مطالعات هتل ۳ ستاره ۱۴۰صفحه – فرمت فایل: word

 

 مطالعات هتل 3 ستاره 140ص,رساله هتل 3 ستاره,پایان نامه هتل 3 ستاره,طرح نهایی هتل 3 ستاره,برنامه فیزیکی هتل 3 ستاره,مطالعات تکمیلی هتل 3 ستاره,مطالعات پایه و زمینه هتل 3 ستاره,مطالعات تطبیقی هتل 3 ستاره,مطالعات معماری هتل 3 ستاره,پایان نامه معماری هتل 3 ستاره,پروپوزال هتل 3 ستاره

 

 

بخشی از مطالب:

  ٢ـ مطالعات پایه

  ٢-١- شناخت موضوع

  ۲-۱-۱- جهانگردی

  ۲-۱-۱-۱- برخی تعاریف اولیه

– سفــر: فرهنگ نامه ها از (سفر) تعاریف مشابه ای ارائه داده اند.  در فرهنگ معین آمده است:« سفر در لغت به معنای بیرون آمدن از شهر خود و به محل دیگر رفتن است. نیز به معنای قطع مسافت و راهی که از مکانی به مکان دور  طی می کند آمده است».

– (Trip) سفر کردن: هر دفعه که شخصی حداقل ۱۰۰ مایل از خانه خود دور شود و برگردد.

-Tourist )  ( جهانگرد: «کسی که در جستجوی تجربیات روح، فیزیکی و رضایت مندی های مختلف است و ماهیت این تجربیات، مقصدهای انتخابی و نوع   فعالیت های مورد لذت وی را تعیین می نماید.

– جهانگردی: «جهانگردی عبارت است از صنعت جهانی مسافرت، اعم از هتل ها، حمل و نقل، تسهیلات رستوران ها، مغازه ها، مکان های تفریحی، بیمارستان ها و …. و همه عناصر دیگر که خواسته ها و نیازهای مسافرین را برآورده می سازد.

– جهانگرد خارجی (Foreign Tourist): «به هر شخص که از کشوری غیر از کشور محل سکونت  حداقل به مدت ۲۴ ساعت دیدن کند، جهانگرد خارجی گویند.

– جهانگرد داخلی (Domestic Tourist): به مسافری که برای تجارت، گذراندن اوقافت فراغ کارهای شخصی و یا هر منظور دیگر از خانه خود حداقل ۵۰ مایل به یک طرف دور شود، گفته می شود.  این تعریف شامل کلیه کسانی که برای انجام امور شغلی خود از خانه خارج می شوند، علیرغم این که همان روز برگردند و یا شب را در همان محل سپری کنند نمی شود.

– سیاح: «افرادی هستند که جهت گردش و تفریح و به مدت کمتر از ۲۴ ساعت سفرکنند و هم مسافرین هواپیما در فرودگاه بین راه به صورت ترانزیت و مسافرین کشتی را گویند.

– جامعه میزبان:‌«به مردم بومی منطقه ای گفته می شود که جهانگردان از آن دیدن می کنند و به  وارد شده اند »

برای توضیحات بیشتر و دریافت رساله به ادامه مطلب مراجعه نمائید…

۲-۱-۱-۲- جهانگرد را بهتر بشناسیم 

جهانگرد یا توریست رابط بین کشورهای دور و نزدیک و کاشف سرزمین های ناشناخته یا بیننده آثار کهن و باستانی و پیوند دهنده فرهنگ و سیاست ها و ناقل هنرها و تکنیک ها و افزاینده دانش و آگاهی ها و توسعه دهنده اقتصاد و صنعت و پدید آورنده درآمدهای جدید و مشاغل مختلف و بالاخره مبشر محبت و مهربانی و پیام آور صلح و دوستی است.

