ارسال شده از آرشیواطلاعات سایت

عنوان: پروژه ساختمان ۲ – ۱۱۰ صفحه + کلیه ی نقشه ها – دانلود پروژه ساختمان دو رشته ساختمان

به نام یگانه معمار هستی

مقدمه
در طراحی فضا،خصوصیات ساختی یکی از عوامل تعیین کننده است.به این نحو که یکی از مسائل مربوط به ساخت کالبدی فضا میبایست در تمام مراحل طراحی رعایت شود.یعنی اگر عوامل گوناگون خواسته های طرح را تعیین کنند راه حل میبایست در تمام مراحل طراحی به صورت کالبدی شخصیت متناسب خواسته حاصل شود.اینجاست که خصوصیات ساختی مطرح می شود.زیرا آنچه که به طرح واقعیت می دهد ساخت است که شامل نوع مصالح و چگونگی کاربرد آنها در کنارهم و در موارد مورد نظر می باشد.موارد زیر در شناخت مسائل مربوط به ساخت کالبدی فضای موثر است.

دانلود پروژه ساختمان 2 دو,پروژه ساختمان دو رشته ساختمان,پروژه های ساختمان دو,دانلود پروژه های ساختمان 2 دو,مقاله کامل در مورد ساختمان دو,مقاله رشته ساختمان,پروژه های ساختمان,پروژه ساختمان,شناخت بتن,قالب بندی, اسکلت بندی,انواع کف,انواع سقف,پلکان,

۱-نیروهای طبیعی و مادی که بر ساخت کالبدی فضا وارد می شود: این نیرو ها شامل تمام عوامل و پدیده های موجود در طبیعت می باشد.مانند آب،آفتاب،باد،سرماو گرما و غیره کالبد فضایی نیز مناسب با عملکرد فضا میبایست تاثیرات نیروهای ناشی از عوامل محیط طبیعی را به موقع و متناسب دفع یا جذب نماید.۲-خصوصیات و طبیعت هریک از مواد و مصالح ساختمانی ونیروهای حاصل از ترکیب آنها در تجمع اجزای ساختمانی: هریک از مواد و مصالح ساختمانی میبایست وظیفه متناسب باکارایی و خصوصیات خود را بر عهده بگیرد.۳-امکانات و محودیت های تولیدی و اجرایی در زمینه محصولات ساختمانی طرح میباست تصمیمات خود را در مورد خصوصیات ساختی در رابطه با امکانات و محدودیت های محیط کار از نظر تولید و اجرای اجزاء و مصالح ساختمانی اتخاذ نماید.۴-فرمها و استانداردهای موجود : استاندارد ها امروزه به وسیله تدوین فرم ها در سطح ملی و در نهایت در سطح بین اللملی از جمله عواملی هستند که برای ایجاد هماهنگی لازم بین طراحان و تولید کنندگان و اجراکنندگان محصولات ساختمانی به وجود آمده اند. هدف ما از مطرح ساختن برخی از جزئیات برآوردن چنین منظوری می باشد. در مقدمه سعی شده مصالح ساختمانی بیشتر از نظر کاربرد و رفتار آن در ساختمان مورد مطالعه قرار گیرد. چون دانشجویان رشته ساختمان بیشتر از نظر کاربرد و رفتار آن در ساختمان نگاه می کنند و کمتر به رفتار آن توجه دارند.امید است که این خدمت ناچیز که خالی از نقص هم نیست مثمر ثمر دانشجویان عزیز رشته ساختمان باشد.

برای دانلود به ادامه مطلب بروید…

نام فایل : پروژه ساختمان ۲ – ۱۱۰ صفحه + کلیه ی نقشه ها – دانلود پروژه ساختمان دو رشته ساختمان

 

فهرست مطالب
شناخت بتن …………… ۱

قالب بندی  ……………..۱۸
اسکلت بندی ………….. ۲۸
انواع کف ……………. ۴۳
انواع سقف …………… ۶۴
پلکان …………………..۶۹
سوالات …………….. ۸۴

 

فهرست منابع وماخذ

 تکنولوژی ساختمان ۱ ، ۲ ، ۳ و۴ – نویسنده : ر.چادلی – ترجمه اردشیر اطیابی
 طراحی ساختمان های بتنی وفولادی ، تالیف دکتر سید علیرضا شجاعی

 

 

