رساله برای دریافت درجه کارشناسی ارشد در رشته مهندسی معماری

رساله معماری طراحی باشگاه سوارکاری ۱۲۲ صفحه

رساله کارشناسی ارشد معماری طراحی باشگاه سوارکاری جهت توسعه گردشگری ورزشی با استفاده از انرژی های تجدید شونده ۱۲۲ صفحه

چکیده
در پایان نامه حاضر ضمن معرفی روند طراحی باشگاه سوارکاری ساری به معرفی راهکارهای جدید برای بهره برداری بهتر از انرژی و صرفه جویی در مصرف آن و شناخت روابط بین اجزای مختلف مجموعه سوارکاری پرداخته شده. در حال حاضر گردشگری به عنوان یکی از بزرگترین و متنوع ترین صنایع دنیا مطرح میباشد و رشد سریع آن تغییرات اجتماعی، اقتصادی و محیطی فراوانی را به دنبال داشته است ایران با توجه به امتیازات فراوانی که از نظر تنوع آب و هوایی، جاذبه های طبیعی، تاریخ و تمدن کهن، آثار باستانی و مذهبی، معماری، صنایع دستی، فرهنگی و جغرافیایی دارد، از قابلیتهای فراوانی برای تبدیل شدن به قطب گردشگری جهانی برخوردار است.یکی دیگر از جاذبه های گردشگری , گردشگری ورزشی است به ویژه گردشگری ورزشی مبتنی بر اکوتوریسم.افراد علاوه بر لذت بردن از طبیعت به فعالیت های ورزشی مورد دلخواه خود می پردازند. سوارکاری ورزشی است که از طبیعت جدا نیست انسان به دور از مشغله های زندگی با سوارکاری خستگی را از تن می رهاند .انرژی یکی دیگر از مسائلی است که امروزه به آن توجه بسیاری می شود .منابع انرژی (سوخت های فسیلی ) رو به اتمام است و تولید انرژی های پاک و استفاده از آن از بسیاری از مشکلات جلوگیری می کند.انرژی تجدید پذیر انواع مختلفی دارد و استفاده از انرژی زیست توده و بیوگاز حاصل از آن به دلیل در دسترس بودن منابع آن در این پروژه مورد استفاده قرار گرفته و از بازده بالایی برخوردار است.

واژگان کلیدی : سوارکاری,ساری,گردشگری,انرژی های تجدید شونده,زیست توده ,بیوگاز

رساله معماری باشگاه سوارکاری جهت توسعه گردشگری ورزشی با استفاده از انرژی های تجدید شونده,رساله باشگاه سوارکاری,پایان نامه معماری باشگاه سوارکاری,مطالعات معماری باشگاه سوارکاری,پروپوزال باشگاه سوارکاری,دانلود رساله باشگاه سوارکاری,برنامه فیزیکی باشگاه سوارکاری,ظوابط و استانداردهای طراحی باشگاه سوارکاری,ریزفضاهای طراحی باشگاه سوارکاری,رساله معماری باشگاه سوارکاری برای ارشد معماری,رساله ارشد معماری با موضوع طراحی باشگاه سوارکاری,رساله باشگاه سوارکاری با رویکرد معماری,رساله کارشناسی ارشد معماری با موضوع باشگاه سوارکاری

فصل ۱-کلیات تحقیق
۱-۱ مقدمه
در اوایل قرن بیستم , گردشگری به یکی از مولفه های بزرگ مهم تجارت بین المللی مبدل شد زیرا با توجه به درآمد های کلان سالانه بالغ بر ۵۵۰ میلیارد دلار و اشتغال زایی سالانه بالغ بر ۷۵۰۰۰۰ شغل در صنعت گردشگری , یک نوع فضای رقابتی بین المللی ایجاد شده است حتی بعضی از شهرها تنها با نقش گردشگری به حیات خود ادامه می دهند و تاثیرات گردشگری را در سطوح بالاتر ( ناحیه ای و منطقه ای ) نیز گسترش داده اند. علاوه بر درآمدزایی بخش گردشگری ,مسئله مهم قابل توجه , اشتغال زایی آن است .به نحوی که به ازای هر یک میلیون دلار دآمد تولید شده در این صنعت ,۲ هزار شغل جدید نیز ایجاد می شود . گرچه کارشناسان اقتصادی , گردشگری ایرا را یکی از ده قطب گردشگری مهم گردشگری دنیا به شمار آورده اند متاسفانه آمارها نشان می دهد که سهم ایران کمتر از یک درصد سهم جهانی است.

برای دانلود رساله و توضیحات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمائید…

بخشی از مطالب و پروپوزال رساله باشگاه سوارکاری:

در سالهای اخیر روند رو به رشد مصرف انرژی، پدیده بحران انرژی را در جهان به وجود آورده است. مصرف رو به رشد انرژی حاصل از سوختهای فسیلی اگرچه رشد سریع اقتصادی جوامع مختلف را به همراه داشته اما به واسطه انتشار آلاینده های حاصل از احتراق سوختهای فسیلی و افزایش دی اکسیدکربن در اتمسفر و پیامدهای ناشی از آن، جهان را با تغییرات تهدیدآمیزی روبرو ساخته است؛ از دیگر سوی محدویت منابع فسیلی ، غیر قابل تجدیدپذیر بودن این منابع و پیش بینی افزایش قیمت ها موجب گردیده است تا سیاست گذاران و برنامه ریزان بخش انرژی با انجام مطالعات ساختاری، تغییر حامل های انرژی و حرکت به سوی سوخت های پاک و انرژیهای تجدیدپذیر را در رأس برنامه های کاری خود قرار دهند.

