مطالعات طراحی دانشکده معماری ۱۰۵ صفحه + نقشه ها + رندرها + ۳۲ اسلاید – شماره دوم

مقدمه :
از آغاز هیچ نبود، کلمه بود وآن کلمه خدابود.
“انجیل”

معماری به عنوان یکی از عناصر شاخصه فرهنگ هر کشوری محسوب می‌شود. به بیان دیگر تبلور کالبدی جهان‌بینی، سیاست، اقتصاد، مذهب، هنر و تاریخ در سیمای شهر توسط معماری صورت می‌پذیرد. کالبد شهر آمیخته از عناصری است که پیکره آن را تشکیل می‌دهند و این عناصر با توجه به ویژگی‌های اقلیمی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در هم تنیده می‌شوند و سیمای شهر را باعث می‌شوند. معماری همچون علوم دیگر دارای پایه و اساس علمی می‌باشد که بسته به شرایط سرزمین‌های مختلف اشکال مختلفی را به خود گرفته است
لزوم وجود فضاهای آموزشی درجوامع ازاساسی ترین نیازهای انسانهاست. وجود یک فضایی برای تربیت معماران، که خودواجد شخصیت معماری باشد، دردانشگاه ها الزامی است وباتوجه به اینکه آموزش معماری نه تنها ازراه دیدن بلکه شنیدن وتبادل اندیشه ها می باشد ونیاز به فضاهایی باز برای برقراری مراوده های اجتماعی دارد که برای رشدافکار افراد امری سخت لازم است وکمبود چنین فضایی دردانشکده های امروز به وضوح احساس می شود ونیاز دانشجویان به چنین فضایی روزبه روز بیشترمی شود.

مطالعات دانشکده معماری,رساله دانشکده معماری,پایان نامه دانشکده معماری,طرح نهائی دانشکده معماری,برنامه فیزیکی دانشکده معماری,مطالعات تطبیقی دانشکده معماری,ظوابط و استانداردهای طراحی دانشکده معماری,طراحی دانشکده معماری,ظوبط طراحی دانشکده معماری,دانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماری,پایان نامه دانشکده معماری,مطالعات کامل دانشکده معماری,رساله کامل دانشکده معماری,دانلود مطالعات کامل دانشکده معماری,دانلود رساله کامل دانشکده معماری,پایان نامه معماری دانشکده معماری,پروپوزال دانشکده معماری

خودفضای دانشکده معماری نیز باید دارای مفاهیم عمیق معماری باشد تاراهگشایی باشد برای تربیت معماران بزرگ برای فردای ایران. چنین فضایی دانشجویان رابرای دیدن، شنیدن ولمس کردن ابعاد وجودی معماری، آماده کرده واین خوددرسی است برای دانشجویان.
جوانان بایدآزاد اندیشیدن وبه پرواز درآوردن اندیشه های خودرا درجایی تمرین کنند وبه اجرادرآورند واین جا مکانی نیست جزء فضاهای آموزشی.
آموزش معماری درایران درابتدا به صورت سینه به سینه وانتقال ازاستاد به شاگرد بود که شاگرد بعداز سالیان درازی به مفاهیم ورازورمزهای معماری پی می برد که براین مبنا به معماران رازیگر گفته می شد. بنیان آموزش آکادمیک معماری به صورت امروزی باتأسیس دانشکده هنرهای زیبای تهران بدست آندره گدار فرانسوی برمبنای نظام آموزشی مدرسه بوزار پاریس بود. این مدرسه دارای نظام آتلیه ای بود که هراستاد آتلیه خودرا داشت. دانشجویان سال بالایی باسال پایینی ها یکجابودند وسال پایینی ها ازتجربیات سال بالایی ها استفاده میکردند که روندی بسیارخوب درآموزش معماری بود.

برای توضیحات بیشتر و خرید آنلاین به ادامه مطلب مراجعه نمائید…

– ۱ شناخت کلی استان
شیراز مرکز استان فارس و پایتخت فرهنگی ایران است.

