جهانگردان افزوده شده و نرخ این افزایش به طور متوسط ۲/۷ % بوده است ،که اینک به ۳/۱۲ % رسیده است .
صنعت گردشگری می تواند به عوامل محیطی ، منافع و مزایای زیادی برساند و این کارها در سایه ی تشکیلاتی برای حفظ حیات وحش ، حفظ بناها و یادبودهای تاریخی ، و سرانجام حفظ منابع بکر طبیعی میسر می گردد . همچنین از نظر فرهنگی و اجتماعی فایده های زیادی دارد ، این صنعت می تواند با شناسایی فرهنگ های خاص و ترویج آنها موجب افزایش آگاهی های مردم نسبت به سنتهای بومی و محلی شود . «صنعت گردشگری و جهانگردی به تجدید حیات هنر ، هنر دستی جامعه میزبان ، ایجاد مراکز مخصوص برای انجام این کارها و سرانجام فروشگاه های صنایع دستی کمکهای شایانی می کند .»
صنعت جهانگردی نه تنها با چالشها و مشکلاتی که سازمانهای خدماتی دارند رو به روست، بلکه دارای ویژگیهایی است که بازاریابی را مشکل تر می سازد . آنها عبارتند از :
– در واکنش به تغییر تقاضای مشتری نمی توان خدمات این صنعت را به سرعت تغییر داد .
– تقاضا برای خدمات این صنعت از کشش بالایی برخوردار است ، این بدان معنی است که اندک تغییری در قیمت خدمات یا درآمد می تواند موجبات تغییر نسبتاً زیادی در تقاضا شود . همچنین ماهیت این صنعت فصلی است و عوامل ذهنی و شیوه زندگی خاص فرد بر آن تاثیر می گذارد .
– محصولات جهانگردی مجموعه ای از خدمات متفاوت است ، این خدمات بوسیله سازمان های مختلف ارائه می شود .
۱-۷-۱- نقش جهانگردی در توسعه ی اقتصادی :
– نقش جهانگردی در سیستم اقتصاد ملی : از آنجا که مسافران و جهان گردان یک منبع مهم ارز به حساب می آیند مسافرت و جهانگردی در تولید محصول ناخالص ملی نقش مهمی ایفا می کند .
– اثرات جهانگردی در ایجاد شغل : «شورای جهانگردی و مسافرت جهانی برآورد کرده است که از هر ۹ نفر کارگر و کارفرما در سراسر دنیا یک نفر در صنعت جهانگردی بکار مشغول است .» این صنعت بزرگترین سازمان یا نهادی است که نیروی انسانی بکار می گیرد . جهانگردی موجب اشتغال مستقیم یا غیر مستقیم افراد می شود ، میهمان خانه ها ، کارکنان میهمان پذیر ها ، شرکت های هواپیمایی ، کشتی رانی ، سازمان های خدمات جهانگردی ، کارکنان مراکز تفریحی و فروشگاه هایی که در این بخش کار می کنند از جمله واحد هایی هستند که به صورت مستقیم ایجاد شغل می کنند .
شرکت هایی که مواد و ملزومات مورد نیاز میهمان پذیر ها را تامین می کنند ، شرکتهای ساختمانی که میهمان خانه ها را می سازند و … بطور مستقیم برای نهادهای جهانگردی ایجاد شغل می کنند .

 

و………..

