صفحه اینستاگرام پارساکد

نمایش دسته بندی مطالب

لیست مطالب صفحه اصلی

پروژه آشنایی با مرمت ابنیه – پروژه مرمت خانه نصیرالدوله ( تهران ) 69 اسلاید

خانه ی نصيرالدوله را ميرزا عبدالوهاب خان شيرازی در دوره ی قاجاريه،با مساحت 1700 متر مربع ساخته است.او تزئيناتی نيز چون گچبری،نقاشی ديواری،آينه كاری و … بر آن افزوده است.اين بنا،كه در محدوده ی بافت تاريخی محله ی عودلاجان در محله ی سيروس و مركز امامزاده يحيی قرار گرفته است،دارای يك شاه نشين در عمارت اصلی و دو بادگير با نمايی آجری در طرفين ساختمان است.در بالاترين قسمت نمای ورودی بام،يك عنصر تزئينی،به نام سنتوری با سيستم خرپايی اجرا شده است.در قسمت جنوبی حياط،عمارتی يك طبقه وجود داردكه با ساختمان اصلی هم دوره می باشد،اما در اواخر دوران ناصری قسمت هايی به آن اضافه شده است.كالسكه خانه ا‍ی هم در قسمت جنوب كل مجموعه قرار دارد.

پروژه آشنایی با مرمت ابنیه – پروژه مرمت خانه نصیرالدوله ( تهران ) 69 اسلاید,دانلود پروژه پاورپوینت مرمت خانه نصیرالدوله تهران,پروژه های مرمت,دانلود پروزه کامل مرمت خانه نصیرالدوله,مرمت بنای خانه نصیرالدوله,نقشه خانه نصیرالدوله تهران,تصویر های خانه نصیرالدوله تهران,تاریخچه خانه نصیرالدوله تهران,طرح مرمت و احیای خانه نصیرالدوله تهران,برداشت از بنای خانه نصیرالدوله تهران,دانلود پروژه تعمیر و نگهداری ساختمان,دانلود پروژه کامل مرمت خانه نصیرالدوله

تاریخچه بنا
در تنها کتیبه ی چوبی باقی مانده که به صورت گره کاری بوده تاریخ ساخت بنا ذکر شده که متعلق به اوایل دوره ی ناصری یعنی 1272 ه.ق می باشد .سبک ساختمان همان سبک خانه های ایرانی دوره ی صفوی است .
در نقشه های 1275 ه.ق و 1309 ه.ق شهر تهران این معبر که در محله ی عودلاجان واقع می شده جزو مهم ترین شهر بوده که علاوه بر اهمیت آن جهت مسکونی دارای با تجاری نیز بوده .
سال 961 ه.ق شاه طهماسب صفوی حصاری به دور روستای تهران کشید و این معبر نیز داخل حصار قرار گرفت و شکل مسیر آن تا به حال به همان صورت اولیه باقی مانده است .

برای توضیحات بیشتر و دریافت فایل به ادامه مطلب مراجعه نمائید…

موقعیت خانه
وقعیت طبیعی :
بنای تاریخی نصیرالدوله در محدوده ی جغرافیایی تهران واقع گردیده است. منطقه ی تهران بین کوه و کویر در دامنه ی جنوبی البرز گسترده شده است .
موقغیت فعلی:
محل قرار گیری کنونی منزل نصیرالدوله در خیابان امیرکبیر-کوچه ی جاویدی ( میرزا محمود وزیر ) خوانده شده است. این کوچه جزو اولین معابری است که در تهران ایجاد شده است .

معرفی فضاها
ورودی : با گذر از کوچه های باریک و پر آمد و شد ورسیدن به کوچه شهید مدرس ( فعلی ) و عبور از جوار دیوار های بلند کاهگلی به هشتی کوچکی میرسیم ،با معماری صمیمانه ، این هشتی با آغوشی باز هدایتگر ما به درون حیاط جنوبی خانه می شود . فضای داخل هشتی مربع شکل بوده و امکان عبور از دو ضلع عمود بر هم وقطری شکل انجام میشود .این گونه راهیابی ، کاملا بطور محرم ، دید را از فضای بیرون به درون محدود می کند . کوبه ها و نقوش آجرکاری و فرم و فضای هشتی بیانگر عبور عام از این ضلع بنا می باشد.

و…

 

فهرست مطالب:
مقدمه …………………………………………………………………………………….. ۳
وجه تسميه تهران ……………………………………………………………………………. ۵
تهران دوره قاجاريه .. ……………………………………………………………………….. ۹
تهران دوره پهلوي …… ……………………………………………………………………. ۱۱
مطالعات اقلیمی …………. …………………………………………………………………. ۱۶
معماری اسلامی …. ………… ……………………………………………………………. ۱۸
گزارش مصور خانه نصیرالدوله ………. ……………………………………………………. ۲۲
تاریخچه بنا ……………………………. …………………………………………………. ۲۳
موقعیت خانه …………………………… ………………………………………………….. ۲۴
پرسپکتیو دید پرنده از بنا ………………… ………………………………………………… ۲۵
پلان ……………………………………… ………………………………………………….۲۶
مقاطع ………………………………………… ……………………………………………. ۲۷
معرفی فضاها ………………………… ……… ……………………………………………. ۳۱
تزیینات ……………………………….. …… …………………………………………….. ۴۴
آسیب شناسی …………………………………. …………………………………………… ۵۲
آسیب نگاری …………………………………………. …………………………………… ۵۴
مبانی نظری مرمت ……………………………………. ………………………………… ۵۵
فرآیند مرمت …………………………………………… …………………………………. ۵۸
آسیب شناسی خانه نصیرالدوله ………………………… …………………………………. ۶۰
منابع …………………………….. ……………………………………………………… ۷۰