نقشه ایران و استانها

۴- ۱ استان فارس
استان فارس یکی از استانهای جنوبی کشور میباشد. این استان از شمال به استان اصفهان و از شرق به استان یزد و از جنوب به استان هرمزگان و از غرب به استان کهگیلویه و بوشهر محدود می شود. وسعت استان فارس حدود ۱۳۳هزارکیلومتر مربع است و تقریبا ۸/۱ درصد مساحت کشور را تشکیل می دهد. مرکز این استان شهر شیراز است. آب و هوای فارس در شمال سردسیر و در نواحی مرکزی زمستانها معتدل و بارانی و تابستانهی گرم و خشک و در جنوب و جنوب شرقی زمستانها معتدل و بارانی و تابستانها بسیار گرم میباشد. زبان اکثریت مردم فارسی است اما عشایر ترک زبان (ایل قشقایی) به ترکی و عشایر عرب زبان (ایل عرب) به عربی صحبت می کنند. یکی از مناطق مهم عشایری ایران ” استان فارس میباشد و بزرگترین ایل ایران (ایل قشقایی) با شش طایفه در فارس به کوچ روی ادامه می دهند. علاوه بر ایل قشقایی ایل خمسه و ایل محسنی وهمچنین طوایف کوچکتری به زندگی عشایری خود در فارس ادامه می دهند. بر اساس آخرین تقسیمات کشوری استان فارس به ۱۶ شهرستان ۴۸ شهر ۶۰ بخش و ۱۸۵ دهستان تقسیم شده است منطقه فارس یکی از قدیمیترین مراکز تمدن ایران است. فارس در کتیبه‌های هخامنشی به صورت پارسه و در نوشته‌های یونانی پرمیس آمده و معرب آن فارس است.

 

جغرافیای فارس
خاک فارس بخش بزرگی از جنوب فلات ایران را در بر می‌گیرد. بلند ترین کوه‌های آن دنباله‌های رشته جبال زاگرس هستند در غرب و شمال غربی، که بر فگیرترین بخش فارس را تشکیل می‌دهند و تأمین کننده اصلی آب‌های شیرین منطقه هستند از دامنه این کوه‌ها رودها و نهرها باشیب ملایمی‌به سوی شرق جاری می‌شوند تا بازمانده آب آن‌ها به یکی از دریاچه‌های شور یا شیرین منطقه بریزد،و یا سرانجام به آب‌های خلیج فارس بپیوندد.دشت‌های رسوبی فارس که جا به جا توسط تیغه‌های کوه از هم جدا می‌شوند دنباله فلات مرکزی ایران هستند با ارتفاع متوسط۱۰۰۰تا۲۰۰۰متر از سطح دریا، که همراه با کوه‌ها به سوی جنوب تا نزدیکی‌های خلیج فارس ادامه می‌یابند و بعد ناگهان با شیبی تند به دشت‌های ساحلی می‌رسند.
چهره طبعیت در بیشتر خطه فارس همان چهره آشنای مناطق نیمه کویری ایران است: کوه‌های لخت یا نیمه لخت در چهار سوی افق و تپه‌های زرد و دشت‌های پوشیده از بوته‌های خار و خلنگ در چشم انداز نزدیک‌تر. و زمین خشک آفتاب سوخته در زیر پا آسمان پاک و آبی است ؛ آفتاب تند و سوزان است و هر جنبنده‌ای که به حرکت درآید ابری از غبار را به دنبال خود به هوا می‌فرستد. هرجا آب روان یا برکه‌ای باشد سبزه و درخت هم هست و مسافر خسته را به پیاده شدن از مرکب و استراحت دعوت می‌کند.
خاک فارس در روزگار باستان،و تا همین اواخر، بخش بزرگی از جنوب ایران را در بر می‌گرفت ؛ از شمال همسایه یزد و اصفهان بود و از شرق همسایه کرمان و مکران و از غرب همسایه خوزستان و مرز جنوبی آن آب‌های گرم خلیج فارس. امروزه به علت ازدیاد نفوس ومصالح سیاسی بخش‌هایی از فارس باستانی از آن جدا شده و هر بخش به صورت استان مستقلی در آمده، که از آن جمله‌اند استان بوشهر، استان هرمزگان و استان کهکیلویه و بویراحمد.
مردم فارس، چه شهری، و چه روستایی و عشایری، به ایرانیان سایر مناطق شبیه‌اند ؛ رنگ پوست‌شان در مقایسه با مردمان نواحی مرکزی و شمالی ایران اندکی تیره تر است. مویشان بیشتر مشکی است و رنگ چشم‌شان میشی و به طور کلی سیاه چشم و سبزه رو به حساب می‌آیند. و همه به زبان فارسی رسمی‌صحبت می‌کنند،جز جماعت چادر نشینان کوچگر که فارسی رسمی‌را می‌فهمند و در صورت نیاز بکار می‌برند ولی گویش یا زبان خاص خود را دارند لرهای ممسنی و بویراحمد گویش مادری‌شان فارسی لری است، قشقای‌ها ترک زبان‌اند و بعضی از تیره‌های عشایر خمسه زبان‌شان گونه‌ای از عربی است