۲-۱-۱-۳- حرکت های جهانگردی  

«جهانگردی پدیده ای است که در آن دو عامل انسان و مکان نقش اساسی دارد. عامل مکان با توجه به شرایط محیط طبیعی و جغرافیایی خود، موجبات حرکت و جابه جایی انسان را فراهم می سازد.  عوامل و شرایط موثر در پیدایش حرکت های توریستی را می توان به دو دسته تقسیم نمود:

   !) عوامل فرستنده  ٢) عوامل جذب کننده

عوامل فرستنده مجموعه شرایطی است که موجبات پیدایش یک حرکت و جریان جهانگردی را در نقطه مبداء فراهم می سازد.  این عوامل از امکانات و رفاه مادی از یک سو و مشکلات زندگی شهری از سوی   دیگر ناشی می شود. عوامل جذب کننده نیز مجموعه شرایط و پدیده هایی هستند که هر یک می توانند   به عنوان جاذبه های توریستی مدنظر باشند. این عوامل شامل جاذبه های طبیعی و چشم اندازهای جغرافیایی، جاذبه های فرهنگی، مذهبی، تاریخی و نظایر آن است.

 ۲-۱-۱-۴- نگاه کشور میزبان یا منطقه به جهانگرد

«سیاستمداران به جهانگردی به عنوان عامل ثروت در اقتصاد قلمروشان و نیز در آمدی که شهروندان از این طریق کسب کرده اند و نیز ارز خارجی به دست آمده از جهانگردی بین المللی و مالیاتی که از مخارج آن ها به دست می آید، ‌( به طور مستقیم و یا غیر مستقیم ) توجه دارند.

 

۲-۱-۱-۵ – نگاه جامعه میزبان به جهانگرد

«این مردم به جهانگردی به عنوان یک عامل اشتغال زا و فرهنگی می نگرند و آنچه برای آنان مهم است اثرات برخورد بین جهانگردان و مردم ساکن منطقه است که این اثرات می تواند مفید و یا مضر و یا هر دو باشد »

۲-۱-۱-۶- نگاه تجار به جهانگرد

«تجار به جهانگردی به عنوان موقعیتی سودآور می نگرند که از طریق عرضه کالا و خدمات در مقابل تقاضای بازار جهانگردی برای آن ها به وجود می آید.

 ۲-۱-۱-۷- ارزش ها و اثرات جهانگردی

جهانگردی یک عامل مهم برای پیشرفت و تکامل اجتماعی فرهنگی و اقتصادی کشورها محسوب می شود. انگیزه مسافرت هر چه باشد موجب برخورد فرهنگها شده، عقاید و نظرات جدیدی را به وجودمی آورد و در اثر برخوردها تغییرات مطلوبی در آداب و رسوم و کردار و رفتار اجتماعی حاصل می شود.

در ادامه به برخی اثرات و فواید مهم ناشی از جهانگردی می پردازیم:

۲-۱-۱-۸- جهانگردی به عنوان یک صنعت 

حمل و نقل در صدر رابطه تکنولوژی و جهانگردی قرار دارد گسترش خطوط راه آهن کشتی های مسافرت و هواپیما، نقش حساس و بزرگی در توسعه جهانگردی در دنیای امروز دارد. رابطه بین جهانگردی و تکنولوژی و صنعت تنها در زمینه وسایل حمل و نقل محدود نگردیده و شامل تمام تاسیسات و تسهیلاتی می گردد که لازمه آسایش مسافران است.  مسایل هتلداری و هتل سازی روش های خدمات جدید مسافرتی و به کارگیری تکنولوژی جدید و کامپیوتر و بخش اطلاعات و اخبار و نظایر آن همه و همه در ارتباط با تکنولوژی قرار دارند.

