صفحه اینستاگرام پارساکد

نمایش دسته بندی مطالب

لیست مطالب صفحه اصلی

پروژه پاورپوینت مرمت خانه پروین اعتصامی ( تبریز ) 70 اسلاید

مطالعات تاریخی بنا:
خانه پروین اعتصامی (شاعر معاصر ایران) در محله چایکنار تبریز در جانب شرقی پل منصور و حد فاصل این پل و شهرداری منطقه یک تبریز و در کوچه ای به نام ساوجبلاغی ها که اینک به یاد این شاعره ی نام آور کوچه پروین اعتصامی نام نهاده شده قرار دارد.
با توجه به شواهد موجود و ویژگیهای معماری بنا و قدمت آن به دوره پهلوی اول مربوط می شود .
نمای ساختمان آجری و حالت قرینه ای دارد.
بنا در دو طبقه (اول و زیرزمین) احداث شده و در نیم طبقه ( بالای طبقه اول) دو اتاق گوشواره (بهار خواب) احداث شده و سردابه و آب انبار بنا نیز در حیاط ساختمان قرار دارد .
پروژه پاورپوینت مرمت خانه پروین اعتصامی ( تبریز ) 70 اسلاید,پروژه مرمت خانه پروین اعتصامی تبریز,پاورپوینت مرمت خانه پروین اعتصامی تبریز,دانلود فایل پاورپوینت مرمت خانه پروین اعتصامی تبریز,پروژه پاورپوینت مرمت در تبریز,پروژه مرمت,دانلود پروژه آشنایی با مرمت ابنیه,نقشه خانه پروین اعتصامی,پلان خانه پروین اعتصامی,دانلود پروژه درس مرمت,دانلود پروژه پاورپوینت مرمت

مساحت زیر بنای کل طبقات در حدود 600 متر مربع و مساحت حیاط آن 900 متر مربع می باشد.
ساختمان در ضلع شمالی عرصه این خانه احداث شده و ورود به آن از دو ورودی (پلکان) میسر می باشد.
طبقه زیرزمین شامل حوضخانه و اتاق های تابستان نشین و فضاهای خدمات است.پلان حوضخانه فرم چلیپایی شکل دارد. در طبقه اول شش اتاق و یک طنبی (سرسرا) قرار دارد.

برای دانلود و توضیحات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمائید…

مصالح بکار رفته در احداث بنا، آجر، خشت و چوب است.
حیاط مشجر و حوض سنگی موجود در وسط آن نیز بر زیبایی این خانه تاریخی افزوده است.
سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری در راستای ارج نهادن به مقام این شاعر توانا ، با توجه به جایگاه این شاعر معاصر در عرصه ی ادب و فرهنگ ایران زمین و ارزشهای معماری و تاریخی این خانه تاریخی در سال 1385 اقدام به ثبت این اثر در فهرست آثار ملی کشور تحت شماره 18681 نموده است.
این اثر ارزشمند تاریخی و فرهنگی در سال 1386 با اختصاص مبلغ 3950000000 ریال تملک گردیده و متعاقبا عملیات مرمت استحکام بخشی بنا توسط سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی آغاز گردیده و تاکنون بیش از 400 میلیون ریال در این راستا هزینه صرف شده است.
بازسازی و مرمت این اثر از ابتدای سال 1386 آغاز گردیده است.
لازم به ذکر است که با وجود آنکه حدود دو میلیون ریال برای بازسازی و مرمت این اثر هزینه شده است، پیش بینی می شود مبلغ دو میلیارد ریال دیگر نیز برای اتمام پروزه لازم است.
اطلاعات گرفته شده توسط کارشناس میراث فرهنگی:
خانه ی پروین اعتصامی دارای سر یا درگاه بود که نسبت عرض سر در به تورفتگی آن معمولا یک به دو است که اکنون اثری از آن بر جای نمانده است.
در ورودی ، دو عدد سکو وجود داشته که پاخوره نام داشته اند.
در دو طرف تالار یا مهمان خانه در طبقه همکف دالانهایی وجود داشته است که براساس توضیحات استاد به آن تخت گاه می گفتند؛ که این تخت گاهها راهپله هایی به طرف طبقه بالا و زیر زمین داشته است.
در قسمت حیاط که مهمان باغ کوچک بوده ، در قسمت جنوب که پر سایه بوده نشیمن تابستانی افراد خانه بوده و قسمت شرق حیاط ، انبار بوده است.
در قسمت بالای تالار ، بالا خانه هایی مطابق پلان وجود داشته است که به اصطلاح به آنها گوشواره می گفتند.
برای ایجاد فشار یکنواخت در داخل آب انبار ، انرا به شکل استوانه می ساختند و برای مقاوم ساختن کف آن لایه هایی از سرب در داخل آن می ریختند که موارد فوق در خانه پروین کاملا رعایت شده است.
جنس آجر های آب انبار مخصوص آب انبار بوده که به رنگ لیمویی بوده است و ملات بین آنها از جنس ساروج بوده است.
توضیحات جامع خانه پروین اعتصامی:
خانه پروین در دوره قاجار ساخته شده که وسعت این ملک از ملک کنونی بیشتر بوده و در دوره اول پهلوی قسمتی از ملک دوباره سازی شده و در حال حاضر این قسمت همچنان پا بر جا است. و قسمتی از ملک که در دوره قاجار ساخته شده در تفکیکات شهرداری در 20 سال اخیر تخریب شده و از بین رفته است.
تا چند سال اخیر صاحب ملک جناب آقای محمودی وند بوده که ملک توسط میراث فرهنگی خریداری شد.
پلان ملک به شکل مستطیل به ابعاد 34×128 متر بوده است.
تزئینات بنا منحصر به آجر کاری حماسی دوره پهلوی بوده است.
طاقهای زیر زمین از مصالح آجر خشتی استفاده شده به ابعاد 20×20 سانتی متر و ملات بین آجر ها ، ساروج (آهک ـ خاک الک شده به یلاوه ی شیره آهک) می باشد.
مصالح دیوارهای حمال آجر و سنگ بوده تا مقاومت بیشتری داشته باشند.