خاک فارس نیز همچون بیشتر نقاط ایران زمین چهار فصل مشخص دارند: بهار معتدل و بهشتی است، پر از سبزه و گل و آوازه بلبل ؛ تابستان گرم است،داغی آفتاب نیمروزی انسان را بی اختیار به سوی سایه‌های کنار دیوار و زیر درختان می‌راند و تا همین اواخر که استفاده از کولر آبی هنوز رواج نیافته بود پناه بردن به سرداب‌ها و زیر زمین‌ها در ساعات گرم روز برای خودش فرهنگی داشت ؛ پاییز باز معتدل است، هرچند که وزش باد شدت می‌گیرد و خاک دشت را می‌روبد و به شهر می‌آورد ؛ زمستان نسبتاً سرد است و مقابله با همان سرمای مختصر نیاز به پوشیدن لباس گرم و روشن کردن بخاری دارد.
موقعیت شیراز
شهر شیراز مرکز استان فارس در طول جغرافیایی ۵۲ درجه و ۳۵ دقیقه و عرض جغرافیایی ۲۹ درجه و ۳۲دقیقه، در منطقه‌ای با ارتفاع ۱۴۹۱ متر ازسطح دریاهای آزاد واقع شده است.

شناخت کالبدی شهر شیراز
بطور کلی شهر شیراز همواره تحت تاثیر دو گرایش (خطی و حلقوی) بوده که این دو گرایش بر شکل شهر اثری مشهود داشته است. گرایش خطی در جهت شمال غربی – جنوب شرقی به تبعیت از جهت طبیعی جلگه شیراز و محدودیت ارتفاعات و مسیر رودخانه‌ها شکل گرفته است و با توجه به سابقه تاریخی شهر شیراز جهت این توسعه همواره از سمت شرق به غرب بوده است و هم اکنون نیز این گرایش جهت توسعه شهر شیراز وجود دارد.
موقعیت شیراز
شهر شیراز مرکز استان فارس در طول جغرافیایی ۵۲ درجه و ۳۵ دقیقه و عرض جغرافیایی ۲۹ درجه و ۳۲دقیقه، در منطقه‌ای با ارتفاع ۱۴۹۱ متر ازسطح دریاهای آزاد واقع شده است.