 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب:
عنوان صفحه
مقدمه
فصل اول : صنعت توریسم ۱
۱-۱-مقدمه ۲
۲-۱-مفهوم جهانگردی ۳
۳-۱- تاریخچه جهانگردی ۴
۴-۱-رشد جهانگردی ۶
۵-۱- آمار جهانگردی ۷
۱-۵-۱-جاذبه های جهانگردی ۷
۶-۱- مراکز جهانگردی ۷
۱-۶-۱- مراکز جهانگردی طبیعت ۷
۲-۶-۱- مراکز جهانگردی انسانی ۸
۷-۱- اثرات جهانگردی ۹
۱-۷-۱- نقش جهانگردی در توسعه ی اقتصاد ۱۰
۲-۷-۱- جنبه های اجتماعی و فرهنگی جهانگردی ۱۲
۸-۱- جهانگردی داخلی در ایران ۱۳
۸-۱- جهانگردی داخلی در ایران ۱۴
۹-۱-جهانگردی خارجی در ایران ۱۵
۱۰-۱-آمار جهانگردان استان اردبیل ۱۶
۱۱-۱- جاذبه های توریستی شهرستان سرعین ۱۸
۱-۱۱-۱- جاذبه های تاریخی ۱۸
۲-۱۱-۱- آبگرم های معدنی ۲۰
۳-۱۱-۱- گردشگاهها و مناظر طبیعی شهرستان ۲۲
۱۲-۱- آمار مسافران و جهانگردان شهرستان سرعین ۲۳
عنوان صفحه
۱۳-۱- آمار هتل ها و مسافرخانه های شهرستان سرعین ۲۵
۱۴-۱- برآورد تعداد اتاق های هتل ۲۶
۱۵-۱- ضرورت ایجاد هتل از دید مشاور ۲۷
فصل دوم: مطالعات کاربری هتل ۲۸
۱-۲- ضوابط و استانداردهای طراحی هتل ها ۴۶
۲-۲-لیست تک تک فضا ها بهمراه مساحت لازم برای هریک ۴۶
۱-۲-۲-طبقات اتاق خوابها و سوئیتها (بخش خصوصی ) ۴۷
۲-۲-۲- طرح ریزی طبقات اتاق خوابها ۴۸
۳-۲-۲- تجزیه و تحلیل طبقات اتاق خوابه ۴۹
۴-۲-۲-پلان طبقات اتاق خوابها ۵۰
۵-۲-۲-انواع اتاقهای موجود درهتل ۵۱
۶-۲-۲- طرح اتاق خوابها ۵۴
۷-۲-۲- مبلمان اتاق خوابها ۵۶
۸-۲-۲-انواع تخت خواب اتاق های خواب ۵۷
۹-۲-۲- ابعاد و اندازه اتاق خوابها ۶۰
۱۰-۲-۲- دسته بندی هتلها از نظر چیدمان اتاقها ۶۱
۱-۱۰-۲-۲- پلان خطی ۶۲
۲-۱۰-۲-۲- پلان برجی ۶۲
۳-۱۰-۲-۲- فرمهای آتریومی ۶۵
۱۱-۲-۲- سویتها ۶۷
۱-۱۱-۲-۲-۱پلان سویت ها ۶۸
۲-۱۱-۲-۲- انواع سویت ها ۶۹
۱۲-۲-۲-دکوراسیون و تجهیزات داخلی اتاق خوابها ۷۰
۳-۲- طراحی فضاهای عمومی ۷۱
۱-۳-۲- درب های ورودی و دسترسی از خارج به هتل ۷۲
عنوان صفحه
۲-۳-۲-لابی ۷۳
۱-۲-۳-۲-پذیرش صندوق سرپرستی ۷۵
۳-۳-۲- فضاهای عرضه غذا و نوشیدنی ۷۸
۴-۳-۲- فضاهای برگزاری مراسم و فعالیتها ۸۰
۵-۳-۲- فضاهای ورزشی ۸۲
۶-۳-۲- طراحی دفاتر اداری ۸۳
۱-۶-۳-۲- پیشخوان ودفتر لابی ۸۴
۲-۶-۳-۲- دفتر مدیر عمومی ۸۴
۷-۳-۲- فضاهای خدماتی پشتیبانی ۸۵
۱-۷-۳-۲- آشپزخانه (آماده سازی غذا و نگهداری آن) ۸۵
۲-۷-۳-۲- فضای بار انداز :دریافت مواد اولیه، محل نگهداری زباله و انبار عمومی ۸۸
۳-۳-۷-۲- نواحی و فضای مربوط به کارکنان ۸۹
۴-۳-۷-۲- رختشویخانه و خانه داری ۹۰
۵-۳-۷-۲- بخش مهندسی و تاسیسات مکانیکی ۹۱
۴-۲-برنامه ریزی فیزیکی فضاهای هتل با ۵۳ اتاق خواب ۹۲
۵-۲- دیاگرام ها ۹۳
فصل سوم : شناخت بستر طرح ۱۰۳
۱-۳- شناخت بستر طرح در مقیاس استان ۱۰۳
۱-۱-۳-موقعیت جفرافیایی ۱۰۳
۲-۱-۳- ویژگی های توپوگرافی استان ۱۰۴
۳-۱-۳- تقسیمات سیاسی استان ۱۰۵
۲-۳-شناخت بستر طرح در مقیاس شهرستان ۱۰۶
۱-۲-۳- شناخت تاریخچه ، علل پیدایش ، چگونگی توسعه شهر و روند رشد آن در ادوار گذشته ۱۰۷
الف) وجه تسمیه شهر ۱۰۷
ب) تاریخچه و علل پیدایش شهر ۱۰۷
عنوان صفحه
ج) مراحل توسعه شهر ۱۰۸
۲-۲-۳- مشخصات جغرافیایی شهرستان سرعین ۱۱۲
الف) موقعیت ریاضی ۱۱۲
