تعاریف و تاریخچه بانکداری در ایران
۱-۱ تعریف واژه بانک
در لغت نامه دهخدا واژه بانک را (از ریشه لغت فرانسوی Banque و ایتالیایی Banca به معنی میزی که روی آن چیزهایی فروشند) سازمان و دستگاهی که محل ذخیره پول مردم است و بدان داد و ستد کنند یا داد و ستد آنجا انجام گیرد، معنی نموده، در تعریف دیگری که در کتاب بانک و بانکداری در ایران منیژه ربیعی رودسری آمده چنین بیان می‌دارد:
«بانک مشتق از بانکا Banco است که واژه‌ای لاتینی و به معنای پیشخوان و نیمکتی است که صرافان ایتالیایی قرون وسطی در پشت آن به معامله و مبادله پول می‌پرداختند. برخی نیز معتقدند که بانک از واژه آلمانی Banca آن به معنای شرکت اخذ شده است. امروزه بانک به معنای مکانی برای عملیات پولی و اعتباری است که در آن به نقل و انتقال وجوه، صدور برات ، نگاهداری سرمایه اشخاص و موسسه‌ها می‌پردازند، و این سرمایه‌ها با اعطای وام و اعتبار در امور اقتصادی، به جریان می‌افتد.» (ربیعی رودسری، ۱۳۸۰، ۱۳)

مطالعات معماری بانک,رساله معماری بانک,پایان نامه معماری بانک,طرح نهائی معماری با موضوع بانک,نمونه های موردی بانک,نمونه داخلی بانک,نمونه خارجی بانک,طراحی بانک,پلان معماری بانک,پلان های معماری بانک,دانلود پلان بانک,دانلود نقشه های بانک,دانلود پلان معماری بانک,طرح معماری بانک,نقشه اتوکد بانک,نقشه های معماری بانک,دانلود پایان نامه کامل بانک,مطالعات کامل بانک,رساله کامل بانک,مطالعات پایه بانک,مطالعات تطبیقی بانک,ظوابط طراحی بانک,استانداردهای طراحی بانک,ریزفضاهای بانک

۲-۱ تاریخچه بانکداری در ایران
قبل از ایجاد بانک با تشکیلات منسجم و سرمایه ملی د رایران این قبیل امور توسط تجارت خانه‌ها و موسسات داخلی معتبر و صرافی‌های عمده انجام می‌گرفت. این گونه بنگاه‌ها به اموری از قبیل نقل و انتقال پول، تنزیل بروات تجارتی و صدور بیجک (قبول ودیعه) و امثال آن اشتغال داشتند. لیکن پس از گسترش فعالیت بانک‌های خارجی که در ذیل به آن‌ها اشاره می‌گردد، این بنگاه‌ها به تدریج از صحنه رقابت خارج گردیده و فعالیت آن‌ها متوقف گردید.

برای توضیحات بیشتر و مشاهده فهرست مطالب و خرید رساله به ادامه مطلب مراجعه نمائید…

بخشی از مطالب:

فصل اول

مطالعات طراحی بانک

در فرهنگ لغات انگلیسی نیز معانی بسیاری برای لغت BANK آورده شده است که تعاریف مرتبط با گفتار این کتاب عبارتست از:

(The table or counter of a money-changer or dealer in money) (Oxford, 1989, 931)
به معنای میز یا پیشخان یک متصدی برای انجام امور پولی و تعویض پول
(The shop, office, or place of business of a money-dealer) (Oxford, 1989,931)
به معنای فروشگاه، دفتر یا هر مکانی که برای تجارت در ارتباط با امور پولی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
(A business establishment in which money is kept for saving or commercial purposes or is invested, supplied for loans; or exchanged. The offices or building in which such an establishment is located) (Heritage, 1992, 145)
به معنای حرفه‌ای که به منظور پس‌انداز نمودن پول، انجام تجارت و بازرگانی، سرمایه‌گذاری، اعطای وام یا تبدیل پول تاسیس گردیده است. همچنین دفتر یا ساختمانی که در آن چنین کسب و کاری (اشاره به معنای اول) استقرار می‌یابد.