 

 فهرست مطالب:

– ۱ شناخت کلی استان
نقشه ایران و استانها
۴- ۱ استان فارس
جغرافیای فارس
موقعیت شیراز
شناخت کالبدی شهر شیراز
موقعیت شیراز
نگاهی کوتاه به تاریخ شیراز
تصویر۲- ۱ خدایخانه مسجد جامع عتیق
تصویر۳- ۱ نارنجستان قوام
تصویر۴- ۱ بازار وکیل
تصویر۵- ۱ مسجد وکیل
اقلیم
دمای هوا
رطوبت نسبی
بارندگی
باد
تأثیر باد در جهت‌گیری بناها
تابش خورشید
مبانی نظری
تعریف
مبانی نظری معماری
انسان و فضای معماری
خلاصه ای از تعاریف مبانی نظری معماری:
مبانی نظری :
مبانی نظری عام معمار یا طراح در یک طرح :
مبانی نظری طراحی معماری :
گذر زمان جبری فرا راه معماری سنتی
نظری به مبانی طراحی
– کل و جزء
– خصوصی عمومی
– ایستایی و پویایی فضا
– کمپوزیسیون
– مقیاس و تناسبات
– محصور کردن فضا
فضاهای متباین
رنگ
نقاط عطف
نتیجه گیری
مبانی نظری طراحی
فیزیکی طرح
حوزه بندی فعالیتهای دانشکده معماری
– : برنامه فیزیکی دانشکده معماری
مجموعه فضاها
۱ ـ بخش آموزشی
۱ ـ۱ : کلاس درس نظری ( تئوری )
۱-۱-۱- : کلاس درس نظری بزرگ
۱-۱-۲- : کلاس درس نظری کوچک
۱-۲- : کارگاه عملی
۱-۲-۱- : کارگاه بزرگ
۱-۲-۲- : کارگاه کوچک
۱-۲-۳- : آتلیه ترسیم فنی
۱-۲-۴- : آتلیه طراحی
۱-۲-۵- ‍: آزمایشگاه دروس مختلف

۱-۳- : گروه آموزشی
۱-۳-۱- : دفتر مدیر گروه
۱-۳-۲- : دفتر منشی
۱-۳-۳- : دفتر شورای گروه
۱-۳-۴- : اتاق اساتید
۱-۳-۵- : دفتر امور آموزشی گروه
۱-۳-۶- : اتاق بایگانی اسناد و مدارک

۲ -¬¬¬¬¬¬¬¬¬ بخش کمک آموزشی
۲-۱- : کتابخانه
۲-۱-۱- : اطلاعات و امانت وسایل
۲-۱-۲- : امانت کتاب
۲-۱-۳- : سالن مطالعه
۲-۱-۴- : مخزن کتاب
۲-۱-۵- : بخش نشریات و مجلات
۲-۱-۶- : بخش رسالات و پایان نامه
۲-۱-۷- : کتب مرجع
۲-۱-۸- : بخش اداری و مدیریت
۲-۱-۸-۱- : مدیریت کتابخانه
۲-۸-۱-۲- : اتاق کارمندان
۲-۱-۹- ‍: انبار

۲ ـ ۲ : مرکز اسناد
۲-۲-۱- : آرشیو نقشه
۲-۲-۲- : آرشیو عکس ، فیلم و اسلاید

۲ ـ ۳ : مرکز رایانه
۲-۳-۱- : مرکز رایانه
۲-۳-۲- : سالن کار رایانه دانشجویی
۲-۳-۳- : سالن کار رایانه اساتید
۲-۳-۴- : مدیریت مرکز
۲-۳-۵- : خدمات و تأسیسات رایانه ای

