بخشی از پروپزال:

پیشگفتار(بیان مسأله)
در فرهنگ عامه مردم ایران سفر جایگاه ویژه‌ای از جهت گسترش اطلاعات‌، آگاهیها و شناخت انسان داردو انسان با تجربه در این فرهنگ به انسان جهان‌دیده‌ای تبدیل می‌گردد که به سیر و سفر در اطراف و اکناف جهان پرداخته و از هر قوم و ملتی شناخت و نشانه‌ای در ذهن خود دارد.
با توجه به این موضوع، در چند سال اخیر هتل و هتل‌داری به صنعتی واقعی تبدیل گردیده و از گسترش سریع و فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده است، به طریقی که مانند هر محصول صنعتی دیگر تولید می‌شود، به طوری که این محصول صنعتی از قوانین و ضوابط بازار و محاسبات سودآوری تبعیت می‌کند. بدون شک تأثیر این تحول از یک سو بهبود سطح نسبی خدماتی است که در هتل‌ها از هر نوع عرضه خواهد شد و از سوی دیگر به تنزل چشم‌گیر کیفیت معماری چه در سیما و چه در درون آن خواهد انجامید.

هتل چهار ستاره 222 صفحه,رساله هتل 4 ستاره,پایان نامه هتل 4 ستاره,طرح نهایی هتل چهار ستاره,نقشه هتل,دانلود پایان نامه هتل 3 و 4 ستاره,برنامه فیزیکی هتل چهار ستاره,مطالعات تکمیلی هتل چهار ستاره,مطالعات زمینه و پایه هتل 4 ستاره,مطالعات تطبیقی هتل 4 ستاره,برنامه فیزیکی هتل 4 ستاره,نمونه موردی هتل 4 ستاره,نمونه های موردی خارجی هتل 4 ستاره,نمونه موردی داخلی هتل 4 ستاره,دانلود مطالعات هتل 4 ستاره,دانلود رساله هتل 4 ستاره,طرح نهائی هتل 4 ستاره
بر همین اساس اهمیت این موضوع فراتر از آن است که از روشهای به اصطلاح«سریع و عقلانی» که معمولا می‌توانند خواسته‌ها را برآورده سازند، استفاده شود، یعنی نمی‌توان و نبایدبه نوعی « کمال ارزان‌قیمت» دست یافت بلکه بیشتر باید به کمک معماری‌ائی هماهنگ و منطبق با نیازها و با سازماندهی در خور، به طیفی از فضاها دست یافت که قابل زنجیره شدن و تکرار مشابه از یک مکان به مکان دیگر با تشابهات اغراق‌آمیز در جزئیات آن یعنی فضایی بدون هویت نباشد، بلکه فضایی باشد مأنوس، که به آن می‌توان احساس تعلق نمود.

برای توضیحات بیشتر و مشاهده فهرست مطالب و خرید رساله به ادامه مطلب مراجعه نمائید…

 

تعریف گردشگری
جهانگردى واژهاى است فارسى به مفهوم “جهانگردنده و آنکه در اقطار عالم بسیار سفر کند”. جهانگردى ظاهراً معادل) سیاحت (عربی) و توریسم (فرانسه است. “سیاحت” در عربى به معناى زیاد سفر کردن است و سیاح یا معادل فارسى آن ، جهانگرد ، کسى است که زیاد سفر مىکند. اما در زبان رایج فارسی، از نظر کمّی، تفاوتى میان جهانگردى و مسافرت یا سفر وجود دارد. یعنى اغلب فارسىزبانان جهانگردى را مترادف با زیاد سفر کردن مىدانند، در حالى که واژههاى “سفر و مسافرت” به سفرهاى کوتاهمدت دور یا نزدیک نیز مربوط مىشود.
ـ به معنی عام: می توان جهانگردی را به عنوان آن پدیده جمعی و متنوع شدن صنعتی که از سفر و اقامت همزمان غیربومیان منشاء می گیرد تعریف نمود (پروفسور آبرتو سط سا ـ Alberto-Sessa به نقل از کتاب عوامل جهانگردی و روانشناسی جهانگردی).
ـ به معنی خاص: جهانگردی عبارت است از مجموعه فعالیت‌هائی که در ایام فراغت انجام می‌شود. البته نه در جهت انجام کار و امور وابسته به آن، بلکه به منظور استراحت، بازیابی نیروی از دست رفته، افزایش شناخت و آگاهی، روابط انسانی و غیره این مجموعه فعالیت‌ها می‌بایست به سفر و اقامت در مناطقی به غیر از مسکن و مأوای همیشگی منتج شود.