 

۱-۲-۱ بانک جدید شرق
این بانک که شعبه‌ای از بانک انگلیسی مقیم لندن بود اولین بانک به شیوه امروزی که از سال ۱۲۶۶ شمسی بدون اخذ امتیاز، شعبه مرکزی خود را در تهران، شمال شرقی میدان توپخانه و در محل فعلی بانک تجارت (تصویر ۱-۱) که ساختمان مسکونی اما بسیار زیبا و مستحکم قهرمان میرزا بود، افتتاح نمود و در اندک مدتی شعبه‌های دیگری در شهرستانها دایر نمود که از آن جمله می‌توان به بانک شاهی یزد اشاره نمود که آن هم در ساختمانی مسکونی در پشت تیمچه‌ای در میدان خان یزد واقع گردیده بود. با شروع فعالیت بانک شاهنشاهی در ایران، پس از سه سال شعب خود را به بانک اخیر واگذار نمود و فعالیتش خاتمه یافت. این حرکت پایه‌ی بانکداری نوین را در ایران بنا نهاد.

۲-۲-۱ بانک شاهنشاهی ایران
این بانک از سال ۱۲۶۷ شمسی (در محل قبلی بانک جدید شرق) با داشتن امتیازی ۶۰ سال به فعالیت بانکی و تجارتی در ایران اشتغال داشت و امتیاز نشر اسکناس را اخذ نمود. پس از انقضای مدت امتیاز، این بانک مانند یک بانک عادی تجارتی تا مرداد ۱۳۳۱ به نام بانک انگلیس در ایران و خاورمیانه به فعالیت خود ادامه داد و سپس منحل گردید.
۳-۲-۱ بانک استقراضی ایران
که به بانک استقراضی روس معروف بود و در سال ۱۲۶۹ شمسی امتیازی به مدت ۷۵ سال کسب نمود و افزون بر فعالیت بانکی و رهنی، حق انحصاری حراج عمومی و معافیت مالیاتی را نیز دریافت داشت و به موجب عهدنامه مورخ ۱۲۹۹ شمسی، منعقده بین دولت‌های ایران و اتحاد جماهیر شوروی (سابق)، این موسسه به دولت ایران واگذار شد.

۴-۲-۱ بانک عثمانی
این بانک در واقع یک بانک انگلیسی بود و از محل سرمایه مشترک فرانسه و انگلیس از اواسط قرن نوزدهم میلادی در کشور عثمانی (ترکیه فعلی) تاسیس شد و شعبه‌های متعددی در کشورهای همجوار دایر کرد و در سال ۱۳۰۱ شمسی اقدام به تاسیس شعبی در تهران و شهرهای غربی کشور نمود و منظور اصلی از این اقدام، تسهیل در روابط تجارتی و بانکی بین ایران و عراق بود و سرانجام در سال ۱۳۳۴ به فعالیت خود در ایران پایان داد.
بانک‌های ایرانی که به تدریج برای رفع نیازهای مالی در بخش‌های مختلف بازرگانی، کشاورزی، صنعتی و رهنی یا ساختمانی از محل سرمایه‌های ملی تشکیل گردیدند به شرح ذیل می‌باشند:

۳-۱ آغاز کار بانک‌های ایرانی
همزمان با بانک‌های بیگانه در ایران، یکسری بنگاه‌ها و تجارت‌خانه‌های داخلی همچون: تجارتخانه تومانیانس، تجارتخانه جمشیدیان، تجارتخانه جهانیان، کمپانی فارس، شرکت اتحادیه، شرکت عمومی ایران و شرکت اسلامیه نیز به انجام امور بانکی در ایران مشغول بودند و بعدها برخی از آنان در کسوت رهبران مشروطه برای بنیان گذاری بانک ملی ایران کوشیدند.