۱-۲ پیشگفتار
در دنیای آشفته امروز، در میان این هیاهوی روزانه بر سر هیچ و در این روزهای تکراری و ملال آور، ذهن انسانها نیازمند جاییست که بتواند آنجا هرگونه که دوست دارد و بدون هیچ دغدغه ای به تمدد اعصاب بپردازد.از آنجا که هدف اصلی من فراهم آوردن محلی مناسب برای پرکردن اوقات فراغت مردم به نحوی شایسته همراه بابه ارمغان آوردن آرامش فکری آنان بود و با در نظر گرفتن علائق نسل جوان به ورزش ، تصمیم به طراحی مجموعه ای تحت عنوان” باشگاه سوارکاری “گرفتم به راستی ورزش با کدام یک از فعل و انفعال های مادی و معنوی زندگی ما ارتباط دارد؟ در نتیجه با در نظر گرفتن تعاریف مذکور تصمیم گرفتم تا محیطی را طراحی کنم که علاوه بر حفظ جنبه تفریحی، راهکاری برای ایجاد الگوی صحیح تولید و مصرف انرژی در ایران که کمتر به آن توجه شده ایجاد شود.

۱-۳ اهمیت و ضرورت تحقیق
با توجه به رشد سریع گردشگری ورزشی در ابعاد مختلف، وجود جوانان و علاقه مندان به ورزش و گردشگری ورزشی در مازندران، نقش گردشگری ورزشی در ایجاد اشتغال دائم، فصلی و درآمدهای ارزی که از این راه بدست می آید، تأثیر منابع طبیعی بر رشد و توسعه گردشگری ورزشی و اینکه بر حسب موقعیت جغرافیایی مناطق مختلف هر کدام از جاذبه های طبیعی اولویت متقاوتی دارند، ضروت انجام تحقیق در زمینۀ گردشگری ورزشی کاملاً آشکار میگردد ( رضوی,۱۳۹۲,ص۴)
از اهداف اصلی ترویج و تعمیم ورزش می توان به:
۱) اهداف جسمانی: شامل تقویت قوای عمومی بدن و ایجاد ورزیدگی و هماهنگی در بین اعضا و اندام ها برای برخورداری از قدرت ,سرعت,مهارت,ایجاد استقامت در برابر فشارهای جسمی و کارهای طولانی و دراز مدت افزایش قدرت تخیل ,اصلاح و بازسازی و نا توانی بدن و توان بخشی به منظور رفع نقصها و نارسایی های فیزیکی و ایجاد بهره وری
۲ اهداف روانی: کشف استعدادهای نهفته و شناخت استعدادهای روانی و حرکتی,پرورش و شکوفایی دیگر استعداد های ذاتی و خدادادی,انگیختن فرد برای تحرک و جلوگیری از خمودگی ,نگرانی های روانی ,انزواجویی ها ,یآس ها و ترس ها اشاره کرد.با توجه به رشد روزافزون جمعیت در کنار رشد شهرنشینی و توسعه زندگی نوین، تقاضا برای مصرف انرژی بیش از پیش افزایش یافته است. این افزایش تقاضا، ضمن تهدید منابع اولیه انرژی جهان، موجب کاهش فرصتهای صادرات و کسب درآمد شده و همچنین آسیب های جدی را به محیط زیست واردمی سازد. امروزه بهره گیری از منابع انرژی تجدیدپذیر نه تنها یک انتخاب، بلکه یک ضرورت میباشد چرا که در صورت عدم استفاده از این منابع و رها شدن آن در کره زمین ضمن از دست رفتن حجم زیادی از انرژی قابل استحصال،این مواد قادر به تولید گازهای گلخانه ای و تخریب محیط زیست می باشند.(بوغلان دشتی, ۱۳۸۳,ص۲) و با توجه به اینکه یکی از منابع این نوع تولید انرژی فضولات حیوانی میباشد استفاده از فناوری تولبد انرژی زیست توده برای این مجموعه ضروری و مفید است . هدف کلی این این تحقیق رسیدن به بهتربن طراحی برای کاهش مصرف انرژی کل فضاها (با استفاده از بهره گیری مناسب از انرژی تجدبد پذیر افتاب و باد)و تامین انرژی مورد نیاز فضاها با استفاده انرژی زیست توده است .وابستگی روز افزون جامعه ی بشری به انرژی ,یک حقیقت انکار ناپذیر است که هرگونه اختلال در تامین آن ,مشکلات عدیده ای را در پی دارد . از این رو لزوم به کار گیری انرژی های جدید واضح و روشن است.با استناد به توضیحات بالا و با توجه به پتانسیل بالای این شهر برای ایجاد این باشگاه و با توجه به بررسی های انجام شده نشان داده شده تجربه ای در این زمینه در داخل کشور وجود ندارد لذا انجام این تحقیق دارای ضرورت می باشد. با توجه به فقدان مکانی تفریحی ورزشی در این زمینه در شهر ساری و با تکیه بر دیگر جنبه های گردشگری این استان(گردشگری طبیعی,گردشگری زیارتی و …) طراحی و اجرای این پروژه با استفاده از انرژی های نو برای جوانان این منطقه و قشر توریست دارای ضرورت می باشد تا الگوی خوبی برای مصرف انرژی در مکان های ورزشی ایجاد شود.
۱-۴ اهداف تحقیق
الف) هدف اصلی(کلی) تحقیق:
۱- شناخت پتانسیل های توریسم ورزشی به ویژه سوارکاری در شهر ساری متناسب با طراحی رویکرد استفاده از انرژی های نو
ب) اهداف فرعی(اختصاصی)
۱- شناخت شاخص ها و معیار های اصلی در طراحی باشگاه سوارکاری شهر ساری
۲- دستیابی به توسعه و ارتقا گردشگری ورزشی به ویژه ورزش سوارکاری در شهر ساری
۳- شناخت و دست یابی به الگوی درست و مناسب در طراحی باشگاه سوارکاری در شهر ساری در راستای کاهش الگوی مصرف انرژی
۴- شناخت پتانسیل ها و توانمندی های ورزش سوارکاری در شهر ساری در راستای بهبود توسعه ی گردشگری ورزشی