تعاریف و مفاهیم مرتبط با جهانگرد
تسهیلات جهانگردی
مجموعه فعالیت ها و اقداماتی است که از هنگام ورود یک گردشگر تا هنگام خروج وی از کشور یا محلی بوسیله کلیه موسسات عمومی و خصوصی و طبقات مختلف مردم به منظور ایجاد سهولت در مسافرت اجام می گیرد و نیز آن قسمت از فعالیت ها و اقداماتی که جهت حمایت از جهانگردان در شهر ها ، مسیر ها ،و مراکز جهانگردی انجام می شود.
وهمچنین شامل کلیه وسایل ممکنه و خدمات و امکانات پذیرایی ، ورزشی ، تفریحی ، صنایع دستی ، خرید وسائط نقلیه مناسبی است که جهان گردان را جلب میکند.
تاسیسات جهانگردی
به مجموعه تاسیسات و تجهیزات جهانگردی که مورد استفاده جهانگردان است اطلاق می شود و شامل مجموعه امکانات اقامتی و پذیرایی و تفریحی است.

مختصری بر تاریخ هتل
صنعت هتلداری نوین آغاز خود را به کشورهای اروپایی بویژه سوییس مدیون است. این صنعت در ساختمانهای کوچک و محق که برای گشودن آنها ازکلیدهای چوبین استفاده میشد، شکل گرفت و در همین هتلهای کوچک انواع خدمات و سرویسها به مشتریان عرضه میگردید. دارندگان هتلها بیشتر طبقه ثروتمند و اشراف بودند.
این مراکز هتل خوانده نمیشدند و کلمه Hotel از حدود سالهای ۱۷۶۰ میلادی برای نامیدن این مراکز بکار گرفته شد. این واژه خود از کلمه هاستل (Hostel) مشتق شده است که در همان سالها و در انگلستان برای نامیدن این مراکز به کار میرفت. در آمریکا مکانهاییکه به این منظور اختصاص مییافت را با واژه Inn مشخص میکردند (واژه Inn در زبان انگلیسی به مفهوم کاروانسرا، مسافرخانه، میهمانخانه و گاه به معنی منزل به کار برده میشود) و همراه با این کلمه در مواردی مشابه از عبارت COFFEE HOUSE استفاده میشد.
رشد واقعی و تکامل این صنعت در آمریکا با گشایش سیتی هتل در نیویورک در سال ۱۷۹۴ آغاز شد و این نخستین ساختمانی بود که به ارائه خدمات مربوط به هتلداری اختصاص مییافت. فعالیتهای این مرکز به ایجاد انگیزش و رقابت در میان شهرهای دیگر انجامید بطوریکه سرمایهداران متعدد به این صنعت روی آوردند و هتلهای چندی تأسیس کردند در این هنگام بود که بر تعداد هتلها افزوده شد. اما گسترش افسانهای و شگفتآور این صنعت به سالهای قرن بیستم برمیگردد.
سال ۱۹۳۰ با رویدادی غمانگیز برای این حرفه همراه شد به طوری که چنان رکور سرد و سنگینی بر آن تحمیل شد که سرمایهداران امید اندکی به بهبود آن داشتند ولی آغاز جنگ جهانی دوم باعث شد که رونقی سریع و شگفتآور در این صنعت بوجود آید. این همای سعادت در تمامی دوران جنگ و تا آغاز دهه ۱۹۵۰ بر بام همه مراکزی که هتل نامیده میشدند در پرواز بود و رشد و شکوفایی آنها ادامه داشت، اما بحث مراکزی به نام «متلها» که فقط به آمریکای شمالی محدود میشد با مقوله مذکور جدا بود.
کارهای جمعی و گسترش سرمایهها به منظور تأسیس هتلهای زنجیرهای در همان سالها شروع شد و این پدیده با عارضهای نیز همراه شد. بدین ترتیب که دارندگان هتلهای کوچکتر خود را در مبارزه برای بقا با سرمایهداران بزرگ، از بین رفته میدیدند. این صنعت در ابعاد و ملیتهای مختلف توسعه مییافت و هتلهای زنجیزهای بینالمللی میتوانستند تخصص، تکنولوژی و بازاریابی را به خود اختصاص دهند که دارندگان هتلهای کوچک و منفرد از این امتیاز بیبهره بودند و راهی نداشتند غیر از آنکه به هتلهای زنجیرهای مانند شرایتوان، هیلتون، هایت، هالیدی این، رامادار این و غیره بپیوندند.
رونق و گسترش هتلهای بزرگ روزافزون است به طوری که نمیتوان بر آن پایانی متصور شد در این گونه هتلها ارائه خدمات و برآوردن نیاز مشتریان و میهمانان به بهترین وجه صورت میگیرد و همواره سعی در این است که سرویس و خدمات بهتر و کاملتری در اختیار میهمانان قرار گیرد و رضایت آنها بیش از پیش فراهم شود.