۱-۳-۱ بانک سپه
که با نام بانک پهلوی قشون آغاز به کار کرد، نخستین بانک ایرانی بود که به منظور به کار انداختن وجوه صندوق بازنشستگی افسران و درجه داران ارتش در سال ۱۳۰۴ در خیابان سپه تاسیس شد و با گسترش تدریجی شعبات خود در شهرستان‌ها، اقدام به اجرای عملیات بانکی و اعتباری رایج برای عموم طبقات جامعه نموده، به صورت یک بانک معتبر بازرگانی در آمد که تا به امروز نیز در کنار انجام امور مالی ارتش، به کلیه عملیات بانکی رایج در کشور نیز مشغول می‌باشد.

۲-۳-۱ بانک ملی
دومین بانک که قانون اجازه تاسیس آن در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۰۶ از تصویب مجلس شورای ملی گذشت و اساسنامه آن در خرداد ۱۳۰۷ توسط هیات دولت و کمسیون قوانین مالیه مجلس تصویب شد، فعالیت خود را رسما در تاریخ شهریور ۱۳۰۷ آغاز نمود در ابتدای تاسیس بانک علاوه بر شعبه مرکزی دو شعبه در بازار تهران و بندر بوشهر که مهمترین بندر بازرگانی آن روز ایران بود تاسیس گردید، پس از آن در شهرهای دیگر نیز شعب بانک ملی ایران نیز دایر گردید.
۳-۳-۱ بانک کشاورزی
سومین بانک ایرانی با عنوان بانک فلاحتی و صنعتی ایران که بعدها چندین بار تغییر عنوان داد و نهایتا نام بانک کشاورزی را به خود اختصاص داد، برای انجام اهداف خاص و به موجب قانون مصوب ۲۱ خرداد ۱۳۱۲ تاسیس گردید. در ادامه شرح مفصلی از چگونگی تاسیس این بانک خواهد آمد.
به فاصله نزدیکی از تاسیس بانک ملی، ضرورت ایجاد یک واحد اعتباری برای کمک به کشاورزان کشور احساس گردید و به دنبال آن در سال ۱۳۰۹ بخشی با عنوان «بانک فلاحتی» در داخل بانک ملی بدین منظور ایجاد گردید. در سال ۱۳۱۲ مجلس شورای ملی قانون تاسیس بانک مستقلی تحت عنوان «بانک فلاحتی و صنعتی ایران» و با مسئولیت بیشتر را تصویب نمود. در سال ۱۳۱۸ نام این بانک به «بانک کشاورزی و پیشه و هنر ایران» تغییر یافته، علاوه بر آن منابع مالی این بانک تقویت گردید و تسهیلات بیشتری توسط دولت وقت برای تامین نیازهای کشاورزان در جامعه آن روز ایران (با توجه به وسعت اراضی و وابستگی کشور به محصولات کشاورزی و روستایی) اختصاص داده شد.
پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۳۲۲ تغییراتی در آئین‌نامه این بانک اعمال گردید و پسوند پیشه و هنر از عنوان آن حذف گردید و نام آن به «بانک کشاورزی ایران» تغییر یافت.
در اجرای سیاستهای قانون اصلاحات ارضی در کشور و مکانیزه نمودن ادوات کشاورزی نیاز مبرمی به منابع مالی بود، لذا در سال ۱۳۴۲ قوانین جدیدی وضع گردید و نام بانک نیز به «بانک اعتبارات کشاورزی و عمران روستایی» تغییر یافت.
لازم به ذکر است که در آن سال‌ها این بانک فاقد آرم و نشان مشخصی بود و این مسئله تا حدودی در مورد سایر موسسات دیگر کشور نیز مصداق داشت. با توجه به مسئولیت‌های جدید در سال ۱۳۴۵ واحد مستقلی تحت عنوان «صندوق توسعه کشاورزی» در کنار این بانک که به نام قبلی یعنی بانک کشاورزی ایران بازگشته بود تاسیس گردید و این دو موسسه مسئولیت اعطای وام در زمینه کشاورزی را به موازات یکدیگر بر عهده داشتند. در سال ۱۳۴۸ با توجه به وضع قوانین جدید به منظور پیشبرد شرکت‌های تعاونی وابسته به کشاورزی نام بانک مادر نیز به «بانک تعاون کشاورزی ایران» تغییر یافت و به دلیل افزایش مسئولیت صندوق توسعه در سال ۱۳۵۲ این موسسه نیز تغییر آئین نامه داده و نام «بانک توسعه کشاورزی ایران» را برای خود برگزید. در نهایت پس از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ این دو بانک در یکدیگر ادغام شده و موسسه بوجود آمده تا به امروز با عنوان «بانک کشاورزی» خوانده می‌شود و ساختمان شعبه و ادارات مرکزی آن در جوار بزرگراه جلال آل احمد، نبش خیابان پاتریس لومومبا واقع گردیده است.