۱-۵ روش تحقیق
از نظر هدف کاربردی و از نظر روش انجام کار توصیفی تحلیلی است . همچنین روش من از روش مشاهده مستقیم و میدانی و از نظر روش های تحقیق در معماری از روش توصیفی و کیفی استفاده میکنیم .
۱-۶ پیشینه تحقیق
ناهید سجادیان و مهیار سجادیان در مقاله ای تحت عنوان امکانسنجی کوهپیمایی تفریحی- ورزشی در جهت گردشگری روستایی استان مازندران با بهره گیری از GIS در سال۱۳۹۰ بیان داشتند:گردشگری از دیرباز مورد توجه بشر بوده است . این فعالیت در اواسط قرن نوزدهم با گسترش وسایل نقلیه شخصی و موتوری گسترش یافت، به طوری که از سال۱۹۴۵به بعد رشد فزاینده ای داشته است .این صنعت امروزه به جهت پیشرفت در فناوری های سفر ، احیا وتوجه به جاذبه ها وغیره یکی از سه صنعت بزرگ دنیا می باشد ونقش ویژه ای در اقتصاد سالم جهانی به عهده دارد و سازمان جهانی گردشگری، درآمد این صنعت را در سال ۲۰۱۰ حدود ۸۰۰ میلیارد دلار پیش بینی نموده است. به گونه ای که این صنعت به عنوان شاخصی از وضعیت اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشورها، قابلیت فراوانی در ارتقاء و پویایی بخشیدن به اقتصاد کشورها، کاهش بیکاری ، ایجاد درآمد ملی و ارتقای سطح رفاه مردم وغیره دارد. انجام فعالیتهای گردشگری که مشاغل گوناگونی راهم به دنبال دارد در هر کشوری به عنوان بخشی از فعالیت های اقتصادی، در کنار بخش های صنعت وکشاورزی موجب رونق و پیشرفت اجتماعی- اقتصادی، آن کشور میگردد. ایران سرزمینی چهار فصل و با تمدنی چند هزار ساله است که به لحاظ ویژگیهای منحصر به فردش، درردیف ۱۰ کشور اول جهان به لحاظ توان بالقوه گردشگری قرار دارد. گردشگری روستایی به عنوان گونه ای از انواع گردشگری، یک فعالیت تفریحی- اجتماعی است که در نیمه دوم قرن هیجدهم در انگلستان و اروپا ظاهر شد . این نوع گردشگری کلیه فعالیتهای گردشگری مرتبط باجاذبه های گردشگری طبیعی، فرهنگی، ورزشی، آموزشی، بهداشتی و درمانی، هنری و میراث فرهنگی را شامل می شود. امروزه گردشگری روستایی ۱۰ تا ۲۵ درصد همه انواع فعالیت گردشگری را به خود اختصاص می دهد.این نوع گردشگری از یک طرف میتواند نقش مهمی را در متنوع سازی اقتصاد جوامع روستایی در قالب صنعت گردشگری ایفا کند و از طرف دیگر می تواند وسیله ای، برای تحریک رشد اقتصاد ملی باشد. ورزش یکی از فعالیتهای مهم گردشگران روستایی در حین گردشگری است و گردشگری روستایی به ویژه در نوع مبتنی بر اکوتوریسم آن که سفری طبیعت محوربا رویکرد حفاظتی از محیط زیست در جهت لذت بردن از طبیعت، فعالیتهای ورزشی ، آشنایی با فرهنگ جامعه میزبان و کمک به این جامعه در جهت افزایش درآمد و فرصتهای شغلی آن ، بدون کمترین آثار مخرب بر محیط طبیعی است ،همواره همراه بوده است)
وحید شجاعی و فرشاد تجاری در مقاله ای تحت عنوان تحلیل نقاط قوت و ضعف گردشگری ورزشی استان مازندران در سال ۱۳۹۱ بیان داشتند: بر اساس تعریف گیبسون و همکاران گردشگری ورزشی به مسافرت و انتقال فرد به مکانی خاص جهت شرکت در یک فعالیت ورزشی رقابتی یا تفریحی, تماشای فعالیت ورزشی و یا جاذبه های ورزشی مانند پارک های آبی اطلاق می شود .وید گردشگری ورزشی را منوط به کلیه مسافرت های مرتبط با فعالیت های ورزشی و مشارکت در رقابت های رسمی و غیر رسمی با اهداف تجاری و غیر تجاری می داند.
بر اساس مقاله ای که سازمان توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در سال ۱۳۸۸ انتشار یافته :سوارکاری ازورزشهایی است که درچنددهه اخیرموردتوجه خاصی قرارگرفته است، بااین وجودسابقه ای طولانی داشته است و ازکهن ترین ورزشها به شمارمی آید.این ورزش امروزه هم به عنوان یک رقابت سالم ومفید، وهم به عنوان سرگرمی وبه منظورگذراندن اوقات فراغت موردتوجه قرارگرفته است،وبااین که نسبت به بسیاری ازورزشها پرهزینه به نظرمی رسد،هرساله تعداد بیشتری طرفدار به سوی خود جلب میکند. سوارکاری ورزش،هنروروش هایی است که به سوارشدن وهدایت اسب مربوط می شود. ویژگی این ورزش این است که انسان ومرکب (معمولاً اسب)را متحدمی سازد،بنابراین موفقیت اسب وسوارکاربه ارتباط واعتمادو احترامی که آن دو برای یک دیگر قائلاند، بستگی دارد. سوارکاری شاخه های متعددی دارد که به طور کلی در دو دسته قرار می گیرند:
مسابقات اسب دوانی-این مسابقات از دوران قدیم در بسیاری از تمد نها همچون یونان و روم باستان وجود داشت هاست. مسابقات یورتمه(بدون این که اسب با سرعت گرفتن شروع به تاختن کند)وتاخت(مسافت این مسابقات بین ۲۴۰۰ و ۱۶۰۰ و ۱۰۰۰ متر است). نوعی دیگر از مسابقات تاخت همراه با مانع است، و اسب بایداز روی آن ها بپردکه ازمسابقات رایج اسب دوانی هستند. شاخه های متعددی در سایر مسابقات سوارکاری جای میگیرند که در آن ها هدف بردن مسابقه دو نیست.درساژ (حرکات نمایشی اسبهای تربیت شده)، که درآن کیفیت ارتباط میان سوارکار واسب سنجیده می شود.مسابقات پرش،که ازمتداو لترین مسابقات سوارکاری درجهان می باشد. مسابقات استقامت،که هدف ازآنها طی کردن مسافتی طولانی (بین ۲۰ تا ۱۶۰ کیلومتر) دریک و گاهی دوروز است.چوگان که قدیمی ترین ورزش گروهی است. این ورزش در ایران باستان رواج و اهمیت زیادی داشته است و به بازی شاهان معروف است. امروزه چوگان به دلیل هزینه بالا کمتر مورد توجه عام قرار می گیرد.
عبدالرضا کرباسی و اکبر باغوند در مقاله ای تحت عنوان استفاده از انرژی بیوگاز زباله های شهری به عنوان سوخت جایگزین در سال ۱۳۸۰ گوارش بی هوازی زیست توده را بعنوان یکی ازفناوری های تولید انرژی بیان کرده اند ومتان تولیدی را عامل گرمایش خانگی و تجاری در تأمین انرژی حرارتی صنایع، در موتورهای احتراق داخلی، در موتورهای استیرلینگ، در توربین های گازی و بویلرهای نیروگاهی و همچنین در برخی از پیل های سوختی برای تولید برق می دانند.