«نکته ای که امروزه برای خیلی ها مطرح است این است که چرا گفته می شود:«صنعت جهانگردی؟ »  مگر نه این که در هر صنعتی باید تولیدی باشد. در این صنعت چه چیزی تولید می شود ؟‌باید گفت تولید این صنعت ارائه خدمات و سرویس دهی است.  با این تفاوت که برای تامین ماشین آلات، دستگاه های سازنده و مواد اولیه آن نیاز به صدور ارز و وارد نمودن کالا از خارج نخواهد بود. این صنعت نیروی کار فعال و ماهر می خواهد بنابراین اشتغال زا بوده و همین امر موجب رونق اقتصادی افراد جامعه خواهد شد.  منابع اصلی این صنعت تمام شدنی نیست بلکه موجب رونق و افزایش ساخت و ساز خواهد بود.  در این صنعت هر چند تکنولوژی به کار گرفته می شود، اما از تعداد نیروی انسانی کم نکرده بلکه روز به روز با درصد رشد و توسعه ای که دارد نیروی بیشتری را به خود جلب نموده است.  از سوی دیگر برآورد واقعی از آینده احتمالی نشان می دهد که جهانگردی به رشد و توسعه خود با سرعت بیشتری ادامه خواهد داد و نسبت به بخش های دیگر پویایی زیادتری دارد.  گرچه گاهی در اثر رکود اقتصادی میزان گسترش آن کاهش می یابد. اما به نظر می رسد که این یک مسئله موقتی باشد.

۲-۱-۱-۹ – اهداف جهانگردی

«هدف جهانگردی امروز صرفاً کشف و تحقیق و شناخت های جدید و آگاهی های تازه نیست و جهانگردان، طبقه خاص و استثنایی با انگیزه های واحد و هدف های مشابه نیستند بلکه دارای انگیزه های مختلف و اهداف متفاوتند که مهمترین اهداف عبارتند از:

۱- هدف های تاریخی: برای دیدار بناهای تاریخی و آثار باستانی و موزه ها و شناخت تاریخ کشورها.

۲- هدف های فرهنگی: برای شناخت فرهنگ ها و سنت ها و آگاهی از زبان، هنر و مذهب ملت ها.

۳-  هدف های تفریحی: هدف های تفریحی و ورزش برای تامین سلامت جسم و روان و استراحت و تفریح و فعالیت های ورزشی.

۴-  هدف های زیارتی: برای زیارت اماکن مقدسه و عبادتگاه ها و زیارتگاه ها.

۵-  هدف های علمی و تجاری: برای مشارکت در کنگره های علمی و المپیادهای تخصصی و نمایشگاه های صنعتی و بازرگانی.

۶-  هدف های سیاسی: مسافرت به منظور شرکت در اجلاس و مجامع بین المللی، کنگره ها و سمینارهای سیاسی، جشن های ملی و مذهبی، مراسم ویژه سیاسی و نظایر آن.

۷-  هدف های درمانی: این نوع شامل افراد و گروه هایی است که جهت استفاده از تغییر آب و هوا (با هدف پزشکی و درمانی )، ‌استفاده از آب های معدنی، گذراندن اوقات فراغت، معالجه و… اقدام به مسافرت می نمایند.

۲-۱-۱-۱۰ – اجزاء ترکیب کننده جهانگردی

«جهانگردی ترکیبی از فعالیتها، خدمات و منابع است و کیفیت و کمیت این امکانات درجه موفقیت جهانگردی را نشان می دهد که به ۵ دسته تقسیم می شوند:

١ – منابع طبیعی: که عامل و عناصر اصلی آن آب و هوا، شرایط جوی و اقلیمی می باشد.

٢- زیربنائی: شامل همه امکانات و تاسیسات زیرزمینی و روزمینی می شود مانند سیستم آبرسانی، فاضلاب، خطوط گاز، بزرگراه ها، راه آهن، فرودگاه ها، بیمارستان، دانشگاه ها و ….

٣ – روبنائی: عمده ترین امکانات خدماتی که از طریق تاسیسات زیر بنائی ایجاد می شود مانند استراحت گاه ها، هتل، متل، ‌رستوران، و مراکز تفریحی، مراکز خرید، موزه ها و مغازه ها و ….