بتن(سنگ مصنوعی)
بتن از مخلوط سیمان(چسب بتن)-شن و ماسه(۶۰-۷۰%) و آب(به صورت محلول) تشکیل شده است.
کیفیت و قدرت بتن حاصله به نسبت هریک از این مواد بستگی دارد.
سیمان:فراورده ای شیمیایی است.در ترکیب با آب سخت می شود.در مقابل رطوبت و آب مقاوم و بادوام است. با مخلوط شدن با شن و ماسه و آب به بتن تبدیل می شود.و عاملی است که سبب سخت شدن بتن میگردد.امروزه سیمان پرتلند یکی از اصلی ترین مصالح چسبنده است که در حجم تولید و میزان مصرف نظیری ندارد.
ساختمان شیمیایی سیمان پرتلند
سیمان پرتلند یکی از مصالح چسبنده آبی (هیدرولیک)است.این سیمان محصول آسیاب کردن مخلوطی از سنگ آهک(۷۴-۷۵%) و خاک رس(۲۰-۲۵%) است.که بر اثر حرارت به خوبی پخته شده اند.وجود خاک رس نشانگر وفور سیلیکات در کلنیکر است.(کلنیکر=مخلوطی از مواد اولیه که حرارت دیده و گداخته شده و به صورت گلوله هایی به قطر ۱۰ تا ۴۰ میلی متر در آمده )کیفیت کلنیکر بیان کننده مشخصات سیمان است.
برای کنترل زمان خودگیری سیمان در هنگام آسیاب کردن کلینکر،آنرا با ۵/۱ تا ۵/۳ % وزنی گچ مخلوط می نمایند.برحسب نیاز ممکن است ۱۵% وزنی کلنیکر به آن افزودنی های مورد لزوم اضافه کرد.کیفیت کلنیکر بستگی به خصوصیات شیمیایی و معدنی و ترکیب آنها دارد.
سنگ آهک:عمدتا از دو اکسید (Co و ( Co تشکیل شده در حالی که خاک رس شامل انواع مواد معدنی است که به اکسید(Fe,Alo,Sio)اساس آنها را تشکیل می دهد.Co2 با حرارت دادن مواد اولیه از میان میرود.و چهار اکسید باقیماندهCao,Sio,Alo,و(Feoکلنیکر را تشکیل می دهند.
سیمان:آهک(( cao +سیلیس(sio)+آلومینا(Alo)+اکسید آهن (Feo) اکسید فریک
تولید سیمان پرتلند:
تهیه مواد اولیه شامل ۷۵% تا ۷۸% کربنات کلسیم+۲۵% تا ۲۲% مواد رسی
۱- سنگ آهک و خاک رس همراه با اکسیدهای لازم از معدن استخراج می شوند.
۲-گداختن مخلوط و آسیاب و پودر کردن مواد
۳-مخلوط کردن مواد به نسبت معین(به روش تر یا خشک)
۴- حرارت دادن در کوره بزرگ گردنده_____تا c1400____تولید کلنیکر ____در این درجه حرارت مواد در نقطه تزدیک به ذوب باهم ترکیب شده و به شکل گویهای جوشی بنام کلنیکر در می آیند.(به ابعاد۲تا ۲۵ میلی متر)
۵-سرد کردن کلنیکر و ترکیب با سنگ گچ آسیاب شده.

روشهای تولید سیمان پرتلند:
۱-روش مرطوب:مواد اولیه به کمک آب مخلوط می شوند.و مواد اولیه ای که به شکل خمیر در آمده پخته می شوند.سیمان حاصل قدرت کمتری داشته اما روش آسان است بایستی آب اضافی ضمن عمل پختن جدا شود افزایش مصرف انرژی
۲-روش نیمه مرطوب مواد به صورت گندله باهم مخلوط می شوند.
۳-روش خشک: مصالح به صورت خشک مخلوط و گداخته می شوند.
مواد اولیه پس از جداشدن در معدن به کارخانه حمل می شوند و سپس آسیاب می شوند.خاک رس در حوضچه های لجن به کمک آب خرد می شود.سپس خمیر بدست آمده درآسیاب های مخصوص با آهک خرد شده مخلوط و یکدست می شود.در انتها مخلوط خامه ای شکل به سیلوهای مخصوص هدایت می شود.
انواع کوره سیمان پزی:
۱-ایستاده فولادی: مواد بصورت پودر از بالا وارد کوره می شود و به پایین می لغزد و کلنیکر خارج می شود ظرفیت کم.

