مقدمه
روستا عبارت است از محدوده ای از فضای جغرافیایی که واحد اجتماعی کوچکی مرکب از تعدادی خانواده در آن تجمع یافته اند.

بیشتر فعالیت هایی که برای تأمین نیازمندی های زندگی خود انجام می دهند از طریق استفاده و بهره گیری از زمین و درون محیط مسکونی شان صورت می گیرد و اکثریت افراد به کشاورزی اشتغال دارند و شغل کشاورزی به عنوان اساس کار روستاییان قرار دارد.

از نظر تقسیمات کشوری ده ( روستا یا آبادی) در ایران کوچکترین واحد سکونتگاهی و اجتماعی سیاسی است.
مطابق سرشماری هایی که در کشور انجام می شود به نقاطی که کمتر از 5000 نفر جمعیت داشته باشد روستا گفته می شود.

پروژه روستا 1 - تحلیل و بررسی روستای کردان البرز - کرج 59 اسلاید,پروژه پاورپوینت روستای کردان کرج,تحلیل روستای کردان کرج,مقاله بررسی روستای کردان کرج,مقاله پاورپوینت روستای کردان کرج,تحقیق پاورپوینت روستای کردان کرج,پروژه روستای کردان کرج,دانلود مقاله پاورپوینت روستای کردان کرج,مقاله پاورپوینت روستای کردان کرج,مقاله تحلیل و آنالیز روستای کردان کرج

بخش اول
موقعیت جغرافیایی:

روستای کردان در ارتفاع 1350متر از سطح دریا واقع شده است که از شمال با جاده کوهسار و برغان ،از غرب با اراضی سیف آباد و بانوصحرا ،از جنوب با اتوبان کرج -قزوین و از شرق با شهر کرج مجاور می باشد .

با شهرستان ساوجبلاغ حدود 15 و با شهر کرج حدود 22 کیلومتر فاصله دارد.

اقلیم:

دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است و یکی از نواحی دلپذیر و خوش آب و هوای منطقه البرز است. شهر نزدیک به آن (کوهسار) نیز دارای همین آب و هوا می باشد.

منابع طبیعی و برخی ویژگی ها:

کردان روستای کوهپایه ای می باشد که از سمت شمال مشرف به کوهستان و از غرب منتهی به رودخانه کردان و از جنوب منتهی به دشت است و دارای عارضه های طبیعی مانند کوه و رودخانه و جنگل و آب بند طبیعی و مرتع و… می باشد.
توپوگرافی منطقه:

روستای کردان بدلیل موقعیت خوبی که دارد قسمت اعظمی از آن در کوهپایه و قسمت های زیادی از این روستا بدلیل برخورداری از زمینهای مسطح بصورت دشت می باشد.
در قسمت دشت زمینهای حاصلخیزی وجود دارد که باتوجه با استعداد خوبی که این زمینها دارند این روستا از لحاظ کشاورزی در بخش بیشترین تولید گندم را دارد. بدلیل قرارگرفتن در کوهپایه این روستا دارای باغات متعدد میوه از قبیل سیب، گیلاس، گردو، و دیگر مرکبات برخوردار می باشد. وجود رودخانه کردان به امتداد 20 کیلومتر از مناظر بدیع و چشم نواز این منطقه می باشد.
منابع آبی روستا:

منابع آب، رودخانه ای است که علاوه بر مشروب نمودن باغات و زراعت این روستا از فصل بهار تا اواخر آبان ماه کشاورزان شهرستان از این نعمت الهی بهره مند می شوند. حدود 75% از آب کشاورزی منطقه از این رودخانه استحصال و بهره برداری می شود. علاوه برآب سطحی این روستا دارای چاههای عمیق و نیمه عمیق جهت شرب انسانی و کشاورزی می باشد.

مساحت بخش مسکونی روستا:

مجموع مساحت قسمت های مسکونی روستای کردان (طرح هادی) 104هکتار می باشد.
پوشش گیاهی:

در قسمت شمال و شمال شرقی و شرق حدود 1000 هکتار از اراضی منابع ملی که قسمتی بصورت زمینهای فنس کشی شده مربوط به مخابرات و قسمتی زیادی بصورت پادگان و قسمتهای اعظم دیگری که کارخانجات متعدد و شرکتهای تولید احداث شده است.
قسمتی نیز هم اکنون بصورت بیابان موجود می باشد. پوشش گیاهی این مناطق عبارتنداز شترخار، اسفنج، و درختچه های کوچک در قسمت شمال جنگلی وجود دارد که قسمتی از آن جهت آب بندی و کنترل رودخانه و انتقال آن به کانال مخصوص آب احداث شده است.
ویژگی های کردان در گذشته:

زمانی که در منطقه هیچ خط تلفنی نبوده کردان (حدود سال1315) دارای 3 خط تلفن بوده و همچنین با برخورداری از دوازده آسیاب آبی به منزله یک قطب صنعتی بشمار می آمده.

 

تصاویر فایل:

خرید آنلاین:

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما ارسال خواهد شد. راهنمای خرید و دانلود فایل
  • فرمت فایل: pptx ( پاورپوینت ) – حجم فایل: 28 مگابایت
  • برای دریافت پروژه های بیشتری برای درس روستا ۱ و۲  اینجا را کلیک نمایید.