۲-۴- : آمفی تئاتر ( سالن بزرگ سخنرانی )
۲-۴-۱- : اطلاعات
۲-۴-۲- : سالن انتظار
۲-۴-۳- : صحنه نمایش
۲-۴-۴- : فضای پشت صحنه نمایش
۲-۴-۵- : اتاق نور و پروژکیسون
۲-۴-۶- : انبار
۲-۵- : سالن قضاوت آثار و رسالات
۲-۵-۱- : سالن قضاوت پروژه ها
۲-۵-۲- : سالن قضاوت پایان نامه
۲-۵-۳- : اتاق مشاورت
۲-۵-۴- : اتاق تدارکات و خدمات لازم
۲-۶- : نمایشگاه
۲-۶-۱- : سالن نمایشگاه
۲-۶-۲- : اتاق مدیریت
۲-۶-۳- : کلاسهای دروس ویژه
۲-۶-۴- : انبار
۲-۷- : انتشارات دانشکده
۲-۷-۱- : دفتر چاپ و تکثیر
۲-۷-۲- : دفتر سرپرستی
۲-۷-۳- : آماده سازی و توزیع
۳ ـ بخش ریاست
۳-۱- : ریاست
۳-۱-۱- : اتاق رئیس
۳-۱-۲- : اتاق منشی
۳-۱-۳- : اتاق انتظار
۳-۱-۴- : اتاق کنفرانس و شورای دانشکده
۳-۲- : معاونت آموزشی
۳-۲-۱- : اتاق معاونت
۳-۲-۲- : اتاق منشی و انتظار
۳-۲-۳- : اتاق کارمندان
۳ ـ ۳ : معاونت پژوهشی
۳-۳-۱- : دفتر معاونت
۳-۳-۲- : اتاق منشی و انتظار
۳-۳-۳- : اتاق کارمندان
۳-۴- : معاونت اداری ـ مالی
۳-۴-۱- : دفتر معاونت
۳-۴-۲- : اتاق منشی و انتظار
۳-۴-۳- : دبیر خانه
۳-۴-۴- : حسابداری
۳-۴-۵- : ماشین نویسی
۳-۴-۶- : امورمالی
۳-۴-۷- : بایگانی
۳-۴-۸- : کارگزینی
۳-۵- : معاونت دانشجویی
۳-۵-۱- : اتاق معاونت
۳-۵-۲- : اتاق منشی و انتظار
۳-۵-۳- : اتاق کارمندان

 

۴ ـ بخش خدماتی ـ رفاهی
۴-۱- : بوفه
۴-۲- : فروشگاه
۴-۲-۱- : فروشگاه
۴-۲-۲- : انبار
۴-۳- : تأسیسات فنی
۴-۴- : تأسیسات بهداشتی
۴-۴-۱- : سرویس های بهداشتی
۴-۴-۲- : انبار
۴-۴-۳- : دفتر سرپرستی
۴-۵- : نماز خانه
۴-۶- : پارکینگ
۴-۷- : فضاهای ارتباطی

۴ ـ ۲ : استاندارهای طراحی و محاسبه فضاها
۴-۲-۱- آمار جمعیت دانشجویی
۴-۲-۱-۱- پذیرش سالانه دانشجو
۴-۲-۱-۲- جمعیت دانشجویی درطول دوره
۴-۲-۲- محاسبه تعداد صندلی مورد نیاز برای دروس نظری
۴-۲-۳- : سرانه ها ، معیارها و ضوابط کلاسهای نظری و عملی :
– ضریب زیر بنای خالص در کلاسهای نظری:
۴-۲-۴- : تعداد و نوع کلاسها :
جدول ۴-۳- کلاسهای نظری گروه معماری
جدول۴-۴- کلاسهای عملی( آتلیه ای) گروه معماری
۴-۲-۵- : فضای آموزش عملی- کارگاه ها :
۴-۲-۵-۲- کارگاه نجاری( چوب)
۴-۲-۵-۳- کارگاه ماکت سازی
۴-۲-۵-۴- کارگاه صنایع فلز
۴-۲-۵-۵- کارگاه عکاسی