گراند هتل
همزان با پیشرفت صنعت در اروپا و بوجود آمدن راهآهن و ارتباطات وسیع همچنین توسعه وسایل ارتباطی و بسط و تجارت و بالاخره ظاهر شدن طبقه جدید اجتماعی (بورژوا)، همه و همه علل اصلی بوجود آمدن این فرم جدید هتل گردیدند.
گراند هتلها را میتوان جلوهگاه عظمت همه این ارزشهای اجتماعی جدید دانست. این زمان نه تنها بقای خانوادههای بزرگ، نجبا، شاهزادگان و حکمرانان هنوز مورد احترام بودند. بلکه هدف اصلی جلب طبقه جدید شهری در فضای معماری جدیدی بود که از امکانات مالی وسیعی برخوردار بودند. کمیت و کیفیت احترام در گراند هتلها در رابطه با مقدار سرمایه و اعتبار بانکی اشخاص قرار گرفت.

هتلهای امروزی
آشنائی با مطالب قبلی و فلسفه مهمانداری آن در گذشته و تحولات این فلسفه در دوره های مختلف و همچنین تأثیر این دگرگونیهای فکری روی این مجموعه معماری، به ما امکان میدهد با دید وسیعتری هتلهای جدید را مطالعه نمائیم.
آنچه امروز به عنوان یک هدف اصلی در هتلهای جدید مورد توجه طراحان میباشد، موضوع راحتی مهمانان است، یعنی محیطی خلق نمائیم که هرچه بیشتر گرم و شاد و فامیلی باشد و از همان امتیازات و تسهیلات زندگی فامیلی برخوردار باشد. فضاهای فردی یا دستهجمعی آن بتواند نیازهای فیزیکی و ادراکی تازه واردین را جوابگو باشد، نه مانند سالنهای مجلل گراند هتلها مربوط به پنجاه سال پیش که فقط جلوهگاه یک زندگی پرزرق و برق تشریفاتی بود و تنها میتوانست در اختیار تعداد معدودی قرار گیرد. امروزه سعی گردیده که این وضع دگرگون شده وکلیه افراد بتوانند بسادگی از این مجموعه استفاده نمایند.
در هتلهای جدید رابطه و تماس بین کارکنان هتل و میهمانان به حداقل خود رسیده است. این موضوع به علت پیشرفت تکنیک، تجهیزات و تأسیسات آن میباشد. از طرف دیگر نحوه این برخورد هم با شکل قبلی خود بکلی متفاوت است. آن تشریفات و احترامات و تعارفات ساختگی به تعداد زیادی از میان رفته و روابط صحیحتر و انسانیتر جانشین آن گردیده است.
از طرف دیگر بایستی توجه داشت که عظمت و ابهت گراند هتلها با آن همه ظرافت کاریها و زیبائیهای درونی آن امروزه همگی از بین رفته و فضاهای سالمتر و کوچکتر جانشین آن گردیده است.
حتی میتوان گفت از نظر معماری بسیار سردتر و بیروحتر از وضع قبلی آن گردیده است، مخصوصاً در حدود سالهای ۱۹۴۰ ـ ۱۹۳۰ مجموعههایی که بعنوان هتل توسط نهضت راسیومالیسم بنا گردیده خشکی و ماشینی بودن آن کاملاً بچشم میخورد.
در هر صورت فلسفه هتلداری، امروزه در جهت از بین بردن روابط خاص و تشریفاتی گراند هتلها میباشد.
امروزه برای جوابگویی به احتیاجات و امکانات مالی مختلف، مجموعه عظیم و حجیم گراند هتلها را به فضاهای کوچکتر ساختمانی مبدل نموده و در بافت شهری پخش نمایند، تا برای صدور گوناگون زندگی امروزی متناسب باشد.
نحوه پخش این مجتمعها در بافت شهری و اطراف آن و یا در امتداد اتوبانها درست شبیه موقعیت اقامتگاههای اولیه (کاروانسراها، قهوه خانهها، مسافرخانهها) میباشد که در بافتهای قدیمی و یا در کنار جادهها قرار داشتهاند و در اشکال مختلف هتلهای امروزی مثلاً از نوع (خانه جوانان) یا پانسیون ارزانترین اقامت میباشد و در آن هرکس کارهای مربوط به خودش را شخصاً انجام میدهد و یا در زیدانس که بصورت آپارتمانهای کوچک و مجهزی در اختیاز مهمانان قرار میگیرند.