۲-گردنده(دوار) به ۳ روش مرطوب،نیمه مرطوب،و خشک مواد مخلوط شده و حرارت می بینند.گاه دارای پیش سردکن است.(مواد تا ۸۰۰ درجه گرم شده و نیمه پخته وارد کوره می شود.) افزایش بازده کوره.
عوامل موثر در خودگیری سیمان
۱-ترکیب شیمیایی:تغییر میزان مواد تشکیل دهنده سیمان موجب دگرگونی در سرعت خودگیری آن می شود.
۲- مقدار پخت:سیمان نپخته تاب ملاتش کم است و همچنین سیمانی که بیش از حد حرارت دیده،کندتر هیدراته می شود.
۳-حرارت محیط:هرچه حرارت بیشتر،حرارت کمتر از ۲ درجه نباشد-در حرارت پایین از آن دسته سیمانهایی استفاده شود که از خود حرارت بیشتر تولید می کنند.
۴- مدت انبار:هرچه زمان بین پخت و استفاده از سیمان بیشتر،خودگیری کندتر.
۵-آب:آب همراه با املاحی مثل گچ،سیمان را کندگیر می کند باید آب آشامدنی بی بو و بی طعم و رنگ و به مقدار مناسب استفاده کرد.
عوامل موثر در سخت شدن و استحکام سیمان
۱-مقدار آب : آب به میزان ۲۵% وزن سیمان با آن ترکیب می شود.آب به میزان ۱۵% وزن سیمان به
شکل لعاب دار در ملات باقی می ماند و بقیه آن در فضای بین ذرات باقی می ماند و به مرور تبخیر
می شود.مقدار آب بستگی به گرمای هوا،شکل دانه های پراکنده و زمان مصرف سیمان دارد.
۲-مقدار سیمان :تغییرات مقدار سیمان باعث تغییر در مقاومت فشاری می شود.
۳- زمان:هرچه محصول سیمانی پرتلند معمولی در شرایط متعارف پس از ۳روز ۳۰% و پس از ۲۸ روز
۸۶% مقاومت نهایی را پیدا می کند.
۴- ترکیب شیمیایی:هرچه دقیق تر،مقاومت بیشتر،ترکیبات گوگردی ،قلیایی و اکسید منیزیم تاثیر تخریبی در مقاومت محصول سیمانی دارند.
۵- شرایط محیط:هرچه حرارت و فشار در هنگام سخت شدن بتن بیشتر،مقاومت بیشتر،اما افزایش بیش از حد فشار باعث سقوط مقاومت بتن خواهد شد.افزایش زیاد حرارت باعث تبخیر آب و پوک شدن آن می شود باید بتن را مرطوب نگه داشت.
۶- وزن مخصوص:هرچه هوای مخلوط سیمانی بیشتر خارج شود،وزن مخصوص بیشتر ،مقاومت بیشتر.
انواع سیمان:
۱-سیمان پرتلند معمولی:  (نوع ۱)
بیشترین کاربرد:در ساختمان ،جاده و کلیه کارهایی که نیاز به خواص ویژه نیست در تهاجم اسید و سولفات صدمه می بیند(سولفات ممکن است در خاک ها و آجرهای رسی وآبهای زیرزمینی و آب دریا و اسیدها درخاک و آب زیرزمینی در نتیجه تجزیه فضولات صنعتی یا مواد آلی در خاک باشند.
۲-سیمان پرتلند ممتاز:   (نوع۲)
سیمان با حرارت متوسط با دقت بیشتری تهیه و استفاده می شود بیشتر آسیاب شده ،سریع خود را می گیرد و به سرعت سخت می شود،مقاومت افزون تری در هجوم سولفاتها دارد،وقتی پایایی در برابر سولفاتها و حفاطت آرماتورها بتن آرمه در مقابل نمکهای کلردار مطرح باشد.
۳-سیمان پرتلند زودگیر:   (نوع۳)
به علت ریز بودن ذرات آن،باعث کسب سرعت مقاومت اولیه بتن می شود خودگیری.
مشابه سیمان پرتلند معمولی است ولی پس از خودگیری اولیه،سرعت کسب مقاومت بتن بیشتر می شود.سیمان با تاب زیاد و زود سخت شونده استفاده در جایی که وجود مقاومت اولیه برای بتن ضروری است قالبها باید سریعتر باز شود و نیاز به مقاومت زودرس باشد.تولید حرارت بیشتری می کند.مصرف در هوای سرد.
۴-سیمان پرتلند کم حرارت:   (نوع۴)
روند کسب مقاومت له کندی صورت می گیرد مقدار حرارت کمتر در بتن ریزی با حجم زیاد مثل سدها.
۵-سیمان پرتلند ضد سولفات:   (نوع ۵)
مخلوط سنگ آهک+سیلیس +اکسید آهن ___از خاک رس استفاده نمی شود تا مقدار آلومینیم کاهش یابد تا مقاومت بهتری در مقابل تهاجم ناشی از سولفاتها در شرایط مرطوب در سپاب های صنعتی ،آجرهای رسی،و همچنین شرایط قلیایی داشنه باشد.کمی تیره رنگ حرارت کمتری ایجاد می کند__در بتن ریزی حجیم و مقاطع ضخیم مصرف می شود.
۶-سیمان پرتلند روباه آهنگذاری(سرباره):
مخلوط گرد سرباره آهنگذاری +گرد آهک شکفته +گرد سنگ گچ
این سیمان از آسیاب شدن مخلوطی از کلنیکر سیمان پرتلند معمولی و سرباره کوره آهن گدازی ساخته می شود.
۷-سیمان پرتلند سفید:
نرم تر است و از مواد خاصی در آن استفاده می شود که دارای آهن و منگنز بسیار کمی است –در جایی که نیاز به نما با رنگ سفید یا روشن باشد قیمت آن دو برابر سیمان پرتلند معمولی است__چون نباید از اکسید آهن که در خاک رس وجود دارد استفاده کرد بایستی مواد اولیه فاقد اکسید آهن استفاده شود،تا رنگ آن تیره نشود.از طرفی اکسید آهن نقش گدازآور را دارد و با حذف آن هزینه پخت افزایش می یابد و به جای آن بایستی گچ ،فلدسپات،شیشه ،کلر و کریولیت Na3 AlF6 استفاده می شود.خواص گیرش و کسب مقاومت این نوع سیمان مشابه پرتلند معمولی است.
۸-سیمان پرتلند بنایی:
نوعی سیمان برای ساخت ملات و اجرای کارهای بنایی و نازک کاری___برای ساختن بتن مناسب نیست.از سیمان پرتلند معمولی و مقداری پودر سنگ بسیار ریز و پرکننده و مواد حباب ساز ساخته می شود.بدون آنکه نیاز به آهک باشد می توان از آن ملاتی با کارایی مناسب ساخت.
۹-سیمان پرتلند ضد رطوبت:
مشابه پرتلند معمولی مقداری ماده مضاف دافع آب دارد.کنترل مناسب مخلوط و تراکم مطلوب حاصل-در پشت لایه نازک کاری استفاده می شود تا عمل مکش آب کنترل شود و کاهش یابد و لایه نازک کاری آب خود را پس ندهد.
۱۰-سیمان پرتلند ضدآب:
مشابه پرتلند معمولی با فرایند مخصوص در زمان تولید یک روکش ضدآب بر روی ذرات سیمان بوجود می آید.در موقع انبارکردن از جذب آب جلوگیری می شود.در مواقعی شرایط انبار نامطاوب بوده یا زمان آن بیشتر از ۳ماه قبل از مصرف باشد.در هنگام اختلاط روکش ضد آب از بین رفته و سیمان با آب بطور معمول واکنش نشان می دهد.
۱۱- سیمان با آلومین بالا:  (سیمان برقی – نسوز)
پرتلند نیست از پختن مخلوط سنگ آهک +بوکسیت(سنگ معدن آلومینیم) در کوره بدست می آید.روند خودگیری بتن ساخته شده از سیمان فوق مشابه سیمان پرتلند معمولی است.ولی وقتی روند سخت شدن آغاز می شود کسب مقاومت آن بسیار سریع است-ظرف ۲۴ ساعت به بیش از ۵۵۰kg/cm می رسد.در مقابل حمله سولفاتها و اسیدهای رقیق مقاومت بیشتری به پرتلند معمولی دارد.