۴-۳-۱ بانک مسکن
چهارمین بانک ایرانی که بر اساس نیاز جامعه شهر نشین تاسیس گردید بانک رهنی ایران نام داشت که عنوان امروزی آن بانک مسکن می‌باشد. این بانک در سال ۱۳۱۸ به منظور اعطای وام در برابر رهن اموال غیر منقول برای احداث بنا یا تعمیر ساختمان تشکیل گردید.

۵-۳-۱ بانک صنعت و معدن
پنجمین بانک که با سرمایه عمومی در ایران تاسیس شد بانک صنعتی و معدنی ایران می‌باشد که به استناد تصویب نامه مورخ ۲۰ فروردین ۱۳۲۵ هیات وزیران تشکیل گردید.
علاوه بر بانک‌های پنج گانه مذکور بعدها بانک‌های دولتی و خصوصی مختلفی تاسیس گردید و در حال حاضر تعداد آن‌ها ۲۸ بانک و موسسه اقتصادی می‌باشد که از میان آن‌ها بانک مرکزی، بانک ملی، بانک سپه، بانک صادرات، بانک ملت، بانک تجارت، بانک کشاورزی، بانک صنعت و معدن، بانک مسکن، بانک توسعه صادرات و بانک رفاه، بانک‌های دولتی ایران بوده که چهار بانک توسعه صادرات، کشاورزی، مسکن و صنعت و معدن بانک‌های تخصصی و یا توسعه‌ای هستند همچنین بانک‌ها و موسسات مالی خصوصی و یا وابسته به برخی سازمان‌ها و نهادها به شرح ذیل می‌باشند: بانک اقتصاد نوین، بانک پارسیان، بانک پاسارگاد، بانک سامان، بانک کارآفرین، بانک سرمایه، بانک سینا، پست بانک، بانک دی، بانک تات، بانک شهر و بانک انصار و موسساتی چون: صندوق مهر امام رضا، موسسه بنیاد، موسسه مهر، موسسه قوامین و موسسه توسعه.

۴-۱ طراحی و بانک
۱-۴-۱ اهمیت مسئله طراحی در ساختمان بانک‌ها
«گفته شده است که یک ساختمان جدید، این امکان را به موسسه می‌دهد که بتواند شخصیت آن موسسه و یا ویژگیهای مدیریتی خود را ابراز نماید. شاید این جایی باشد که در آن، آرشیتکت تبدیل به وجدان موسسه می‌شود.» (شهیدی، ۱۳۷۳، ۸)
بررسی ساختمان بانک‌ها از چند جنبه دارای اهمیت می‌باشد،‌ نخست به عنوان کاربری عمومی شهری که در ارتباط مستقیم و مداوم با شهروندان است، دومین دلیل تاثیری داشت که این ساختمان‌ها در اثر تکرار زیاد بر کیفیت چشم‌انداز و سیمای شهر همچنین نحوه خدمات رسانی برای عموم شهروندان بر جای می‌گذارد و نهایتا به عنوان ابزاری کارآمد برای تحقق اهداف صنعت بانکداری و گردش اقتصادی جامعه حائز اهمیت می‌باشد.