 

 

 

فهرست مطالب:

فصل ۱-کلیات تحقیق ۲
۱-۱ مقدمه ۲
۱-۲ پیشگفتار ۳
۱-۳ اهمیت و ضرورت تحقیق ۴
۱-۴ اهداف تحقیق ۶
۱-۵ روش تحقیق ۶
۱-۶ پیشینه تحقیق ۶
فصل ۲- مبانی نظری ۱۰
۲-۱ تعریف فراغت ۱۰
۲-۲ فراغت درزمان گذشته ۱۱
۲-۳ فراغت دردوران معاصر ۱۱
۲-۴ گردشگری ۱۲
۲-۴-۱ لزوم توسعه گردشگری: ۱۳
۲-۴-۲ گردشگری روستایی ۱۵
۲-۴-۳ گردشگری ورزشی: ۱۵
۲-۵ ریشه واژه ی اسب ۱۶
۲-۶ اهلی کردن اسب ۱۷
۲-۷ اسب درایران باستان ۱۸
۲-۸ سوارکاری در دوران خلفای عباسی ۱۹
۲-۹ تاریخچه سوارکاری ۲۰
۲-۱۰ سوارکاری ۲۰
۲-۱۰-۱ تجهیزات موردنیاز: ۲۱
۲-۱۰-۲ لباس ووسایل سوارکاری: ۲۱
۲-۱۰-۳ جانمایی استادیوم های سوارکاری: ۲۱
۲-۱۰-۳-۱ اندازه: ۲۱
۲-۱۰-۳-۲ موقعیت(انتخاب زمین ورزشگاه): ۲۲
۲-۱۰-۳-۳ جانمایی بنا (تعیین محل احداث بنا): ۲۲
۲-۱۱ ظوابط طراحی ۲۲
۲-۱۱-۱ اصطبل ها ۲۲
۲-۱۱-۲ تهویه اصطبل ۲۴
۲-۱۱-۳ عملکرد اصطبل ۲۵
۲-۱۱-۴ تسهیلات سوارکاری ۲۶
۲-۱۱-۵ اتاق های زین ۲۶
۲-۱۱-۶ ارتفاع لازم برای پرش ۲۸
۲-۱۱-۷ تماشاگران ۲۸
۲-۱۱-۸ امکانات سوارکاری ۲۹
۲-۱۱-۹ برج داوران ۳۰
۲-۱۲ تعریف انرژی: ۳۱
۲-۱۳ دسته بندی انرژی: ۳۱
۲-۱۳-۱ انرژی اولیه: ۳۱
۲-۱۳-۲ انرژی ثانویه: ۳۱
۲-۱۳-۳ انرژی تجاری: ۳۲
۲-۱۳-۴ انرژی های غیر تجاری: ۳۲
۲-۱۳-۵ انرژی تجدید شونده: ۳۲
۲-۱۳-۶ انرژی های تجدید نشونده: ۳۲
۲-۱۴ اهمیت توجه به انرژی های پاک: ۳۲
۲-۱۵ بحران بزرگ بشر در رابطه با انرژی ۳۳
۲-۱۵-۱ مشکل آلودگی محیط زیست ۳۳
۲-۱۵-۲ روند رو به اتمام سوخت های فسیلی ۳۳
۲-۱۶ زیست توده چیست؟ ۳۳
۲-۱۶-۱ منابع زیست توده: ۳۴
۲-۱۶-۲ چرخه زیست توده در طبیعت: ۳۵
۲-۱۷ فناوری بیوگاز ۳۶
۲-۱۷-۱ بیوگاز ۳۷
۲-۱۷-۲ مکانیسم تولید بیوگاز: ۳۸
۲-۱۷-۳ چگونگی تولید بیوگاز از فضولات ۳۸
۲-۱۷-۴ روند توسعه بیوگاز و جایگاه آن در جهان ۳۹
۲-۱۷-۵ فناوری بیوگاز و توسعه پایدار روستایی ۴۰
۲-۱۸ انواع هاضم های بیهوازی ۴۱
۲-۱۸-۱ ناپیوسته:(BATCH) 41
۲-۱۸-۲ پیوسته:(CONTINIOUS) 41
۲-۱۸-۳ نیمه پیوسته:(SEMI-CONTINIOUS) 41
۲-۱۹ دستگاه های هاضم زیست توده ۴۱
۲-۱۹-۱ دستگاه بیوگاز با سرپوش شناور (مدل هندی) ۴۱
۲-۱۹-۲ دستگاه بیوگاز با مخزن گاز ثابت(مدل چینی) ۴۴
۲-۱۹-۳ دستگاه بیوگاز مدل تایوانی ۴۶
۲-۲۰ برنامه فیزیکی ۴۷
۲-۲۱ ارتباطات فضایی ۴۹
۲-۲۲ نمونه های موردی ۵۰
۲-۲۲-۱ مجتمع سوارکاری گنبدکاووس ۵۰