همچنین در هتلها یا پناهگاههای کوهستانی، در همه آنها سعی در بوجود آمدن رابطهای انسانیتر بین افراد و همچنین با فضای معماری باشد.
بطوری که گرمی زندگی فامیلی با برخورداری از حداکثر آزادی وجود داشته باشد. ارزش این خصوصیت فضای معماری وقتی مشخص میشود که امروزه به مدت اقامت متوسط افراد در این نوع اقامتگاهها توجه نمائیم.
بسیاری از مردم به علت اشتغالات خاص و یا به علت راحتی سرویسهای هتل ترجیح میدهند در یکی از انواع آن زندگی کنند. بنابراین هیچکس مایل نیست در جایی زندگی نماید که عاری از روح و شادی میباشد.
نیاز به یک زندگی خصوصی با گرمی و حرارت فامیلی و برخورداری از یک رابطه انسانی از خواستگاههای کسانی است که در این محلها زندگی مینمایند.
بصورت ایدهآل در طرح یک هتل باید در نظر گرفت که این فضا بایستی میهمان را از شلوغی و ناراحتیهای زندگی ماشینی شهری نجات دهد و از هر جهت آرامبخش باشد.

تاریخچه هتل در ایران معاصر
در سال ۱۳۰۶ خورشیدی توسط یک مهاجر روسی به نام خاچیک مادیکیانس کافهای بنام نادری در خیابان نادری تهران دایر شد و این شخص برای اولین بار در تهران بکار شیرینپزی پرداخت و چندی بعد در جوار کافه نادری، هتلی به همان نـام تأسیس کرد.
برای نخستینبار در تهران در رستوران این هتل بود که غذاهای فرهنگی نظیر بیفتک و بیف استروگانف و غیره به ایرانیان معرفی شد.
همچنین کافه گلاسه، بستنی فرنگی، انواع قهوههای ترک و فرانسه و انواع نانهای قالبی برای اولین بار به وسیله مؤسس این هتل در اختیار علاقهمندان گذاشته شد.
در جوار تأسیس هتل، رستورانهای متعددی نیز در تهران، رشت، بندر انزلی، بابلسر و دیگر شهرهای ایران به وسیله ایرانیان و خارجیان دائر گردید و تعداد آنها در هنگام جنگ جهانی دوم و ورود افسران و سربازان متفقین افزایش قابل توجهی یافت. با خاتمه جنگ و خروج افسران و سربازان خارجی بسیاری از این رستورانها تعطیل شد. از کافههای مشهور تهران آن زمان کافههای کانتینانتال و لقانطه بود. کافه کانتینانتال در خیابان اسلامبول قرار داشت و کافه لقانطه در میدان بهارستان در عمارت نظامیه دایر شده بود. این عمارت از بناهای باشکوه دوره ناصرالدین شاه قاجار بود. عمارت نظامیه دارای تالار بزرگ و بسیار زیبایی بود که در هر چهار طرف آن پردههای نقاشی به چشم میخورد. در این تابلوها مناظر جالبی از سلام محمدشاه قاجار دیده میشد و چهره رجال سرشناس آن زمان در این تابلو تصویر شده بود.
در قدیمیترین واحدهای اقامتی و پذیرائی تهران که امروز فقط نامی از آن باقی مانده است میتوان مهمانخانه مدرن گراند هتل را نام برد. گراند هتل از مجللترین و معروفترین هتلهای نیم قرن پیش تهران بود. این هتل در خیابان لالهزار کمی بالاتر از کوچه ملی قرار داشت و در سالهای پیش هر وقت میهمان سرشناسی از خارج به تهران میرسید تنها محلی که برای اقامت او در نظر گرفته میشد گراند هتل بود. گراند هتل سالن بزرگی نیز داشت که هنرمندان آن روز ایران در آن به اجرای برنامه میپرداختند و به تدریج که هتلهای دیگر در تهران ساخته شد این هتل از رونق افتاد. کافه و رستورانهای آن روز در حقیقت محل تجمع اعیان و اشراف آن زمان بود و رفتن به کافه و رستوران خود یک نوع تشخص محسوب میگردید.