۴ – حمل و نقل: مانند کشتی، ‌هواپیما، قطار، اتوبوس، تاکسی و …

۵ – مهمان نوازی و منابع فرهنگی: شامل همه دارائی های فرهنگی و اخلاقی است که مهمان نوازی جهانگردان را در حد امکان موفق می سازد. مانند روحیه خوشامد گویی، روحیه و دیدگاه افراد مقیم نسبت به جهانگردان، صنایع دستی، ادبیات، ‌تاریخ، موسیقی و…

۲-۱-۱-۱۱- برنامه ریزی جهانگردی.  

نگاه اجمالی به امتیازات و مضرات توسعه جهانگردی نشان می دهد که چرا برنامه ریزی جهانگردی ضروری است:

 

 

 

 

 

فهرست مطالب مطالعات هتل ۳  ستاره:

paper
۱ـ بــیان موضــوع پـــروژه
۱-۱- عنوان پروژه
۲-۱- ضرورتهای پروژه(بیان مساله)
١-٣- اهداف پروژه
١-۴- منابع و مآخذ

۲ـ مطــالعات پــایه

۲-١- شناخت موضوع
۲-۱-۱- جهانگردی
۲-۱-۱-۱- برخی تعاریف اولیه
۲-۱-۱-۲- جهانگردرا بهتر بشناسیم
۲-۱-۱-۳-حرکت های جهانگردی
۲-۱-۱-۴-نگاه کشور میزبان یا منطقه به جهانگرد
۲-۱-۱-۵-نگاه جامعه میزبان به جهانگرد
۲-۱-۱-۶- نگاه تجار به جهانگرد
۲-۱-۱-۷-ارزش هاواثرات جهانگردی
۲-۱-۱-۸-جهانگردی به عنوان یک صنعت
۲-۱-۱-۹- اهداف جهانگردی
۲-۱-۱-۱۰- اجزاء ترکیب کننده جهانگردی
۲-۱-۱-۱۱- برنامه ریزی جهانگردی
۲-۱-۱-۱۲- مشکلات اجتماعی توسعه جهانگردی در ایران
۲-۱-۱-۱۳- مشکلات اقتصادی جهانگردی در ایران
۲-۱-۱-۱۴- بررسی مسائل و مشکلات خدماتی و اجرایی جهانگردی در ایران
۲-۱-۲-  اسکان واقامت
۲-۱-۲-۱- معانی و ریشه واژه هتل
۲-۱-۲-۱- ۱-هتل داری
۲-۱-۲-۲- تاریخچه هتل
۲-۱-۲-۲-۱- سیر تحول هتل در اروپا
۲-۱-۲-۲-۲- تاریخچه پذیرایی وهتل داری در ایران