۲-۲۲-۲ باشگاه آراسپ: ۵۲
۲-۲۲-۲-۱ اصطبل ۵۲
۲-۲۲-۲-۲ مانژ ۵۲
۲-۲۲-۳ باشگاه سوارکاری چین: ۵۴
فصل۳- ویژگی های بستر طرح ۵۵
۳-۱ ویژگی های جغرافیای طبیعی ۵۵
۳-۱-۱ موقعیت جغرافیایی ۵۵
۳=۱-۲ توپوگرافی ۵۵
۳-۲ اقلیم و مولفه های آن ۵۷
۳-۲-۱ باد ۵۷
۳-۲-۲ بارش ۵۷
۳-۲-۳ حرارت ۵۸
۳-۲-۴ رطوبت ۵۹
۳-۳ منابع آب ۵۹
۳-۳-۱ آب سطحی ۵۹
۳-۳-۲ آب زیرزمینی ۵۹
۳-۴ پوشش گیاهی ۶۰
۳-۵ ویژگی های گردشگری استان مازندران ۶۱
۳-۶ ویژگی های گردشگری شهر ساری ۶۲
۳-۶-۱ معرفی بناها ˛ آثار های تاریخی و فرهنگی شهر ۶۲
۳-۶-۱-۱ موزه عمارت کلبادی ۶۲
۳-۶-۱-۲ موزه حمام وزیری ۶۳
۳-۶-۱-۳ مجموعه تاریخی فرح آباد ۶۴
۳-۶-۱-۴ برج رسکت ۶۶
۳-۶-۱-۵ آب انبار میرزا مهدی ۶۷
۳-۶-۱-۶ آب انبار نو ۶۹
۳-۶-۲ گردشگری زیارتی ۷۰
۳-۶-۲-۱ برج مقبره‌ای امامزاده عباس ساری ۷۰
۳-۶-۲-۲ برج آرامگاهی امامزاده یحیی ۷۱
۳-۶-۲-۳ برج آرامگاهی سلطان زین العابدین ۷۲
۳-۶-۲-۴ برج آرامگاهی امامزاده صالح مرزرود ۷۳
۳-۶-۲-۵ برج امامزاده ابراهیم قاسم خندق ۷۴
۳-۶-۲-۶ برج آرامگاهی درویش فخرالدین گلما ۷۵
۳-۶-۲-۷ برج آرامگاهی شاطر گنبد ۷۶
۳-۶-۲-۸ برج آرامگاهی امامزاده علی‌اکبر ۷۷
۳-۶-۲-۹ تکیه پهنه کلا ۷۸
۳-۶-۳ گردشگری طبیعی ۷۸
۳-۶-۳-۱ ساحل ماسه ای فرح آباد و گهر باران ۷۸
۳-۶-۳-۲ پناهگاه حیات وحش سمسکنده ۷۹
۳-۶-۳-۳ سد سلیمان تنگه ۸۰
۳-۶-۳-۴ رودخانه تجن ۸۲
۳-۶-۳-۵ پارک جنگلی شهید زارع ۸۳
۳-۶-۳-۶ برکه ها و آب بندان های شهر ساری ۸۴
۳-۶-۳-۷ چشمه های ساری ۸۵
۳-۶-۳-۸ چشمه بین المللی سورت ۸۵
۳-۶-۴ گردشگری ماجراجویانه ۸۶
۳-۶-۴-۱ غارنوردی ۸۶
۳-۶-۴-۲ اسکی روی آب ۸۷
۳-۶-۴-۳ موج سواری (ریفتینگ) ۸۸
۳-۶-۵ گردشگری مصرفی ۸۹
۳-۶-۵-۱ صید و صیادی و شکار در ساری ۸۹
۳-۷ تحلیل سایت ۹۰
۳-۷-۱ شناخت بیشتر سایت ۹۰
۳-۷-۲ جهت گیری ۹۱
۳-۷-۳ نورمفید ۹۲
۳-۷-۴ نور مضر ۹۲
۳-۷-۵ باد ۹۳
۳-۷-۶ مجاورت ۹۴
۳-۷-۷ بافت نماسازی اطراف ۹۷
۳-۷-۸ دسترسی به سایت ۹۸
۳-۷-۹ دید داخل به خارج سایت ۹۹
۳-۷-۱۰ دید خارج به داخل سایت ۱۰۰
فصل۴- تجزیه تحلیل و یافته های تحقیق ۱۰۱
۴-۱ گردشگری ۱۰۱
۴-۲ انرژی ۱۰۱
۴-۳ جانمایی بنا ۱۰۱
۴-۵ سیستم سازه ای ۱۰۱
۴-۶ نماسازی ۱۰۲
فصل۵- نتیجه گیری و پیشنهادات ۱۰۳
۵-۱ نتیجه گیری ۱۰۳
۵-۲ پیشنهادات ۱۰۳
منابع: ۱۰۵
منابع انگلیسی ۱۰۸
وب سایتها : ۱۰۹
پیوست ها: ۱۱۱