۲-۴-۱ انواع ساختمان بانک‌ها
بانک‌ها عموما دارای دو گونه ساختمان می‌باشند: گونه اول ساختمان‌هایی با کاربری اداری که شامل ادارات مرکزی و مدیریت‌ها یا سرپرستی شعب بانک در استان‌ها می‌باشند و دسته دوم ساختمان شعب بانک‌ها که مراجعه‌کنندگان بیشتری داشته و تعداد و پراکندگی بیشتری نسبت به ساختمان‌های ستادی دارند. البته بانک‌ها دارای ساختمان‌های دیگری با کاربری آموزشی، رفاهی و غیره نیز دارند، اما از آنجاییکه هدف پایان نامه موضوع ساختمان‌های با کاربری تجاری و اداری می‌باشند، همچنین بسیاری از ساختمان‌های رفاهی و آموزشی بانک‌ها در غالب یک مجتمع و در جوار ساختمان‌های اصلی می‌باشند، از پرداختن به اینگونه ساختمان‌ها صرفنظر می‌گردد.

 و……
فهرست مطالب
چکیده ۹
فصل اول: مبانی نظری طراحی بانک ۱۰
۱-۱ تعریف واژه بانک ۱۱
۲-۱ تاریخچه بانکداری در ایران ۱۲
۱-۲-۱ بانک جدید شرق ۱۳
۲-۲-۱ بانک شاهنشاهی ایران ۱۳
۳-۲-۱ بانک استقراضی ایران ۱۴
۴-۲-۱ بانک عثمانی ۱۴
۳-۱ آغاز کار بانک‌های ایرانی ۱۴
۱-۳-۱ بانک سپه ۱۵
۲-۳-۱ بانک ملی ۱۵
۳-۳-۱ بانک کشاورزی ۱۶
۴-۳-۱ بانک مسکن ۱۷
۵-۳-۱ بانک صنعت و معدن ۱۷
۴-۱ طراحی و بانک ۱۸
۱-۴-۱ اهمیت مسئله طراحی در ساختمان بانک‌ها ۱۸
۲-۴-۱ انواع ساختمان بانک‌ها ۱۹
۳-۴-۱ ساختمان‌های ستادی ۲۰
۴-۴-۱ ساختمانهای شعب ۲۰
۵-۱ الگوی ساختمان بانک در ایران ۲۰
۶-۱ وضعیت ساختمان بانک‌ها در ایران ۲۲
۷-۱ آسیب‌شناسی ساختمان بانک‌ها ۲۳
۱-۷-۱ مشکلات مربوط به طراحی ۲۴
مصالح ۲۵
مسئله فرم و همجواری ۲۵
مسائل مربوط به عملکرد ۲۶
سرعت و کیفیت ۲۶
جایگزاری مناسب عناصر ۲۷
۲-۷-۱ مشکلات مربوط به جانمایی (مکان‌یابی) ساختمان بانک‌ها ۲۸
مشکل تبدیل کاربری ۲۸
۳-۷-۱ مشکلات ناشی از تصمیمات درون سازمانی و محدودیت‌های آئین‌نامه‌ای ۳۰
۴-۷-۱ مشکلات مربوط به انتخاب مجری و انجام فرآیند مناقصه ۳۴
۸-۱ عوامل تاثیرگذار بر روند طراحی ۳۵
۱-۸-۱ گرایش به علوم و مباحث روز در آفرینش طرح ۳۵
۲-۸-۱ بانکداری الکترونیک ۳۶
۳-۸-۱ نور در طراحی بانک ۳۷
۴-۸-۱ سیالیت و انعطاف‌پذیری طراحی بانک ها ۳۸
۵-۸-۱ هویت سازمانی ۳۸
۶-۸-۱ زیبایی طرح ۳۹
۷-۸-۱ پایداری ۳۹
۸-۸-۱ تامین فعالیت‌های حرکتی و آسایش فیزیولوژیک ۴۱
۹-۸-۱ سیستم‌های هوشمند ساختمانی ۴۲
۱۰-۸-۱ رابطه طراح، سفارش دهنده طرح یا کارفرما و بهره‌بردار یا استفاده کننده ۴۴
۹-۱ عوامل کیفی موثر در انتخاب سایت ۴۵
۱-۹-۱ ویژگی زمین ۴۵
۲-۹-۱ دسترسی منطقه‌ای و محلی ۴۵
۳-۹-۱ دسترسی به خدمات همگانی ۴۵
۴-۹-۱ هزینه‌های آماده‌سازی ۴۵
۵-۹-۱ قابلیت دیده شدن از مسیرها و خیابان‌های عمومی ۴۶
۶-۹-۱ سازگاری با کاربری‌های اطراف ۴۶
۷-۹-۱ ویژگی اقتصادی محل احداث پروژه ۴۶