 

 

بعضی از اسلایدها:

دانلود پروژه پاورپوینت مرمت خانه نصیرالدوله تهران,پروژه های مرمت,دانلود پروزه کامل مرمت خانه نصیرالدوله,مرمت بنای خانه نصیرالدوله,نقشه خانه نصیرالدوله تهران,تصویر های خانه نصیرالدوله تهران,تاریخچه خانه نصیرالدوله تهران,طرح مرمت و احیای خانه نصیرالدوله تهران,برداشت از بنای خانه نصیرالدوله تهران,دانلود پروژه تعمیر و نگهداری ساختمان,دانلود پروژه کامل مرمت خانه نصیرالدولهپروژه های مرمت,دانلود پروزه کامل مرمت خانه نصیرالدوله,مرمت بنای خانه نصیرالدوله,نقشه خانه نصیرالدوله تهران,تصویر های خانه نصیرالدوله تهران,تاریخچه خانه نصیرالدوله تهران,طرح مرمت و احیای خانه نصیرالدوله تهران,برداشت از بنای خانه نصیرالدوله تهران,دانلود پروژه تعمیر و نگهداری ساختمان,دانلود پروژه کامل مرمت خانه نصیرالدولهمرمت بنای خانه نصیرالدوله,نقشه خانه نصیرالدوله تهران,تصویر های خانه نصیرالدوله تهران,تاریخچه خانه نصیرالدوله تهران,طرح مرمت و احیای خانه نصیرالدوله تهران,برداشت از بنای خانه نصیرالدوله تهران,دانلود پروژه تعمیر و نگهداری ساختمان,دانلود پروژه کامل مرمت خانه نصیرالدوله

تصویر های خانه نصیرالدوله تهران,تاریخچه خانه نصیرالدوله تهران,طرح مرمت و احیای خانه نصیرالدوله تهران,برداشت از بنای خانه نصیرالدوله تهران,دانلود پروژه تعمیر و نگهداری ساختمان,دانلود پروژه کامل مرمت خانه نصیرالدولهطرح مرمت و احیای خانه نصیرالدوله تهران,برداشت از بنای خانه نصیرالدوله تهران,دانلود پروژه تعمیر و نگهداری ساختمان,دانلود پروژه کامل مرمت خانه نصیرالدولهبرداشت از بنای خانه نصیرالدوله تهران,دانلود پروژه تعمیر و نگهداری ساختمان,دانلود پروژه کامل مرمت خانه نصیرالدوله

دانلود پروژه تعمیر و نگهداری ساختمان,دانلود پروژه کامل مرمت خانه نصیرالدولهدانلود پروژه مرمت بناهای تاریخی تهران

 

خرید آنلاین:

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما ارسال خواهد شد. راهنمای خرید و دانلود فایل
  • فرمت فایل : 69 اسلاید پاورپوینت – pptx
  • حجم فایل : 9 مگابایت

نظر و دیدگاه خود را بفرستیدپارسا گفت:

سلام اطلاعات معماری منظورتون چیه پروژه معماری ؟
من این فایل مرمت را میخوام بی زحمت.
با تشکر

مهرازی گفت:

پاسخ به : پارسا
:

Chromium 38.0.2125.102 Android 5.1.1;

سلام اطلاعات معماری منظورتون چیه پروژه معماری ؟
من این فایل مرمت را میخوام بی زحمت.
با تشکر

با سلام و احترام ،
بله ، در صورتی که اطلاعات معماری دارید، با ایمیل های سایت در ارتباط باشید.
لطفا عنوان مطالب را هم ذکر نمائید.

فائزه موسوی گفت:

سلام خسته نباشید..من برش ای این بنا رو میخوام..و در رابطه با پیشینه بیشتر بدونم

مهرازی گفت:

پاسخ به : فائزه موسوی
:

Unknown Windows 7

سلام خسته نباشید..من برش ای این بنا رو میخوام..و در رابطه با پیشینه بیشتر بدونم

با سلام ،
نقشه ها و پیشینه بنا بصورت تصویر در فایل قرار گرفته است.

فول پکیج جامع آموزش اسکچاپ 2019
اولین و قوی ترین پکیج جامع آموزش اسکچاپ 2019 و ویری نکست + آرشیو متریال و مبلمان و صحنه های آماده رندر حرفه ای در فلش مموری (برای اسکچاپ 2016 تا 2019) / آموزش ها از صفر تا صد از مبتدی تا پیشرفته شامل تمامی مباحث از مدلسازی تا رندرگیری

قیمت: 1.500.000 تومان