صفحه اینستاگرام پارساکد

نمایش دسته بندی مطالب

لیست مطالب صفحه اصلی

پروژه کارآفرینی برای رشته معماری – موضوع پروژه کارآفرینی طرح سردخانه بالای صفر و زير صفر 30 صفحه

پروژه کارآفرینی برای رشته معماری – موضوع پروژه کارآفرینی طرح سردخانه بالای صفر و زير صفر 30 صفحه

 

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما ارسال خواهد شد. راهنمای خرید و دانلود فایل

 

بخشی از پروژه:

محل اجرای طرح سردخانه بالا و زیر صفر
محل ساخت و اجرای هر واحد تولیدی ، یکی از مهمترین مواردی است که باید در طراحی ها مورد توجه قرار گیرد در انتخاب بهینه محل ، عوامل مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد. بعنوان مثال ، شرایط آب هوایی ، فاصله کارخانه از مراکز مصرف ، سهولت دسترسی به مواد اولیه مورد نیاز ، وجود راههای ارتباطی مناسب و وجود نیروی کار ماهر وارزان ، فرهنگ بومی ، قوانین حقوقی ومعافیت های ما لیاتی ، با بررسی های اولیه در استان کرمانشاه ، شهرستان اسلام آباد غرب ، جهت اجرای پروژ سردخانه در نظر گرفته شد ه است.

دلایل انتخاب طرح
اين طرح بيشتر به منظور ايجاد سردخانه‏هاي پيشرفته ، با ظرفيت بالاتر در دماي بالاي صفر و زير صفر استاندار و بهينه در شهرستان است و يكجور طرح ترميمي يا تكميلي به حساب مي‏آيد.

اهداف طرح
ایجاد در آمد و جذب نیروی کار از شهرستان مذکور .
استفاده از امکانات طبیعی و تبدیل مواد اولیه به تولید
ایجاد اشتغال و قطع وابستگی در کشور خارجی و خود کفائی نسبی
جلوگیری از افزایش قیمت های در بازار وافزایش تجربه های تولیدی و تحقیقات در روش ساخت و تنوع تولید افزایش کیفیت و نحوه تولید و…

وضعیت و میزان اشتغال زایی طرح
نميتوان گفت كه باعث اشتغالزائي وسيعي در شهرستان ميشود ولي از نظر اقتصادي سود قابل توجهي براي افراد شاغل طرح چه به طور مستقيم و چه به طور غيرمستقيم دارد. اميد است با رونق اين طرح‏ها در بلندمدت افراد بيشتري به كار مشغول شوند.

ميزان ارتباط موضوع با رشته تحصيلي
این طرح ارتباطی با رشته تحصیلی خودم ندارد اما بخش مدیریت طرح با رشته تحصیلی برادرم )مدیریت صنعتی( مرتبط می باشد و می توان از او کمک گرفت.

تاریخچه و اهمیت مختصر طرح
تاريخچه و وضعيت سردخانه در ايران
ايران از جمله كشورهاي پيش كسوت در امر استفاده از سرما به منظور نگهداري مواد غذايي است. نگهداري مواد غذايي به روش سنتي در مناطق مختلف كشور به طريق چال كردن در خاك و يا بسياري از نقاط قرار دادن آنها در داخل زيرزمينهاي خنك و دور از نور رايج بوده است.
قرائن موجود حاكي از استفاده از زيرزمينها در ذخيره موادغذايي در زمانهاي هخامنشي است از جمله مدارك موجود در مورد خنك كردن اماكن، وجود آثاري نظير زاغه هاي نگهداري پنير در آذربايجان همچنين باد گيرهاي حواشي كوير مركزي ايران مي باشد. اولين سردخانه صنعتي با اعتبار وزارت صنايع و معادن، به وسيله دولت روسيه، در بندر انزلي براي شيلات شمال، ساخته شد. تأسيس آن به حدود سال 1290 ه. ش نسبت داده مي شود. نوع مبرد در سيستم سرماسازي اين واحد مخلوطي از آب و نمك مي باشد.
استان کرمانشاه بعلت حاصل خیزی خاک و رویکرد کشاورزان به کشت مکانیزه و راهنمائی و ارشاد کارشناسان کیفیت و کمیت انواع میوه های درختی مانند انار ، سیب، انگور و… به بازدهی بی سابقه روبرو گردیده و در حال حاضر میوه های درختی در استان بیش از 5/1 میلیون تن بر آورد می گردد . جهت جمع آوری و نگهداری نیاز به سرد خانه بالای صفر می باشد لازم به توضیح است در حال حاضر سردخانه ای در منطقه وجود ندارد لذا وجود چنین طرحی در منطقه یکی از مهمترین پروژه های تولیدی برای کیفیت محصولات درختی منطقه محسوب می شود. به دلیل وجود مراکز دانشگاهی متعدد در استان و استان های همجوار می توان مواد غذایی فاسد شدنی مورد نیاز آنها را نگه داری کرد.