۱۰-۱ نمونه‌های موردی ۴۷
۱-۱۰-۱ نمونه‌های داخلی ۴۸
۱-۱-۱۰-۱ سبک نئوکلاسیک (دوران پهلوی اول تا پایان دهه ۳۰) ۴۸
ساختمان صندوق پس‌انداز ملی ۴۸
بانک ملی شعبه بازار ۵۰
شعبه مرکزی بانک مسکن ۵۳
بانک سپه شعبه اصفهان ۵۴
۲-۱-۱۰-۱ سبک بین‌الملل (اواسط دهه ۳۰ تا اواخر دهه ۵۰) ۵۵
۳-۱-۱۰-۱ ساختمان‌های مدرن (ساخته شده طی دو دهه اخیر) ۵۷
ساختمان مرکزی بانک توسعه صادرات ایران واقع در اراضی عباس‌آباد تهران ۵۹
۲-۱۰-۱ نمونه‌های خارجی ۶۳
۱-۲-۱۰-۱ بانک‌های کشور ترکیه ۶۳
۲-۲-۱۰-۱ بانک‌های کشور ژاپن ۶۵
۳-۲-۱۰-۱ بانک‌های اروپایی ۶۶

فصل دوم: مطالعات بستر طرح و اقلیم محدوده طرح ۷۱
۱-۲ مقدمه ۷۲
۲-۲ ویژگیهای جغرافیائی شهر تهران ۷۳
۱-۲-۲ موقعیت طبیعی شهر تهران ۷۳
۲-۲-۲ ویژگی‌های اقلیمی‌‌شهر تهران ۷۴
۱-۲-۲-۲ دما و رطوبت ۷۴
۲-۲-۲-۲ بارندگی ۷۵
۳-۲-۲-۲ وزش باد ۷۶
۴-۲-۲-۲ شرایط حرارتی در فضاهای آزاد ۸۰
۵-۲-۲-۲ شرایط حرارتی در فضاهای داخلی ۸۱
۳-۲ توپوگرافی ۸۴
۴-۲ آبهای سطحی ۸۴
۵-۲ آبهای زیرزمینی ۸۵
۶-۲ مطالعات زمین شناسی ۸۷
۷-۲ خطر زمین لرزه گسترده تهران ۸۹
۸-۲ جهت گیری ساختمان در رابطه بااقلیم ۹۱
۱-۸-۲ فرم ساختمان در رابطه با اقلیم ۹۱
۲-۸-۲ جهت در سایبان ۹۲
۹-۲ تحلیل سایت ۹۳