مهمانسرا
مهمانسراها شامل خانه های جانبی ( کلبه‌ و کومه)، آپارتمان های مبله، مراکز اردویی (اردوگاه)، دهکده های رفاهی و… هستند. درواقع مهمانسراها در ایران مکانهایی هستند که از نظر امکانات بین هتل ها و متل ها قرار گرفته‌اند و این اصطلاح در سال ۱۳۴۲ هـ . ش با راه‌اندازی و احداث مجموعه های زنجیره‌ای تحت پوشش سازمان ایرانگردی (امروز) تحت عنوان مهمانسرای جهانگردی در اغلب شهرهای ایران، رایج گشت. مهمانسراها تقریباً در بهترین نقطه شهرها ساخته شدند و درجه‌بندی آنها مانند هتل ها صورت می‌گیرد.

متل
در خارج شهر قرار گرفته و در خدمت مسافرانی است که از وسایل نقلیه جاده‌ای برای سفر استفاده می‌کنند و علاوه بر کلیه وسایل موجود یک هتل، دارای پمپ بنزین، فضای سبز وسیع، ساندویچ‌فروشی و سوپر مارکت نیز می‌باشد. ساختمان آن بیشتر یک طبقه ویلایی است، به گونه‌ای که مهمانان می‌توانند وسیله نقلیه خود را در نزدیکی واحد اقامتی پارک کنند. در اتاق ها حمام و آشپزخانه کوچکی وجود دارد. وسایل تفریح از قبیل زمین بازی و وسایل ورزشی و … نیز باید در متل وجود داشته باشد. در محوطه باز متل فضائی برای استفاده چادر اختصاص داده می‌شود.

هتل
درشهرها احداث می‌شود و از جمله تاسیسات اقامتی عمومی است که وسائل اقامت و سایر خدمات مورد نیاز مسافران را به‌طور موقت فراهم می‌سازد. هتل از کاملترین واحدهای اقامتی رایج درجهان است و هتل های سطح متوسط دارای اتاق های متعدد برای پذیرش مسافران و سالن هایی مختلف و رستوران، تریا، استخر و فروشگاه ها و نمایندگی فروش بلیط و … می‌باشد. هتل های مدرن و پیشرفته امروزی دنیا در داخل خود، کلیه خدمات مورد نیاز مسافران، اعم از اقامت، پذیرایی، وسایل مذاکرات بازرگانی، سیاسی، بین‌الملی، نمایش آثار هنری و فرهنگ ملی و میهنی، وسایل سرگرمی و گذران اوقات فراغت، نشست ها و همایش های علمی و آموزشی و برگزاری جشن ها، فعالیت های ورزشی نظیر شنا، چوگان، اسکی، قایقرانی و همچنین آرایشگاه، خدمات پستی و مخابراتی، فروشگاه های خرید و … را فراهم می‌کند.

هتل آپارتمان
تاسیساتی است که فعالیت اصلی آن عبارت است از اجاره دادن اطاق به مدت چند روز تا چند هفته که تجهیز به اثاثه مختصری است از قبیل ملحفه ، ظروف غذاخوری و آشپزخانه و نیز خدمات بهداشتی مورد نیاز.