ب)موقعیت جغرافیایی ۱۱۳
ب) پستی و بلندی ۱۱۳
ج) شیب ۱۱۴
د) عوامل محدود کننده توسعه شهر ۱۱۵
۴-۲-۳- مسایل کلی زمین شناسی ۱۱۵
الف) زمین شناسی ۱۱۵
ب) خاک ۱۱۵
پ) زلزله ۱۱۶
ج) آبهای زیرزمینی ۱۱۶
۵-۲-۳- مسایل هواشناسی اقلیم ۱۱۷
۱) فاکتورهای دمایی ۱۱۸
۲)یخبندان ۱۲۰
۳)بررسی وضعیت بارش ۱۲۲
۴) رطوبت نسبی ۱۲۳
۵) بررسی وضعیت باد ۱۲۴
۶) تابش ۱۲۵
۶-۲-۳- تعیین ضوابط طراحی ۱۲۸
۱)جلوگیری از اتلاف حرارت ساختمان ۱۲۹
۲)کسب حداکثر انرژی از خورشید ۱۳۰
۳)کاهش تاثیر بادهای سرد بر ساختمان در فصول سرد جهت کنترل اتلاف حرارت و نفوذ باد به فضای درونی. ۱۳۲
۴)کسب حداقل انرژی تابشی در مواقع گرم سال ۱۳۳
عنوان صفحه
۵) بهره گیری از نوسان روزانه دما ۱۳۴
۶) ایجاد کوران در فضاهای داخلی ۱۳۵
۷-۲-۳- ویژگیهای فرهنگی- اجتماعی شهرستان سرعین ۱۳۶
الف) ساختار قومی و فرهنگی ۱۳۷
۸-۲-۳- ویژگیهای جمعیتی شهرستان سرعین ۱۳۸
الف) تحولات جمعیت شهرستان ۱۳۸
ب) توزیع جمعیت ۱۴۰
۱- جوامع شهری ۱۴۰
۲- جوامع روستایی ۱۴۰
۹-۲-۳- ویژگیهای اقتصادی شهرستان سرعین ۱۴۰
الف) بررسی وضعیت نیروی انسانی ۱۴۱
ب) استعدادها، امکانات بالقوه و قطبهای جاذب اقتصادی ۱۴۲
۳-۳- تحلیل سایت ۱۴۳
۱-۳-۳- کلیات نقشه استان ۱۴۴
۲-۳-۳- موقعیت سایت در شهر ۱۴۵
فصل چهارم: مبانی نظری طرح ۱۴۶
۱-۴- مقدمه: تعریف هتل ۱۴۶
۲-۴-هتل ها در بستر جهانی شدن ۱۴۷
عنوان ۱۵۳
۱-۲-۴- تغییرات ساختاری هتل در عصر حاضر ۱۵۴
۲-۲-۴-چالشهای موجود و در حال ظهور ۱۵۵
۳-۲-۴- نتیجه گیری ۱۶۱
۳-۴- تاریخچه هتلداری ۱۶۳
۱-۳-۴- در چه زمانی هتل ها دارای اتاقها و حمام خصوصی شدند . ۱۶۴
۲-۳-۴- موتور این ها (Motor-inn) 165
۳-۳-۴- تاریخچه ایجاد هتل ها در ایران ۱۶۷
۴-۳-۴- تجزیه و تحلیل کاروانسراها در مناطق کوهستانی ۱۷۰
۴-۴- صنعت هتل داری ۱۷۲
۱-۴-۴- گرایش های طراحی در صنعت هتل داری ۱۷۹
۵-۴- ویژگی های تشکیلات هتل ۱۸۲
۱-۵-۴- انتخاب وسایل و تجهیزات هتل ۱۸۳
۲-۵-۴- محل هتل و شرایط آن ۱۸۵
۳-۵-۴- ساختمان هتل ۱۸۷
۴-۵-۴- ساخت متل ها ۱۹۱
۶-۴- انواع هتل ها ۱۹۲
۱-۶-۴- تقسیم بندی هتل ها بر اساس کیفیت آنها ۱۹۳
۲-۶-۴- تقسیم بندی هتل ها از نظر تعداد هتل ها ۱۹۴
۳-۶-۴- تقسیم بندی هتل از لحاظ نوع فعالیت ۱۹۵
۷-۴- نتیجه گیری ۱۹۷
فصل پنجم : بررسی چند نمونه هتل ۱۹۸
۱-۵- معرفی هتل نارنجستان ۱۹۸
۱-۱-۵- جذابیتهای منطقه ۱۹۹
۲-۱-۵- امکانات هتل نارنجستان ۱۹۹
۳-۱-۵-تجزیه و تحلیل هتل نارنجستان ۲۰۰
۴-۱-۵- محاسن و معایب هتل نارنجستان ۲۰۱
۲-۵- معرفی نمونه های خارجی ۲۰۵
عنوان ۲۰۵
۱-۲-۵- هتل گاو سیاه( Black bull) 205
۲-۲-۵- هتل لاپرسینا ۲۰۶
۳-۲-۵- هتل فیلیپاس ۲۰۶
۴-۲-۵- تجزیه وتحلیل نمونه ها ی خا رجی ۲۰۷
۵-۲-۵- محاسن و معا یب نمو نه های خا رجی ۲۰۹
فصل ششم: طراحی پروژه ۲۱۰

منابع: ۲۱۱

 

 

 

برای خرید آنلاین از زیر اقدام نمائید.

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما نیز آنی ارسال خواهد شد. آموزش خرید و دریافت فایل

فرمت رساله: word
برنامه فیزیکی کامل ، نمونه های موردی داخلی و خارجی کامل و همراه با تصویر
نفشه: در صورت نیاز به طرح کامل می توانید سفارش دهید.
رندر و پوستر: ارائه نمی شود.
حجم فایل ها: ۶ مگابایت