 

فهرست تصاویر
تصویر ‏۲ ۱: مدل مفهومی تمایل گردشگران منبع:(کیا کجوری,۱۳۹۰,ص۵) ۱۳
تصویر ۲-۲ اسب های گوناگون دردوره هخامنشی- منبع: (سعیدی ، ۱۳۷۶ ,ص ۸۹ ـ ۱۰۰ ) ۱۷
تصویر ‏۲ ۳ زیرسری ازجنس مفرغ،لرستان،سده٨تا٧ق.م -منبع: (موزه متروپولیتن ) ۱۸
تصویر‏۴ ۲ دهنه اسب ازجنس مفرغ،سده٨تا٧ق.م لرستان -منبع:( پوپ ، ۱٣٨۰ ,ص ۴۶ ) ۱۸
تصویر۲ ۵انواع اصطبل-منبع:(نویفرت,۱۳۸۸,ص۴۱۲) ۲۲
تصویر ‏۲ ۶ابعاد اسب و سوارکار -منبع: (نویفرت,۱۳۸۸,ص۵۱۷) ۲۲
تصویر ‏۲ ۷ ابعاد ورودی و گذرگاه اصطبل -منبع:(نویفرت,۱۳۸۸,ص۵۱۷) ۲۳
تصویر ‏۲ ۸ تهویه اصطبل-منبع: (نویفرت,۱۳۸۸,ص۴۱۲) ۲۴
تصویر ‏۲ ۹ نمودار عملکردی اسطبل اسب-منبع: (نویفرت,۱۳۸۸,ص۴۱۳) ۲۵
تصویر ‏۲ ۱۰ چیدمان زین-منبع: (نویفرت,۱۳۸۸,ص۵۱۷) ۲۶
تصویر ‏۲ ۱۱ ارتفاع مورد نیاز برای پرش در سالن سوارکاری -منبع: (نویفرت,۱۳۸۸,ص۵۱۷) ۲۷
تصویر ‏۲ ۱۲ جایگاه تماشاگران-منبع: (نویفرت,۱۳۸۸,ص۵۱۷) ۲۸
تصویر ‏۲ ۱۳ ارتباطات داخلی یک موسسه سوارکاری -منبع: (نویفرت,۱۳۸۸,ص۵۱۸) ۲۹
تصویر۲ ۱۴ چرخه ی زیست توده در طبیعت-منبع: ( سازمان انرژی نو کشور,۱۳۸۸,ص۴) ۳۵
تصویر ‏۲ ۱۵ نمونه موردی استفاده از واحد خانگی بیوگاز-منبع:(عادلی گیلانی,۱۳۹۳,ص۳) ۳۶
تصویر ‏۲ ۱۶ مکانیسم تولید بیوگاز-منبع: ( سازمان انرژی نو کشور,۱۳۸۸,ص۶) ۳۷
تصویر ‏۲ ۱۷ هضم بیهوازی فضولات دامی در سطح کشتزارها-منبع: ( نصیری,۱۳۸۵,ص۳) ۳۹
تصویر ‏۲ ۱۸ واحد بیوگاز با مخزن متحرک مدل هندی-منبع: ( کاظمیان, ۱۳۹۰,ص۴) ۴۱
تصویر۲ ۱۹ دستگاه بیوگاز با سرپوش شناور (مدل هندی)-منبع: ( کاظمیان, ۱۳۹۰,ص۴) ۴۲
تصویر ۲ ۲۰ هاضم بی هوازی غیر صنعتی هندی-منبع: ( کاظمیان, ۱۳۹۰,ص۴) ۴۲
تصویر۲ ۲۱ واحد بیوگاز با مخزن ثابت (مدل چینی)-منبع: .( هجری ,۱۳۸۹,ص۷) ۴۴
تصویر۲ ۲۲ هاضم بی هوازی غیر صنعتی چینی-منبع:( هجری ,۱۳۸۹,ص۷) ۴۴
تصویر ‏۲ ۲۳ واحد بیوگاز مدل تایوانی-منبع: ( هجری ,۱۳۸۹,ص۸) ۴۵
تصویر ‏۲ ۲۴ مجتمع سوارکاری گنبدکاووس-منبع: ( www.seeiran.ir) 49
تصویر ‏۲ ۲۵ مجتمع سوارکاری گنبدکاووس-منبع: ( www.seeiran.ir) 50
تصویر ‏۲ ۲۶ مجتمع سوارکاری گنبدکاووس-منبع: ( www.seeiran.ir) 50
تصویر ‏۲ ۲۷ باشگاه آراسپ ساری-منبع: (www.paddock.ir) 52
تصویر ‏۲ ۲۸ باشگاه آراسپ ساری-منبع: (www.paddock.ir) 52
تصویر ‏۲ ۲۹ باشگاه سوارکاری چین-منبع: www. chinahorseclub.com) ) 53
تصویر ‏۲ ۳۰ باشگاه سوارکاری چین-منبع: www. chinahorseclub.com) ) 53
تصویر۳ ۱ تصویر هوایی شهر ساری(منبع:www.googlemap.com) 55
تصویر ۳ ۲ خانه کلبادی شهر ساری- منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۳۷) ۶۱
تصویر ‏۳ ۳ موزه حمام وزیری شهر ساری-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۳۸) ۶۲
تصویر۳ ۵ مجموعه تاریخی فرح آباد شهر ساری-منبع: .(اسحاقی˛۱۳۸۰˛ص۱۳۷) ۶۳
تصویر ‏۳ ۶ مجموعه تاریخی فرح آباد شهر ساری-منبع: .(اسحاقی˛۱۳۸۰˛ص۱۳۷) ۶۴
تصویر ‏۳ ۷ مجموعه تاریخی فرح آباد شهر ساری منبع: .(اسحاقی˛۱۳۸۰˛ص۱۳۷) ۶۵
تصویر ‏۳ ۸ برج رسکت- منبع: (حبیب نژاد ˛۱۳۸۴ ˛ص۴) ۶۶
تصویر ۳ ۹ آب انبار میرزا مهدی شهر ساری-منبع:(حبیب نژاد ˛۱۳۸۴ ˛ص۴) ۶۷
تصویر ‏۳ ۱۰ آب انبار نو شهر ساری-منبع: (اسحاقی˛۱۳۸۰˛ص۱۴۰) ۶۸