رستوران
تاسیساتی است کم و بیش پاکیزه و زیبا که در آنجا مشتریان می توانند غذا صرف کنند و یکی از خدمات عرضه شده هتلها نیز محسوب می شود. امروزه کلمه رستوران به انواع آن مانند سلف سرویس و ماشینهای خودکار مخصوص توزیع غذا نیز اطلاق می شود.

و………………………..

 

فهرست مطالب:

پیشگفتار ۱
مقدمه ۲
فصل اول: اقلیم
اقلیم مورد نظر خود را قرار دهید!
فصل دوم : مطالعات پایه
۱- تعریف گردشگری ۳۸
۱- تعاریف و مفاهیم مرتبط با جهانگردی ۳۸
۲- تاسیسات جهانگردی ۳۹
۳- مختصری بر تاریخ هتل ۳۹
۴- هتل های امروزی ۴۱
۵- تاریخچه هتل در ایران معاصر ۴۳
۶- مهمانسرا ۴۴
۷- متل ۴۴
۹- هتل ۴۴
۱۰- هتل آپارتمان ۴۵
۱۱- رستوران ۴۵
۱۲- انواع جهانگردی با توجه به انگیزه ۴۵
۱۳- همایش ها ۴۶
۱۴- اقتصاد و بازرگانی ۴۶
۱۵- ورزشی ۴۶
۱۶- تاریخی و هنری و فرهنگی ۴۷
۱۷- مذهبی ۴۷
۱۸- درمانی و بهداشتی ۴۸
۱۹- اقتصاد جهانگردی ۴۸
۲۰- ارزشهای جهانگردی ۵۱
۲۱- اهداف کلی برای صنعت جهانگردی ۵۲
۲۲- اهمیت اقتصاد وصنعت جهانگردی در جهان و جایگاه آن در ایران ۵۵
۲۳- استرات‍‍ژی دولت در مقابل صنعت جهانگردی ۵۸
۲۴- چشم انداز آتی گردشگری در ایران ۵۸
۲۵- روند گردشگری در ایران ۵۹
۲۶- ویژگیهای گردشگری در ایران ۶۱
۲۷- سفر و گردشگری و اثرات آن در روابط فرهنگی و اجتماعی ۶۲
۲۸- بررسی مشکلات و مسائل جهانگردی در ایران ۶۳
۲۹- مشکلات و موانع فرهنگی جهانگردی در ایران ۶۳
۳۰- مشکلات اجتماعی توسعه جهانگردی در ایران ۶۴
۳۱- مشکلات اقتصادی جهانگردی در ایران ۶۵
۳۲- مشکلات خدماتی و اجرایی جهانگردی در ایران ۶۵

فصل سوم : انواع واحد های اقامتی
۱- هتل های یک ستاره ۶۷
۲- هتل های دو ستاره ۶۷
۳- هتل های سه ستاره ۶۸
۴- هتل های چهار ستاره ۶۹
۵- هتل های پنج ستاره ۷۱
۶- مهمان پذیر ها ۷۳
۷- مهمانسراهای دولتی ۷۳
۸- منازل شخصی ۷۳
۹- درجه بندی ونرخ گذاری در هتل ها ۷۴
۱۰- اقتصاد هتل ۷۵