جانمایی یک کارخانه تولید سیمان

کارخانه سیمان - جانمایی کارخانه سیمان - نقشه کارخانه سیمان - نقشه شماتیک کارخانه سیمان

عوامل موثر در مقاومت بتن:
۱-مقدار سیمان:با افزایش سیمان تا حد معینی مقاومت بتن بالا می رود و پس از آن به ازاء افزایش سیمان از مقاومت بتن کاسته خواهد شد.همانگونه که در منحنی مشاهده می شود با افزایش مقدار سیمان مقاومت بتن نیز تا حداکثر ۴۰۰kg افزایش می یابد.ولی از ۴۰۰kg به بعد با افزایش مقدار سیمان از مقاومت بتن کاسته می شود.
اکنون باتوجه به مطالب فوق چنانچه ساختمانهای بتنی را با ساختمانهای فولادی مقایسه کنیم به اهمیت ساختمانهای بتن آرمه پی برد.

اکنون باتوجه به مطالب فوق چنانچه ساختمانهای بتنی را با ساختمانهای فولادی مقایسه کنیم به اهمیت ساختمانهای بتن آرمه پی برد.
۱-فرم پذیری بتن نسبت به فولاد،بتن به هر فرم و شکلی در میاید . ولی فولاد قابلیت فرم پذیری به هر حالتی را ندارد.
۲-اتصالات در بتن آرمه به مراتب از فولادی صلب تر است.
۳-اسکلت های بتن آرمه به مراتب از فولاد مقاوم تر است.
۴-عمر مفید ساختمانهای بتن آرمه ۱۰۰ سال به بالا و عمر مفید ساختمانهای فولادی بین ۳۰-۳۳ سال است.
۵-مقاومت اسکلت های بتنی در برابر آتش سوزی از اسکلت های فولادی بیشتر است.در بتن میلگرد
نمی ریزد بلکه خم می شود.ولی در فولاد سریعا می ریزد و سبب آتش گرفتن کل ساختمان می شود.
۶-اسکلت های بتن آرمه در مقابل زلزله مقاومت بیشتری دارند نسبت به اسکلت های فولادی در بتن آرمه هر مکعب کلیه یال ها از جنس بتن مسلح می باشد و در اسکلت های فولادی فقط دوپل وجود دارد.بنابراین در مقابل زلزله اسکلت های فولادی بسیار ضعیف بوده و از بادبند استفتده می گردد.
۷-اسکلت های بتن آرمه در مقابل عوامل جویی مقاومت پایداری داشته و مقاومت بالایی دازد ولی در اسکلت های فولادی کم است.
انبار کردن سیمان:
سیمان باید بصورت خشک نگهداری شود .حداکثر زمان انبار کردن بستگی به مکان انبار و شرایط هوا دارد .اگر در ظروف غیر قابل نفوذ هوا باشدتا مدت نا محدود قابل انبار کردن است .درسیلو وبصورت فله و در شرایط مناسب تا حدود ۳ماه قابل مصرف خواهد بود .معمولا در کیسه های کاغذی ۳لا تحت شرایط مطلوب پس از ۴تا۶هفته در حدود ۲۰درصد از مقاومتش را از دست می دهد. کلوخه شدن سیمان نشانگر هوازدگی آن است
گیرش وکلوخه شدن سیمان در پاکت به علت نگهداری به مدت طولانی و در شرایط هوای مرطوب اتفاق می افتد. اگر کلوخه در بین انگشتان به آسانی خرد شود،مصرف آن برای بتن سازه مناسب نیست .اگر سیمان هوا خورده قابل مصرف تشخیص داده شود ،به علت کاهش مقاومت ،مقدار آن در مخلوط بتن باید بر حسب نتیجه ی آزمایش بین۱۰تا۲۰درصد افزایش یابد.
سیمان بایستی زیر سقف وبه دور از نفوذ آب و بر روی کف خشک نگهداری شود و به دور از دیوارها چیده شود.در مناطق خشک تعداد ۴پاکت برروی هم چیده می شود .روی کیسه ها با ورقه های پلاستیک پوشیده ودرب انبار کاملا بسته باشد .
در صورت نگهداری در فضای باز باید یک کف خشک به کمک آجر یا تخته چوبی به ضخامت ۱۰سانتی متر ایجاد شود.روی کیسه ها بایستی با برزنت یا پلاستیک پوشیده شود وپوشش نهایی بصورت چادر آویزان گردد.
ملاتهای سیمانی: ملاتهایی که ماده چسباننده آن سیمان وماده پر کننده سنگی مثل ماسه دارد.
ملات ماسه سیمان
از عمده ترین ملاتهای مورد استفاده (بانسبت حجمی۱:۳-۱:۴-۱:۵-۱:۶)منظور از ۱:۴ در اینجا یعنی ۱قسمت سیمان و ۴ قسمت مصالح دانه ای طبیعی.
ملات ماسه بادی و سیمان : به نسبت۱:۴ساخته میشود برای بند کشی وآجر چینی آجر های نما در جاهای کم قطر و لبه های نازک(ماسه بادی با حد اکثر قطر یک میلی متر).
ملات باتارد : قابلیت کاربرد ونگهداری مناسب بخصوص در دیوار سنگی.
بتن:
بتن نام توده ی سفت(سنگ مصنوعی)است که با آمیختن نسبت های متناسبی از سیمان،سنگدانه ها و آب تولید می شود.هزینه ی اندک،سهولت دسترسی به اجزاء تشکیل دهنده،شکل پذیری و دوام بتن باعث توجه روز افزون به آن شده است. انتخاب مناسب اجزاءبتن،انجام صحیح مراحل ساخت و کنترل کیفیت از عوامل موثر در کاربرد بیشتر و بهتر بتن است.
در حالت تازه،روانی مخلوط بتن باید در حدی باشد که بتوان آن را با وسایل موجود و حداقل مقدار کار ،متراکم نمود و همچنین مخلوط از چسبندگی کافی برخوردار باشد تا در هنگام ریختن آن،جدا شدن سنگدانه ها باعث نا همگن شدن محصول نهایی نگردد.