تصویر ۳-۱۱ برج مقبره‌ای امامزاده عباس ساری شهر ساری-منبع: (حبیب نژاد ˛۱۳۸۴ ˛ص۵) ۶۹
تصویر ‏۳ ۱۲ برج آرامگاهی امامزاده یحیی شهر ساری-منبع: (حبیب نژاد ˛۱۳۸۴ ˛ص۶) ۷۰
تصویر ‏۳ ۱۳برج آرامگاهی سلطان زین العابدین شهر ساری-منبع:(حبیب نژاد ˛۱۳۸۴ ˛ص۷) ۷۱
تصویر ‏۳ ۱۴ برج آرامگاهی امامزاده صالح مرزرود-منبع: (حبیب نژاد ˛۱۳۸۴ ˛ص۸) ۷۲
تصویر ۳ ۱۵ برج امامزاده ابراهیم قاسم خندق شهر ساری-منبع: (حبیب نژاد ˛۱۳۸۴ ˛ص۹) ۷۳
تصویر ‏۳ ۱۶ برج آرامگاهی درویش فخرالدین گلما شهر ساری-منبع: (حبیب نژاد ˛۱۳۸۴ ˛ص۱۰) ۷۴
تصویر ۳ ۱۷ برج آرامگاهی شاطر گنبد شهر ساری-منبع: (حبیب نژاد ˛۱۳۸۴ ˛ص۱۱) ۷۵
تصویر ‏۳ ۱۸ برج آرامگاهی امامزاده علی‌اکبر شهر ساری-منبع: (حبیب نژاد ˛۱۳۸۴ ˛ص۱۲) ۷۶
تصویر ‏۳ ۱۹ تکیه پهنه کلا شهر ساری-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۴۷) ۷۷
تصویر ‏۳ ۲۰ دریای فرح آباد شهر ساری-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۸۹) ۷۸
تصویر ‏۳ ۲۱:پناهگاه حیات وحش سمسکنده شهر ساری-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۱۰۹) ۷۹
تصویر ‏۳ ۲۲ سد شهید رجایی( سد سلیمان تنگه)-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۹۳) ۸۰
تصویر۳ ۲۳ سد شهید رجایی( سد سلیمان تنگه)-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۹۳) ۸۰
تصویر ‏۳ ۲۴ رودخانه تجن-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۹۴) ۸۱
تصویر ‏۳ ۲۵ پارک جنگلی شهید زارع-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۱۰۲) ۸۲
تصویر ‏۳ ۲۶ برکه الندان چهاردانگه-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۱۰۰) ۸۳
تصویر ‏۳ ۲۷ چشمه بین المللی سورت شهر ساری-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۱۱۲) ۸۵
تصویر ‏۳ ۲۸ غار شهر ساری-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۱۰۴) ۸۶
تصویر۳ ۲۹ اسکی روی آب در دریا ساری-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۱۰۵) ۸۷
تصویر ‏۳ ۳۰ سد سلیمان تنگه-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۱۰۵) ۸۸
تصویر ‏۳ ۳۱ شکار در ساری-منبع: (ماهفروزی˛۱۳۹۰˛ص۱۰۷) ۸۹
تصویر ‏۳ ۳۲ سایت-منبع:نگارنده ۹۰
تصویر ‏۳ ۳۳ جهت گیری سایت نسبت به جهات چهارگانه-منبع: نگارنده ۹۰
تصویر ‏۳ ۳۴ نورمفید-منبع:نگارنده ۹۱
تصویر ‏۳ ۳۵ نورمضر-منبع:نگارنده ۹۱
تصویر ‏۳ ۳۶ باد های غالب و مضر -منبع:نگارنده ۹۲
تصویر ‏۳ ۳۷ موسسه آموزش عالی ساریان -منبع:نگارنده ۹۳
تصویر ‏۳ ۳۸ موسسه آموزش عالی هدف -منبع:نگارنده ۹۳
تصویر ‏۳ ۳۹ موسسه آموزش عالی روزبهان -منبع:نگارنده ۹۴
تصویر ‏۳ ۴۰ دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی-منبع:نگارنده ۹۴
تصویر ‏۳ ۴۱ مجموعه تاریخی فرح آباد-منبع:نگارنده ۹۵
تصویر ‏۳ ۴۲ دانشگاه آزاد ساری-منبع:نگارنده ۹۵
تصویر۳-۴۳ بافت نماسازی اطراف آجر-منبع:نگارنده ۹۶
تصویر۳-۴۴ بافت نماسازی اطراف سنگ تراورتن-منبع:نگارنده ۹۶
تصویر۳-۴۵ بافت نماسازی اطراف آلومینیوم-منبع:نگارنده ۹۶
تصویر ‏۳ ۴۶ دسترسی از میدان خزر-میدان فرح آباد-منبع:نگارنده ۹۷
تصویر ‏۳ ۴۷ دید داخل به خارج سایت -منبع:نگارنده ۹۸
تصویر ‏۳ ۴۸ دید از ارتفاع به داخل سایت -منبع:نگارنده ۹۹