۲-۱-۲-۲-۳- تاریخچه هتل در ایران معاصر
۲-۱-۲-۳- انواع مکان های اقامت
۲-۱-۲-۴- تئوری های پایه در طراحی هتل
۲ -۱-۲-۵- اقتصاد هتل
۲-۱-۲-۶- درجه بندی و نرخ گذاری در هتل ها
۲ -۱-۲-۷- دسته بندی هتل از نظر کیفیت و طرح
۲-۱-۲-۸- هتل آپارتمان
۲-۱-۲-۹- دسته بندی هتل آپارتمان از نظر کیفیت و طرح
۲-۱-۲-۱۰- ضوابط معماری، ساختمانی و درجه بندی هتل آپارتمانهای کشور
۲-۱-۲-۱۱- اجزا و عناصر هتل به طور عام
۲-۱-۲-۱۱-۱- طبقات اتاق‌های خواب
۲-۱-۲-۱۱-۱-۱- ضوابط عام در طراحی و طبقه‌بندی اتاق‌های خواب
۲-۱-۲-۱۱-۱-۲- اشکال مختلف سازماندهی پلان اتاق‌های خواب
۲-۱-۲-۱۱-۱-۳- شکل وفرم معماری اتاق‌های خواب
۲-۱-۲-۱۱-۱-۴- مبلمان
۲-۱-۲-۱۱-۱-۵- ابعاد و اندازه‌ها
۲-۱-۲-۱۱-۱-۶- پلان‌های مختلف اتاق خواب
۲-۱-۲-۱۱-۱-۷- سوئیت‌‌ها
۲-۱-۲-۱۱-۲- فضاهای عمومی
۲-۱-۲-۱۱-۲-۱- چیدمان فضاهای عمومی
۲-۱-۲-۱۱-۲-۲- درب‌های ورودی و دسترسی از خارج به هتل
۲-۱-۲-۱۱-۲-۳- لابی
۲-۱-۲-۱۱-۲-۴- فضاهای عرضه غذا و نوشیدنی
۲-۱-۲-۱۱-۳- فضاهای ورزشی
۲-۱-۲-۱۱-۳-۱- استخر شنا
۲-۱-۲-۱۱-۳-۲- کلوپ بدنسازی ـ ورزشی
۲-۱-۲-۱۱-۴- پارکینگ
۲-۱-۲-۱۱-۵- دفاتر اداری
۲-۱-۲-۱۱-۵-۱- پیشخوان و دفتر لابی
۲-۱-۲-۱۱-۵-۲- دفتر حسابداری
۲-۱-۲-۱۱-۵-۳- دفتر مدیر اجرائی
۲-۱-۲-۱۱-۵-۴- دفاتر فروش و تدارکات
۲-۱-۲-۱۱-۶- فضاهای خدماتی پشتیبانی (دور از دید)
۲-۱-۲-۱۱-۶-۱- فضاهای آماده سازی غذا و انبار آذوقه
۲-۱-۲-۱۱-۶-۲- نواحی و فضاهای مربوط به کارکنان
۲-۱-۲-۱۱-۶-۳- رختشویخانه و خانه‌داری
۲-۱-۲-۱۱-۶-۴- بخش مهندسی و تاسیسات مکانیکی