در حالت سخت شده از خواص مهم بتن خوب،داشتن مقاومت فشاری رضایت بخش می باشد…
استفاده از بتن برای ساخت قطعات تحت فشار مثل قوسها و ستونها بسیار مناسب است،اما مقاومت کششی کم بتن نیاز به استفاده از عضو کششی (آرماتور)در آن را (در قطعاتی که بطور کامل یا موضعی تحت کشش هستند)الزامی می کند.
بتن و فولاد دارای ضریب انبساط حرارتی تقریبا یکسانی می باشند و در نتیجه در اثر تغییرات دما لغزش بین فولاد و بتن روی نمی دهد.
ساختمان بتن و تاثیر چگونگی اجزای آن:
تغییر در مقادیر،جنس و مواد همراه و همین طور شرایط محیطی،محصولی با مشخصات متفاوت به دست می دهد. تاثیر انواع سیمان بر روی مقاومت بتن به مراتب زیادتر و مهم تر از مقدار آن در متر مکعب بتن می باشد. گذشت زمان و تاثیر رطوبت هوا بر سیمان ،کیفیت آن را تنزل می دهد. استفاده ازسیمان فاسد شده ،مقاومت بتن را به شدت ساقط می کند.
سیمان:
دانه های سنگی به کار رفته در سیمان تاثیر اساسی بر روی تاب مکانیکی بتن می گذارند از جمله مواردی که بایستی در این مورد در نظر گرفت عبارتند از:جنس دانه های سنگی -دانه بندی-شکل دانه ها – مواد همراه دانه ها-سرمای دانه ها و یخ زدگی در آنها
دانه های سخت و خشن اصطکاک بیشتری ایجاد می کنند به این منظور از سنگهای شکسته ی گرانیت استفاده می شود . سنگی که در ساختن بتن مصرف می شود باید سالم باشد و پوسیده نباشد،آب جذب نکند و با آب ترکیب ویا درآن حل نشود . درجه سختی آن کمتر از ۳ نباشد. سنگهای مصرف شده نباید متخلخل باشند . کاربرد ماسه های سست همچون ماسه های شیستی و یا آهکی موجب تضعیف زیاد بتن می شود .
اثر سیمان بر مقاومت بتن:
با فرض ثابت نگه داشتن عوامل دیگر ،سیمان به سه طریق بر روی تاب بتن مؤثر است :
۱- مقدار سیمان ۲-نوع سیمان ۳-کیفیت سیمان
کمترین سیمانی که در ساختن بتن مصرف می شود باید به اندازه ای باشد که دو غاب آن رویه دانه های سنگی را اندود کند و بیشترین سیمان در ساختن بتن باید به اندازه ای باشدکه نه تنها حالت اول را حفظ کند بلکه فضاهای خالی استخوان بندی سنگی را هم پرکند . با مصرف کمتر از حالت اول باعث عدم چسبندگی میان دانه های سنگی و در نتیجه سقوط تاب مکانیکی قطعه می شود و با مصرف بیشتر از حالت دوم ،بدون آنکه تاب قطعه بتنی افزایش یابد،از صرفه اقتصادی کاسته شود.
با افزایش مقدار سیمان ،مقاومت فشاری و ضریب الاستیسته آن نیز افزایش می یابد.
تاثیر سنگدانه ها بر مقاومت بتن:
به مصالح سنگی مورد استفاده در ساختن بتن سنگدانه گفته می شود که تقریبا (۳/۴ حجم بتن) ۶۰تا ۷۰درصد حجم بتن را تشکیل می دهد. دانه بندی سنگدانه ها باید به صورتی باشد که دارای استخوان بندی توپرودارای کمترین جای خالی وبیشترین وزن فضایی شود.دانه بندی باید خوب و پیوسته باشد.
شکل و بافت سطحی سنگدانه تاثیر عمده ای برمیزان آب لازم وکارایی وروانی بتن تولیدی دارد .
دانه ها هر چه تیز گوشه تر←روانی بتن کمتر←←بافت خشن و ریزتر چسبندگی وپیوستگی بین آنها وخیر سیمان را زیاد می کند . شکل دانه ها در کارایی بتن مؤثر است و بافت دانه در مقاومت بتن نقش دارد. اساس مقاومت سنگدانه ها باید از مقاومت بتن بیشتر باشد .این امر تنش های وارد بر سطح تماس یک سنگدانه است که بسیار بیشتر از تنش فشاری وارده میباشد .
در ساخت بتن باید از شن وماسه رودخانه ای و شکسته استفاده شود.بزرگترین ابعاد۶۳ میلی متر در بتن پی وقطعات حجیم و حداکثر اندازه در بتن معمولی و در ساخت قطعات ۲۲میلی متر. مقدار روی و ذرات رسی همراه با ماسه ی طبیعی نباید بیش از ۳درصد حجم آن باشد.این مقدار برای ماسه ی شکسته تا ۱۰ درصد حجم آن مجاز است.
اگر خاک رس زیاد باشد آب بتن را می مکد و دوغاب خاک رس درست می کند که دور دانه های سنگی را اندود می کند و مانع چسبیدن دوغاب سیمان به بدنه آن می شود.←در نتیجه از تاب بتن کاسته می شود. نمکهای گوناگون نیز به بتن آسیب می رساند و از تاب آن می کاهند. ← قبل از مصرف باید دانه های سنگی را با آب تمیز به خوبی شست. قلیاها،سنگ های گوگردی و اجسام نباتی و آلی نیز باعث اختلال در خودگیری بتن می شود.
دانه های سنگی یخ زده را بایستی پیش از مصرف گرم نمود تا قابل مصرف شوند.
در نتیجه:
باید در نظر داشت که قبل از مصرف شن و ماسه،باید آن ها را کاملا شست تا گرد و خاک و سایر مواد خارجی داخل آنها از بین برود.هر چقدر شن و ماسه ی مصرفی در بتن از مواد خارجی تمیز تر باشد مقاومت بتن حاصل بیشتر خواهد بود. ماسه ممکن است از نوع شکسته باشد که احتیاجی به شستن ندارد و در غیر اینصورت از زمینهای ماسه ای استفاده می کنند که معمولا دارای مقداری خاک و گل و احیانا شاخ و برگ درختان خواهد بود. اینگونه ماسه ها را باید در آب روان شستشو داد تا خاک و گل آن جدا شود و ماسه ی مرغوب بدست آید.این نوع ماسه را اصطلاحا (ماسه شسته)می گویند.
نوع دیگر ماسه همانطور که قبلا ذکر شد ماسه از سنگ شکسته می باشد و آن بدین صورت بدست می آید که سنگهارا در کارخانه توسط ماشینهای مخصوص سنگ خردکنی به قطر های مورد لزوم خرد می کنند و چون عاری از موادی نظیر خاک و گل و شاخ و برگ گیاهان می باشد احتیاجی به شستن ندارد.قطر دانه های ماسه برای سوختن بتن معمولا از ۵ تا ۶ میلی متر تجاوز نمیکند. شن مورد استفاده برای ساختن بتن را اصطلاحا (شن بادامی)می گویند.شن هارا قبل از استفاده باید از غربالهای بزرگ(سرند)عبور داد.قطر سوراخ های غربالها معمولا از۶ تا ۱۲ میلی متر تجاوز نمی کند.مقدار شن و ماسه ای که در بتن استفاده می شود در حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد وزن بتن را تشکیل می دهد.
آب مخلوط در بتن:
آب در تهیه ی بتن به صورت آب مخلوط در بتن و پس از بتن ریزی برای عمل آوردن بتن استفاده می شود. ناخالصی های موجود در آب مخلوط ممکن است در گیرش سیمان اثر گذاشته و ایجاد اختلال کند.←اثر بر مقاومت بتن و یا سبب بروز لکه هایی در سطح بتن و حتی زنگ زدگی میلگردها شود.
آب مخلوط بتن بایستی قابل آشامیدن و بدون بو و PHآن بین ۶ تا ۸ و بدون طعم شوری باشد.
وجود جلبک در آب مخلوط بتن باعث ایجاد حباب هوا در بتن و در نتیجه کاهش مقاومت آن می گردد.استفاده از آب دریا در صورت اضطرار برای اختلاط بتن بدون میلگرد در صورت اعمال پیش بینی های لازم مشکل زیادی فراهم نمی کند.
استفاده از فاضلاب صنعتی باعث کاهش مقاومت فشاری بتن می شود و آن هایی که دارای فاضلاب معمولی باشند چنانچه در یک سیستم تصفیه به خوبی رقیق شوند اثر قابل توجهی بر روی بتن ندارند.
آب برای عمل آوردن بتن:
عمل آوردن شامل اقداماتی برای تکمیل و پیشرفت هیدراتاسیون سیمان می باشد. بنا بر این به منظور افزایش مقاومت بتن ، مورد استفاده قرار گرفته است.
تاثیر آب بر مقاومت بتن:
هر چه بتن غلیظ تر باشد و دانه ها ی مصالح سنگی درشت تر و نمناک تر باشد و همچنین سطح دانه ها صاف تر و شکل آن ها کره ای تر و محیط مرطوبتر و کم بادتر و مقدار سیمان مورد مصرف کمتر باشد ، مقدار آب لازم برای ساختن بتن کمتر است.
ایده آل این است که مقدار آب مخلوط را تا حداقل ممکن پایین بیاوریم.
برای بتن معمولی مقدار آب باید بین ۴۲ تا ۵۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلوگرم باشد.
تغییر میزان آب حالات زیر را بوجود می آورد:
۱-بتن سفت:بتن دانه دانه است و برای متراکم کردن آن باید آن را کوبید یا به سختی لرزاند←ساخت بلوک بتنی
۲_ بتن خمیری سفت: هنگام ریختن مانند عسل است← مصرف در بتن مسلح
۳_بتن شل: بیشتر در بتن های محافظتی ( اطراف ستون های فلزی و غیره) مصرف می شود.
برای اندازه گیری میزان مورد نیاز آب مصرفی در بتن ، آزمایش وارفتگی یا اسلامپ slump را با ظرف مخروطی شکل انجام می دهند.
خواص بتن:
۱_ خواص ظاهری : رنگ خاکستری، بدون شکل و به سادگی به شکل قالب در می آید ، بدون بافت و بدون بو
۲_ خواص فیزیکی: وزن فضایی: وزن بتن بیشتر به نوع دانه های آن و تراکم قطعه دارد.
هر چه دانه ها سبک تر ← قطعه سبک تر و تاب مکانیکی کمتر و دامنه ی وزن فضایی بین ۳۰۰ ت ۵۰۰۰ هزار کیلوگرم بر متر مکعب است.
تخلخل در بتن: میزان تخلخل بین ۸ تا ۲۵ درصد در نظر گرفته می شود. با بالا رفتن تخلخل ،قطعه ی بتنی خواصی همچون مقاومت در برابر یخبندان و نیرو را از دست می دهد و ضریب هدایت حرارتی را کاهش می دهد.
یخ زدن: همان طو که درجه ی حرارت بتن سخت که با آب اشباع شده است ، کم می شود آب موجود در منافذ موئین خمیر سیمان به طرز مشابهی با یخ زدن در لوله های موئین سنگ ها ، یخ می زند و بتن منبسط می شود . در یخ زدن مجدد بتن انبساط بیشتری رخ می دهد و لذا اثرات دوره های مکرر یخ زدن و آب شدن ، تجمعی خواهد بود .
وقتی مقدار فشار منبسط کننده در بتن از مقاومت کششی آن تجاوز نماید ، بتن خسارت خواهد دید و میزان خسارت از پوسته شدن سطحی تا از هم پاشیدگی کامل متغیر است .