 

فهرست جداول
جدول ۲ ۱امتیازات دستگاههای هندی منبع: ( کاظمیان, ۱۳۹۰,ص۵) ۴۳
جدول ‏۲ ۲ امتیازات دستگاههای چینی منبع: ( کاظمیان, ۱۳۹۰,ص۴) ۴۵
جدول۲-۳ برنامه فیزیکی منبع: ( نگارنده) ۴۶
جدول ‏۳ ۱ وضعیت آب های زیر زمینی شهر ساری منبع:(طرح جامع شهر ساری) ۵۹

فهرست نقشه ها
نقشه ۳-۱ موقعیت شهر ساری در سلسله مراتب تقسیمات سیاسی کشور(منبع:طرح جامع ساری) ۵۵

فهرست نمودارها
نمودار ۳-۱ میانگین سالانه بارش شهر ساری) ۵۶
نمودار ۳-۲ میانگین ماهانه بارش شهر ساری ۵۷
نمودار۳-۳ میانگین دمای ماهانه شهر ساری ۵۷
نمودار ۳-۴ میانگین دمای سالانه شهر ساری ۵۸

 

 

منابع درون متنی دارد. منابع کلی هم در انتهای رساله قرار گرفته است.

 

 

 

تصاویر فایل:

رساله معماری باشگاه سوارکاری جهت توسعه گردشگری ورزشی با استفاده از انرژی های تجدید شونده,رساله باشگاه سوارکاری,پایان نامه معماری باشگاه سوارکاری,مطالعات معماری باشگاه سوارکاری,پروپوزال باشگاه سوارکاری,دانلود رساله باشگاه سوارکاری,برنامه فیزیکی باشگاه سوارکاری,ظوابط و استانداردهای طراحی باشگاه سوارکاری,ریزفضاهای طراحی باشگاه سوارکاری,رساله معماری باشگاه سوارکاری برای ارشد معماری,رساله ارشد معماری با موضوع طراحی باشگاه سوارکاری,رساله باشگاه سوارکاری با رویکرد معماری,رساله کارشناسی ارشد معماری با موضوع باشگاه سوارکاریپایان نامه معماری باشگاه سوارکاری,مطالعات معماری باشگاه سوارکاری,پروپوزال باشگاه سوارکاری,دانلود رساله باشگاه سوارکاری,برنامه فیزیکی باشگاه سوارکاری,ظوابط و استانداردهای طراحی باشگاه سوارکاری,ریزفضاهای طراحی باشگاه سوارکاری,رساله معماری باشگاه سوارکاری برای ارشد معماری,رساله ارشد معماری با موضوع طراحی باشگاه سوارکاری,رساله باشگاه سوارکاری با رویکرد معماری,رساله کارشناسی ارشد معماری با موضوع باشگاه سوارکاریدانلود رساله باشگاه سوارکاری,برنامه فیزیکی باشگاه سوارکاری,ظوابط و استانداردهای طراحی باشگاه سوارکاری,ریزفضاهای طراحی باشگاه سوارکاری,رساله معماری باشگاه سوارکاری برای ارشد معماری,رساله ارشد معماری با موضوع طراحی باشگاه سوارکاری,رساله باشگاه سوارکاری با رویکرد معماری,رساله کارشناسی ارشد معماری با موضوع باشگاه سوارکاری

خرید رساله:

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما نیز آنی ارسال خواهد شد. آموزش خرید و دریافت فایل
  • فرمت رساله: word
  • حجم فایل ها: ۱۱ مگابایت
  • برای مشاهده لیست رساله و مطالعات های معماری اینجا را کلیک نمائید.
  • ایمیل های پشتیبانی : parsacad.com@gmail.com – info@parsacad.com
  • رساله معماری با رساله معماری هم تبادل می شود و نیاز به خرید نیست.