۲-۲- مطالعات زمینه

۲-۲-۱- خراسان
۲-۲-۱-۱- موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی استان خراسان
۲-۲-۱- ۲- جغرافیای طبیعی واقلیم استان
۲-۲-۱-۳-  جغرافیای تاریخی استان خراسان
۲-۲-۱-۴-  وضعیت اجتماعی واقتصادی استان خراسان
۲-۲-۲- بررسی وضعیت وامکانات گردشگری خراسان
۲-۲-۲-۱- هتل های استان
۲-۲-۲-۲-هتل آپارتمانهای استان
۲-۲-۲-۳- مهمان پذیرهای استان
۲-۲-۳- مشهد
۲-۲-۳-۱- نحوه شکل گیری شهر مشهد
۲-۲-۳-۱-۱- چگونگی پیدایش شهر مشهد
۲-۲-۳-۱-۲- سلسله مراتب تاریخی رشد شهر مشهد
۲-۲-۳-۲- خصوصیات شاخص شهر مشهد
۲-۲-۳-۲-۱- اهمیت مشهد به لحاظ ملی و مذهبی
۲-۲-۳-۲-۲- اهمیت بین المللی مشهد
۲-۲-۳-۳- مطالعات و بررسی جمعیتی و اقتصادی
۲-۲-۳-۳-۱- تعداد جمعیت ومیزان رشد آن
۲-۲-۳-۳-۲- توسعه  کالبدی  شهر و آثار جمعیتی آن
۲-۲-۳-۳-۳- مطالعات اقتصادی جمعیت ساکن
۲-۲-۳-۴- مطالعات و بررسی جمعیتی زائران
۲-۲-۳-۴-۱- تعداد زائرین و مسافران
۲-۲-۳-۴-۲- ترکیب شغلی زائران و مسافران
۲-۲-۳-۴-۳- وسیله مسافرت زائران و مسافران
۲-۲-۳-۴-۴- هدف از مسافرت زائران و مسافران
۲-۲-۳-۴-۵- شرایط،امکانات مورد نیاز و توانایی های مسافر در شهر مشهد
۲-۲-۳- ۴-۵-۱- خصوصیات مسافر
۲-۲-۳-۴-۵-۱- علت سفر
۲-۲-۳-۴-۵-۳- بودجه سفر
۲-۲-۳-۴-۵-۴- طریقه آشنایی با هتل
۲-۲-۳-۴-۵-۵- موقعیت و محل قرارگیری هتل
۲-۲-۳-۴-۵-۶- امکانات مورد نیاز در اتاق
۲-۲-۳-۴-۵-۷- امکانات و فضا های عمومی مورد توجه و استفاده مسافر
۲-۲-۳-۴-۵-۸- امکانات و خدمات جنبی مورد استفاده مسافر
۲-۲-۳-۴-۵-۹- تمایل مسافر و نحوه پاسخگویی به نیاز های خوراکی و غذایی خود
۲-۲-۳-۴-۵-۱۰- متوسط اقامت مسافر
۲-۲-۳- ۵- مطالعه و بررسی فضاهای اقامتی شهر مشهد
۲-۲-۳-۵-۱- واحدهای اقامتی مجاز (دارای پروانه)
۲-۲-۳-۵-۲- واحدهای اقامتی غیر مجاز  (فاقد پروانه)
۲-۲-۳-۶- بررسی شرایط اقلیمی شهر مشهد
۲-۲-۳-۶-۱- تابش خورشید و تاثیرات آن بر درجه حرارت
۲-۲-۳-۶-۲- دما، رطوبت و هوا

۳- مطالعات تطبیقی

۳-۱- بررسی دو نمونه هتل در ایران
۳-۱-۱- هتل هما ۱
۳-۱-۲- هتل بین المللی خرم آباد
۳-۲- بررسی دو نمونه هتل در جهان
۳-۲-۱- هتل متروپولیتن لندن
۳-۲-۲- هتل مارتینسپارک
۴- اهمیت تاسیسات در ساختمان های بلند
۴-۱- سیستم های حرارتی و برودتی
۴-۲- گرمایش متمرکز
۵- سازه
۵-۱- بارگذاری
۵-۲- محدودیت سختی و جابجایی
۵-۳- سازه های متداول برای ساختمان های بلند

۴- مطالعات تکمیلی

۷- تجزیه و تحلیل در طراحی و ارائه اصول و روند طراحی و آلبوم مدارک
۷-۱- معرفی سایت پروژه
۷-۲- آنالیز سایت 

  

 

 

لطفا توجه بفرمایید:

با خرید رساله هتل ۳ ستاره، رساله هتل ۵ ستاره رایگان برای شما ارسال می شود:

رساله هتل ۵ ستاره ۱۵۰ صفحه

 

 

تصاویر فایل رساله هتل ۳ ستاره :

 

خرید رساله:

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما نیز آنی ارسال خواهد شد. آموزش خرید و دریافت فایل
  •  فرمت رساله: word
  • فرمت نقشه: dwg
  • حجم فایل ها: ۴۸ مگابایت ( رساله هتل ۳ و ۵ ستاره )

 

  • برای مشاهده لیست رساله و مطالعات های معماری اینجا را کلیک نمائید.
  • سفارش انجام رساله و طرح پذیرفته می شود.
  • شماره پشتیبانی و سفارشات معماری : ۰۹۰۳۷۷۵۸۵۵۵ – ۱۰ صبح تا ۴ عصر
  • ایمیل های پشتیبانی : parsacad.com@gmail.com – info@parsacad.com
  • رساله معماری با رساله معماری هم تبادل می شود و نیاز به خرید نیست.