وضعیت مختصر فرهنگی اجتماعی و اقتصادی محل اجرای طرح
شهرستان اسلام آباد در استان کرمانشاه واقع شده است ، این شهرستان یکی ازشهرهای قدیمی با قدمتی چندین ساله و بزرگترین شهرستان استان می باشد و از لحاظ آب و هوایی دارای آب و هوایی نسبتا سرد می باشد. و بیشتر مردم ساکن در این شهرستان و شهرستان های اطراف به دلیل و جود خاک حاصلخیز و وجود منابع آب کافی برای آبیاری مشغول به کشاورزی و باغداری می باشند و به علت فاصله کم شهرستان های استان از هم در تامین مواد اولیه سرد خانه با مشکل رو به رو نخواهیم شد.
محل کارخانه سردخانه دارای محاسن بسیاری می باشد از جمله اینکه به لحاظ داشتن راه آسفا لته نزدیک چندین کیلومتر (حداکثر 120 کیلومتر) تا مرز کشور عراق وجود بازارچه های مرزی ، این کارخانه توان صادرات با لقوه ای را داشته که می تواند در شکوفایی بیشتر اقتصاد منطقه و اشتغا لزایی بیشتر گامی بزرگ بردارد .
فصل دوم

گزارش مختصري از بازديد از فعاليت اقتصادي نمودند
تابستان 1387 بود با خانواده به خانه‏ي خاله‏ي مادرم در اروميه ، شهرستان خوي رفتيم. شوهر خاله‏ي مادرم نقشه‏كش صنعتي بود كه تصميم به ساخت يك سردخانه‏ مجلل و بزرگ پيشرفته با چند تا سرمايه‏گذار گرفت كه از داییم كه برقكار است دعوت كرد كه براي سيستم برقي نظر خواهي كند. ما طي يك ماه به سردخانه‏هاي اندك و فرسوده‏ي شهر سري زديم تا اطلاعات كاملي و مشكلات مربوطه را مطالعه ، متوجه شويم و به رفع آنها بپردازيم. كه منم در كنار آنها به همه‏جا رفتم كه از اطلاعات ياداشت برداري مي‏كردم. و چون ميدانستم سوژه‏ي خوبي براي دروس پروژه‏دار ميشود از تمام اطلاعات براي خودم برداشتم تا به صورت يك پروژه يا حداقل يك فرضيه كاملشان كنم.

نام و مشخصات تولیدات
هر محصول مشخصات و ویژگیهای خاصی دارد که پیش از هر گونه بررسی فنی و ما لی طرح، لازم است این خصوصیات بدرستی شناخته شوند. شناخت صحیح مشخصات و انواع مختلف محصول بدون تردید، راهنمای مناسبی جهت تصمیم گیری های لازم در انتخاب روش و عملیات تولید ومحاسبات بعدی مورد نیاز خواهد بود . در این ارتباط یکی از موثر ترین روشهای قابل استفاده ، به کارگیری استانداردهای مدرن ملی و جهانی هر یک از محصولات می باشد. علاوه بر این جهت بررسی بازار لازم است شماره تعرفه گمرکی محصولات نیز مشخص گردد تا درباره روند واردات وصادرات محصول ومقررات آن شناخت لازم حاصل شود .
نام وکاربرد محصول
محصول تولیدی این واحد نگهداری میوه در سردخانه می باشد میباشد که جزء مصارف غذایی مردم کاربرد دارد .
بازار مصرف
می توان با توجه به تعداد وسیع ، به راحتی به نیاز بالای این واحد در کشور پی برد . چنین واحدهایی باعث میشود محصولات کشاورزی با کیفیت عالی به بازار مصرف ارائه شوند . همچنین به صادرات این محصول به کشورهای همسایه ازجمله عراق و ترکیه ودیگر کشور های همسایه و نیز برخی کشورها ی اروپایی اشاره نمود .
ابتكاري بودن محصول يا خدمات ارائه شده از طريق طرح
اين موضوع در قسمتهاي قبلي بارها و بارها به كرات بيان شده است كه اين يك طرح تكميلي و ساخت سردخانه‏اي بزرگ ،پيشرفته با ظرفيت بالاست كه يكي از ويژگيهاي طرح اشتغالزايي بومي است.

فهرست تجهيزات مورد نياز با برآورده قيمت روز ( وسايل با عمر مفيد)
-هزینه ماشین آلات و تجهیزات خط تولید :
هزینه ماشین آلات و تجهیزات به کار رفته در خط تولید بر اساس استعلام های بعمل آمده از شرکتهای معتبر برآورد می شود. علاوه بر نرخ های ارائه شده سوی فروشندگان و یا سازندگان ، هزینه هایی نیز جهت نصب و راه اندازی و … صرف خواهد شد که مواردی همچون نصب و راه اندازی ، حمل و نقل ، لوله کشی، عایق کاری ، فونداسیون ، ابزار دقیق ، ساختار فلزی ،رنگ کاری و غیره می باشد.

نظر و دیدگاه خود را بفرستیدفول پکیج جامع آموزش اسکچاپ 2019
اولین و قوی ترین پکیج جامع آموزش اسکچاپ 2019 و ویری نکست + آرشیو متریال و مبلمان و صحنه های آماده رندر حرفه ای در فلش مموری (برای اسکچاپ 2016 تا 2019) / آموزش ها از صفر تا صد از مبتدی تا پیشرفته شامل تمامی مباحث از مدلسازی تا رندرگیری

قیمت: 1.500.000 تومان