فهرست مطالب:

فصل اول: رفع خطر
برنامه استحفاظی

فصل دوم : بیوگرافی
مطالعات تاریخی

فصل سوم : مطالعات پلانهای وضع موجود
مطالعات سازه بنا
مطالعات تاسیسات بنا
مطالعات پی
مطالعات پله
الگوهای اتاقها
دسترسی ها
شناخت تزئینات
فصل چهارم : آسیبهای رطوبتی (صعودی و نزولی )
آسیبهای عناصر الحاقی و حذفی
آسیبهای تاسیساتی و مکانیکی
آسیبهای ترک
فصل پنجم : مبانی طرح مرمتی
– از بین بردن عوامل مخل
– تقویت، بهسازی و تعویض
– مرمت تزئینات
فصل ششم : طرح مرمتی بنا (درمان)
فصل هفتم : طرح احیاء

 

تصاویر فایل:

پروژه مرمت خانه پروین اعتصامی تبریز,پاورپوینت مرمت خانه پروین اعتصامی تبریز,دانلود فایل پاورپوینت مرمت خانه پروین اعتصامی تبریز,پروژه پاورپوینت مرمت در تبریز,پروژه مرمت,دانلود پروژه آشنایی با مرمت ابنیه,نقشه خانه پروین اعتصامی,پلان خانه پروین اعتصامی,دانلود پروژه درس مرمت,دانلود پروژه پاورپوینت مرمتدانلود فایل پاورپوینت مرمت خانه پروین اعتصامی تبریز,پروژه پاورپوینت مرمت در تبریز,پروژه مرمت,دانلود پروژه آشنایی با مرمت ابنیه,نقشه خانه پروین اعتصامی,پلان خانه پروین اعتصامی,دانلود پروژه درس مرمت,دانلود پروژه پاورپوینت مرمتپروژه مرمت,دانلود پروژه آشنایی با مرمت ابنیه,نقشه خانه پروین اعتصامی,پلان خانه پروین اعتصامی,دانلود پروژه درس مرمت,دانلود پروژه پاورپوینت مرمت

نقشه خانه پروین اعتصامی,پلان خانه پروین اعتصامی,دانلود پروژه درس مرمت,دانلود پروژه پاورپوینت مرمت

خرید آنلاین:

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما ارسال خواهد شد. راهنمای خرید و دانلود فایل
  • فرمت فایل: pptx – پاورپوینت – 70 اسلاید
  • حجم فایل : 8 مگابایت
  • برای دریافت پروژه های بیشتری از درس مرمت اینجا را کلیک نمایید.

نظر و دیدگاه خود را بفرستیدفول پکیج جامع آموزش اسکچاپ 2019
اولین و قوی ترین پکیج جامع آموزش اسکچاپ 2019 و ویری نکست + آرشیو متریال و مبلمان و صحنه های آماده رندر حرفه ای در فلش مموری (برای اسکچاپ 2016 تا 2019) / آموزش ها از صفر تا صد از مبتدی تا پیشرفته شامل تمامی مباحث از مدلسازی تا رندرگیری

قیمت: 1.500.000 تومان