فصل سوم: فضاهای مورد نیاز و ضوابط و استانداردهای طراحی ۹۸
۱-۳ اجزاء و فضاهای اصلی موثر در طراحی بانک ۹۹
۱-۱-۳ ورودی ۱۰۰
۲-۱-۳ پیشخان یا کانتر ۱۰۰
۳-۱-۳ سالن معاملات ۱۰۱
۴-۱-۳ فضای کارمندان ۱۰۲
۵-۱-۳ فضای مشتریان ۱۰۲
۶-۱-۳ اطاق رئیس ۱۰۳
۷-۱-۳ سالن اعتبارات ۱۰۴
۸-۱-۳ پله‌های ارتباطی ۱۰۵
۹-۱-۳ خزانه ۱۰۵
۱۰-۱-۳ بایگانی ۱۰۶
۱۱-۱-۳ اطاق رک و منبع تغذیه اضطراری (UPS) 107
۱۲-۱-۳ فضاهای خدماتی ۱۰۸
۲-۳ ضوابط کلی طراحی ۱۰۸
دیاگرام های ارتباطی فضاها ۱۱۰
۳-۳ طرح کلی پلان باز ۱۱۲
۴-۳ اصول پلان باز ۱۱۲
۵-۳ ماشین‌های تحویل پول نقد ۱۱۳
۶-۳ صندوق‌های خصوصی و اتاق‌های مخصوص صندوق‌ها ۱۱۴
۷-۳ درهای اتاق‌های گاوصندوقی ۱۱۹
۸-۳ موقعیت تحویلدار ۱۱۹
۹-۳ اتوبانک‌ها ۱۲۰

فصل چهارم: روند طراحی و ارائه نقشه ها ۱۲۲
منابع ۱۴۶

 

تصاویر فایل:

مطالعات معماری بانک,رساله معماری بانک,پایان نامه معماری بانک,طرح نهائی معماری با موضوع بانک,نمونه های موردی بانک,نمونه داخلی بانک,نمونه خارجی بانک,طراحی بانک,پلان معماری بانک,پلان های معماری بانک,دانلود پلان بانک,دانلود نقشه های بانک,دانلود پلان معماری بانک,طرح معماری بانک,نقشه اتوکد بانک,نقشه های معماری بانک,دانلود پایان نامه کامل بانک,مطالعات کامل بانک,رساله کامل بانک,مطالعات پایه بانک,مطالعات تطبیقی بانک,ظوابط طراحی بانک,استانداردهای طراحی بانک,ریزفضاهای بانکنمونه های موردی بانک,نمونه داخلی بانک,نمونه خارجی بانک,طراحی بانک,پلان معماری بانک,پلان های معماری بانک,دانلود پلان بانک,دانلود نقشه های بانک,دانلود پلان معماری بانک,طرح معماری بانک,نقشه اتوکد بانک,نقشه های معماری بانک,دانلود پایان نامه کامل بانک,مطالعات کامل بانک,رساله کامل بانک,مطالعات پایه بانک,مطالعات تطبیقی بانک,ظوابط طراحی بانک,استانداردهای طراحی بانک,ریزفضاهای بانکپلان معماری بانک,پلان های معماری بانک,دانلود پلان بانک,دانلود نقشه های بانک,دانلود پلان معماری بانک,طرح معماری بانک,نقشه اتوکد بانک,نقشه های معماری بانک,دانلود پایان نامه کامل بانک,مطالعات کامل بانک,رساله کامل بانک,مطالعات پایه بانک,مطالعات تطبیقی بانک,ظوابط طراحی بانک,استانداردهای طراحی بانک,ریزفضاهای بانک

11-23-2015 10-55-31 PM11-23-2015 10-55-39 PM

توجه بفرمایید:

  • ریزفضاها و برنامه فیزیکی در رساله موجود نیست و بزودی انجام خواهد شد. پلان های معماری بانک در رساله قرار گرفته است و می توانید ابعاد و اندازه فضاها را برداشت نمائید.
  • نمونه های موردی فاقد تصاویر است.

خرید رساله:

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما نیز آنی ارسال خواهد شد. آموزش خرید و دریافت فایل
  • فرمت رساله: word
  • حجم فایل ها: ۶ مگابایت

 

  • برای مشاهده لیست رساله و مطالعات های معماری اینجا را کلیک نمائید.
  • سفارش انجام رساله و طرح پذیرفته می شود.
  • شماره پشتیبانی و سفارشات معماری : ۰۹۰۳۷۷۵۸۵۵۵ – ۱۰ صبح تا ۴ عصر
  • ایمیل های پشتیبانی : parsacad.com@gmail.com – info@parsacad.com
  • رساله معماری با رساله معماری هم تبادل می شود و نیاز به خرید نیست.