فصل چهارم : تعریف و فضاهای موجود درهتل
۱- اتاق خواب ۸۰
۲- اهمیت طراحی اتاق خواب ۸۱
۳- سوئیت ۸۲
۴- فضاهای عمومی ۸۲
۵- درب های ورودی ۸۲
۶- لابی ۸۳
۷- اهداف برنامه ریزی در طراحی لابی ۸۳
۸- رستوران ۹۰
۹- فضاهای لازم برای هر یک از طبقه ها ۹۲
۱۰- فضاهای برگزاری مراسم و فعالیت ها ۹۲
۱۱- سالن کنفرانس ۹۳
۱۲- فضاهای ورزشی ۹۳
۱۳- پارکینگ ۹۴
۱۴- بخش اداری ۹۶
۱۵- بخش پذیرش و دفاتر اداری ۹۶
۱۶- بخش حسابداری وامور مالی ۹۶
۱۷- بخش اجرایی ۹۶
۱۸- دفاتر و کادر اداری ۹۷
۱۹- فرانت آفیس ۹۷
۲۰- اتاق کنترل مرکزی ۹۷
۲۱- آشپز خانه ۹۷
۲۲- قسمت‌های مختلف یک آشپزخانه ۹۸
۲۳- تاسیسات آشپز خانه ۱۰۰
۲۴- روم سرویس ۱۰۰
۲۵- فضاهای بارانداز ۱۰۰
۲۶- فضاهای لازم برای کارکنان ۱۰۲
۲۷- رخت شوی خانه و خانه داری ۱۰۳
۲۸-بخش مهندسی و تاسیسات ۱۰۵
فصل پنجم : مطالعات تکمیلی
۱- ضوابط سازمان جهانگردی ۱۰۷
۲- ضوابط ومقررات معماری برای معلولین ۱۲۸
۳- موارد مهم در طراحی ساختمان هتل ۱۳۰
۴- تجزیه و تحلیل انواع پلان های هتل ۱۳۹
۵- بررسی فرم های مناسب برای پلان طبقات ۱۴۲
۶- اصول طراحی سایت پروژه ۱۴۴
۷- مسائل امنیتی در هتل ۱۴۷

فصل ششم : مطالعات تطبیقی

۱- بررسی و تحلیل نمونه هتل های ایرانی ۱۵۲
بررسی و تحلیل هتل آزادی
بررسی و تحلیل هتل قصر مشهد
۲- بررسی و تحلیل نمونه هتل های خارجی ۱۶۲
بررسی و نقدHotel Klinglhuber استرالیا
تحلیل وبررسی Park Hyatt Sydney Hotel Australia

فصل هفتم: سیستم‌های سازه‌ای برای ساختمان هتل‌ها و تاسیسات هتل‌ها
۱- بررسی و مطالعه سازه های فلزی ۱۶۹
۲- قابهای فلزی فضاهای خمشی با اتصالات صلب ۱۶۹
۳- سیستم مختلط قابهای فضایی و باد بندی ۱۷۰
۴- بررسی ومطالعه سازه های بتونی ۱۷۰
۵- تاسیسات هتل ۱۷۴
۶- تاسیسات مکانیکی ۱۷۴
۷- آشنایی با منابع فنی و تکنولوژی سیستم های ساختمانی ۱۷۵
فصل هشتم : برنامه فیزیکی
۱- اتاقها، لابی، آشپزخانه،رستوران ۱۸۰
۲- انبارها، بارانداز، خدماتی کارکنان،پارکینگ،کافی شاپ، ورزشی ۱۸۱
۳- سالن ها، خانه داری و لاندری،خدماتی، تفریحی ۱۸۲
۴- تاسیسات و مهندسی، تجاری ۱۸۳

فصل نهم : مبانی نظری طرح
۱- مربع و مثلث ۱۸۵
۲- دایره ۱۸۶
فصل دهم : تحلیل سایت ۱۸۸

فصل یازدهم : نقشه‌ها ۱۹۵
منابع و مآخذ ۲۲۲

 

توجه: فصل دهم و یازدهم از رساله حذف شده است و باید تحلیل سایت و نقشه های خود را در این دو فصل قرار دهید و رساله ۱۷۰ صفحه می باشد.

تصاویر فایل:

پروپوزال هتل 4 ستاره,پروپوزال معماری هتل 4 ستاره,رساله هتل 4 ستارهدانلود رساله هتل 4 ستاره,دانلود رساله معماری هتل 4 ستاره11-23-2015 9-14-09 PM

 

خرید رساله:

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما نیز آنی ارسال خواهد شد. آموزش خرید و دریافت فایل
  • فرمت رساله: word
  • حجم فایل ها: ۸ مگابایت

 

  • برای مشاهده لیست رساله و مطالعات های معماری اینجا را کلیک نمائید.
  • سفارش انجام رساله و طرح پذیرفته می شود.
  • شماره پشتیبانی و سفارشات معماری : ۰۹۰۳۷۷۵۸۵۵۵ – ۱۰ صبح تا ۴ عصر
  • ایمیل های پشتیبانی : parsacad.com@gmail.com – info@parsacad.com
  • رساله معماری با رساله معماری هم تبادل می شود و نیاز به خرید نیست.