۳_ خواص مکانیکی: مقاومت فشاری: نشان دهنده ی مرغوبیت بتن است. میزان آن به وسیله ی آزمایش فشاری روی نمونه های استوانه ای- مکعبی و مکعب مستطیلی انجام می شود . حد مقاومت موقعی است که نمونه خرد و از هم گسیخته شود . معمولا مقاومت بتن پس از ۲۸ روز ملاک محاسبات قرار می گیرد . مقاومت فشاری با بالا رفتن سن بتن افزایش می یابد.
مقاومت کششی : مقاومت کششی بتن بسیار کم و مقدار آن در حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ می باشد . در بتن مسلح وجود فولاد مانع از تقلیل حجم بتن در اثر انقباض ناشی از خود گیری می شود در اثر انقباض دوران خود گیری ترک های ریز در بتن ایجاد می شود که خود باعث خواهد شد تا مقاومت کششی به ۰ برسد.
مقاومت برشی : مقدار آن ۱٫۵ تا ۲ برابر مقاومت کششی مقطع بتنی است.
۳_ خواص مکانیکی: مقاومت فشاری: نشان دهنده ی مرغوبیت بتن است. میزان آن به وسیله ی آزمایش فشاری روی نمونه های استوانه ای- مکعبی و مکعب مستطیلی انجام می شود . حد مقاومت موقعی است که نمونه خرد و از هم گسیخته شود . معمولا مقاومت بتن پس از ۲۸ روز ملاک محاسبات قرار می گیرد . مقاومت فشاری با بالا رفتن سن بتن افزایش می یابد.
مقاومت کششی : مقاومت کششی بتن بسیار کم و مقدار آن در حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ می باشد . در بتن مسلح وجود فولاد مانع از تقلیل حجم بتن در اثر انقباض ناشی از خود گیری می شود در اثر انقباض دوران خود گیری ترک های ریز در بتن ایجاد می شود که خود باعث خواهد شد تا مقاومت کششی به ۰ برسد.
مقاومت برشی : مقدار آن ۱٫۵ تا ۲ برابر مقاومت کششی مقطع بتنی است.
کارآیی و روانی بتن:
کار آیی و روانی بتن تازه باید بصورتی باشد که آن را به آسانی و بدون خطر جدایی ذرات بتن از یکدیگر حمل و در قالبها ریخته و متراکم و پرداخت کرد.
کلمه ی کارآیی،به سهولت در ریختن بتن تازه،قابلیت تراکم آن در قالب و سهولت در پرداخت سطح بتن اتلاق می شود.کارآیی بتن تازه به عوامل مختلفی از جمله:میزان آب،نوع سنگدانه ها،دانه بندی آنها،نسبت سنگدانه به سیمان،وجود افزودنی ها و ریزی گرد سیمان بستگی دارد. مهمترین عامل در کارآیی بتن میزان آب است.با اضافه کردن آب اصطکاک بین دانه ها کاهش می یابد.
از عوامل دیگر موثر در کارآیی بتن زمان و درجه حرارت محیط است. با افزایش آب کارآیی و روانی بتن تازه افزایش یافته ولی مقاومت فشاری بتن سخت شده کاهش می یابد.از عوامل دیگر در کارآیی بتن مدت زمان ساخت،حمل و ریختن آن است.
بتن سازی:
مدت مخلوط شدن در بتن نیز حداقل دو دقیقه می باشد و پس از حداکثر ۲۰دقیقه که از ساختن بتن می گذرد(این میزان بر حسب نوع بتن و شرایط محیطی و نوع ساختمان متغیر است)بایستی بتن را در قالب های مربوطه ریخت.
مدت اختلاط بتن از لحظه ای که آب وارد منبع بتن ساز می گردد برای تا ظرفیت یک متر مکعب دو دقیقه و برای دستگاههای بزرگتر به ازای هر متر مکعب اضافه ۱۵ثانیه به مدت اختلاط اضافه می شود.
بتن ریزی:
اختلاف ارتفاع بین وسیله ی حمل بتن و درون قالب نبایستی بیش از یک متر باشد.زیرا اختلاف زیاد(بیش از یک متر)باعث جدایی دانه های بتن از یکدیگر می شود و اختلاف بتن از بین می رود.در این حالت دانه های درشت ته نشین می شوند.یکی از راههای جلوگیری از این مساله پایین آوردن میزان آب است. شیب ناودان که برای ریختن بتن استفاده می شود نبایستی از ۴۵ درجه تجاوز کند و طول آن نباید بیش از ۳متر باشد چون باعث از بین رفتن یکنواختی اختلاط بتن و جدا شدن دوغاب سیمان می گردد. افزایش سرما از سخت شدن محصولات سیمانی جلوگیری می کند و افزایش حرارت و فشار فعل و انفعالات شیمیایی را سرعت می بخشد. بتن ریزی در دمای کمتر از ۵درجه ی سانتی گراد نباید انجام شود. برای تهیه ی بتن در درجه حرارت زیر صفر ابتدا باید قطعات یخ و مصالح یخ زده سنگی را تا ۱۵ درجه و یا آب را تا ۶۰ درجه سانتی گراد گرم نمود. تغییر سریع دمای سطح بتن پس از اتمام دوران حفاظت،باعث ایجاد ترک در سطوح خارجی خواهد شد.لذا باید در طول حداقل ۲۴ ساعت اولیه پس از اتمام بتن ریزی از آن محافظت کرد.
تراکم بتن: پس از بتن ریزی،مرحله ی تخلیه ی هوا بلافاصله آغاز می گردد.بوسیله ی وسایل مکانیکی و غیر مکانیکی.
روش دستی:کوبیدن به وسیله ی میله و یا ضربه زدن به قالب.
روش مکانیکی:استفاده از ویبراتور یا کوبیدن با پرسهای مخصوص یا لرزاندن و مکیدن هوای داخل بتن.
با لرزاندن،دانه های درشت سنگ در جوار یکدیگر جابجا شده دانه های ریز جای خالی میان دانه های درشت را پر می کنند و هوای درون بتن بالا می آید و به شکل کف ریز دانه رو می زند.(شیر بتن)
کم زدن ویبراتور باعث می شود که دانه ها خوب داخل یکدیگر نشوند و در نتیجه بتن پوک خواهد شد.
زیاد زدن ویبراتور باعث جدا شدن دوغاب سیمان از دانه ها می شود.
میزان ویبره بتن معمولی با ویبراتور معمولی نیم تا یک دقیقه است.
عمل آوردن بتن: فرایندی که طی آن از افت رطوبت بتن جلوگیری می شود و دمای بتن در وضعیت رضایت بخش حفظ می شود.
عمل آوردن بتن تاثیر زیادی بر ویژگی های بتن سخت شده دارد از جمله:
کاهش نفوذ پذیری،مقاومت در برابر یخ زدن و آب شدن.
عمل آوردن باید بلافاصله پس از تراکم بتن آغاز شود.
نگهداری از بتن:
وقتی بتن شروع به عمل خودگیری نمود باید آن را در برابر سوانح مصنوعی و عوامل جوی و طبیعی حفظ نمود.تابش آفتاب باعث از دست رفتن آب و در نتیجه سوختن بتن می شود.جریان شدید هوا سوختن بتن را تشدید می کند. وجود سرما و یخبندان قبل از سخت شدن بتن باعث جلوگیری از سرعت خودگیری و ازدیاد حجم آب باعث پوک شدن محصول می شود.نمای بتن پوسته پوسته شده و ظاهر کرمو بخود می گیرد.وارد آمدن ضربه به قالب نیز برای بتن مضر است. برای جلوگیری از سوختن بتن برای مدت یک هفته و بیشتر(بسته به شرایط جوی)سطح آن را مرطوب نگه می دارد و برای جلوگیری از اثر خشکی هوا آنرا با روکش پلاستیکی می پوشانند. بارندگی شدید بر روی سطح بتنی خشک نشده باعث آبله ور شدن و کرمو شدن سطح آن می شود.←استفاده از پوشش ماسه ای روی بتن .در هوای خیلی سرد بایستی مدت هفت روز روی بتن آب گرم ریخت و یا از سیمان مخصوص استفاده کرد.
قالب بندی: از جنس چوب یا فلز و یا مصالح پلاستیکی سخت.
چوب از نوع روسی،اطریشی و یا جنگلی ایرانی-کاملا خشک و حداقل ضخامت ۲۵میلی متر باشد.
تخته های قالب بندی را باید به حد لازم چرب نگه داشت تا از انقباض آن جلوگیری شود.قبل از ریختن بتن قالب ها را با روغن مخصوص چرب می کنند تا بتن سخت شده به آسانی از قالب جدا شود.
باز کردن قالب: باز کردن قالب ها بستگی تام به نوع سیمان،تاب و شکل بتن ساخته شده،جای قطعه در ساختمان و گرمای هوا در هنگام خود گیری دارد.(قالب دیوار ها و ستون ها زودتر از سقف ها باز میشود.)
انواع بتن: بتن سبک:تشکیل شده از دانه های سبک با مقدار زیادی هوا و گازهای دیگر(وزن فضایی ۳۰۰ تا ۱۶۰۰kg/m3) بتن سنگین:تشکیل شده از دانه های سنگین و حجیم متراکم(وزن فضایی۱۸۰۰ تا ۵۰۰۰) از بتن سبک برای ایزولاسیون حرارتی،شیب بندی و قطعات سبک بتنی برای بار گذاری کم و جدا کردن فضاها. از بتن سنگین برای کف سازی،پی،بتن مسلح
افزودنی های بتن: برای تغییر برخی خواص سیمان های معمولی و بتن،آنرا با یک ماده افزودنی ترکیب می کنند.
افزودنی های تسریع کننده:سخت شدن بتن را تسریع میکند موقع بتن ریزی در هوای سرد و یا وقتی مجبور به انجام کارهای تعمیراتی هستیم بوسیله ی افزودن کلر و کلسیم باعث خوردگی شدید فولاد می شود.
افزودنی های کند گیر کننده: در گیرش خمیر سیمان تاخیر ایجاد می کند بتن ریزی در هوای گرم براکس و مواد قندی
افزودنی های کاهنده آب:برای کاهش نسبت آب به سیمان با حفظ کارآیی و مقاومت برای افزایش کارآیی با حفظ نسبت آب به سیمان و بنا بر این سادگی بتن ریزی در قالب هایی با آرماتورهای انبوه و موقعیت های غیر قابل دسترسی برای کاهش مصرف سیمان با حفظ کارآیی و در نتیجه کاهش حرارت ناشی از هیدراتاسیون
افزودنی های حباب ساز:باعث می شوند حباب های هوا بطور یکنواخت در سراسر خمیر سیمان ایجاد شود که در صورت ریز بودن و از هم جدا بودن حبابها به مقدار زیادی دوام بتن را در برابر یخ زدن های متوالی و آب شدن های مکرر بهبود می بخشد. حباب های هوا باعث آب بندی و نفوذ نا پذیری بیشتر بتن و افزایش کارآیی آن می شود .
افزودنی های معدنی:پوزولان طبیعی و خاکستر بادی کمک در کاهش درجه حرارت داخلی بتن
سایر افزودنی ها:مثل افزودنی های چسبنده امولسیون های پلیمری ‹‹لاستیک خام ›› باعث افزایش چسبندگی بتن تازه به بتن سخت می شود در کار های تعمیراتی .

 

 

خرید آنلاین:

حجم فایل: ۷ مگابایت

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما نیز آنی ارسال خواهد شد. آموزش خرید و دریافت فایل