۴-۲-۵-۶- کارگاه گل وگچ ( سفال ومجسمه سازی)
جدول۴-۵- مشخصات بخش کارگاه مواد ومصالح
جدول ۴-۶- مشخصات بخش کارگاه نجاری(چوب)
جدول ۴-۷- مشخصات بخش کارگاه ماکت سازی
جدول ۴-۸- مشخصات بخش کارگاه فلز
جدول ۴-۹- مشخصات بخش کارگاه عکاسی
جدول ۴-۱۰ – مشخصات بخش کارگاه سفال ومچسمه سازی
۴-۲-۶- فضاهای جنبی دانشکده معماری
جدول ۴-۱۱- مشخصات فضاهای جنبی دانشکده معماری
۴-۲-۷- بخش رایانه دانشکده
* توضیحات :
۴-۲-۹- بخش ریاست دانشکده
جدول ۴-۱۲- مشخصات بخش ریاست دانشکده
۴-۲-۱۰- بخش معاونت ها :
جدول ۴-۱۴- مشخصات بخش معاونت پژوهشی
جدول ۴-۱۵- مشخصات بخش معاونت دانشجویی
جدول ۴-۱۶- مشخصات بخش معاونت اداری- مالی
۴-۲-۱۱- فضاهای اداری دانشکده به تفکیک رشته ها
– فضاهای رشته معماری ـ بخش اداری
جدول ۴-۱۷- مشخصات بخش اداری رشته معماری
۴-۲-۱۲- اتاقهای اساتید
جدول ۴-۱۸- مشخصات اتاقهای اساتید گروه معماری
۴-۲-۱۳- فضاهای کتابخانه دانشکده معماری :
۴-۲-۱۳-۱- نحوه محاسبه سطح فضا ها :
بنابراین:
– مساحت کل فضای کتابخانه :
۴-۲-۱۴- سالن اجتماعات و آمفی تئاتر دانشکده :
۴-۲-۱۵- پارکینگ :
جدول ۴-۱۹- خلاصه برنامه فیزیکی دانشکده معماری
-۵- دیاگرامها:
دیاگرام ۵-۱- دیاگرام فضایی طبقه همکف ساختمان آموزشی
اگرام ۵-۲- دیاگرام فضایی طبقه اول ساختمان آموزشی
دیاگرام ۵-۳- دیاگرام فضایی طبقه همکف ساختمان کمک آموزشی
دیاگرام ۵-۴- دیاگرام فضایی طبقه اول ساختمان کمک آموزشی

 

 

تصاویر رساله:

 

توجه: بخشی از شیت نقشه دانشکده معماری به دلیل راضی نبودن سفارش دهنده، از نقشه اتوکد حذف شده است.

توجه ۲ : مطالعات تطبیقی ندارد ( نمونه های موردی داخلی و خارجی ).

 

رساله های دیگر با همین موضوع:

  1. مطالعات دانشکده هنر و معماری  ۱۳۵ صفحه + ۸ نقشه   
  2. رساله دانشکده معماری با رویکرد معماری زمینه گرا ۱۴۳ صفحه

 

 

خرید رساله:

در پایان خرید ، لینک دانلود فایل نمایش داده می شود و به ایمیل شما ارسال خواهد شد. آموزش خرید و دانلود فایل
  • فرمت رساله: word
  • فرمت نقشه: dwg
  • حجم فایل ها: ۱۰ مگابایت

 

  • برای مشاهده لیست رساله و مطالعات های معماری اینجا را کلیک نمائید.
  • سفارش انجام رساله و طرح پذیرفته می شود.
  • شماره پشتیبانی و سفارشات معماری : ۰۹۰۳۷۷۵۸۵۵۵ – ۱۰ صبح تا ۴ عصر
  • ایمیل های پشتیبانی : parsacad.com@gmail.com – info@parsacad.com
  • رساله معماری با رساله معماری هم تبادل می شود و نیاز به خرید نیست.

 

تصویر پوستر، نقشه و رندرها:

پایان نامه دانشکده معماری,طرح نهائی دانشکده معماری,برنامه فیزیکی دانشکده معماری,مطالعات تطبیقی دانشکده معماری,ظوابط و استانداردهای طراحی دانشکده معماری,طراحی دانشکده معماری,ظوبط طراحی دانشکده معماری,دانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماری,برنامه فیزیکی دانشکده معماری,مطالعات تطبیقی دانشکده معماری,ظوابط و استانداردهای طراحی دانشکده معماری,طراحی دانشکده معماری,ظوبط طراحی دانشکده معماری,دانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماریظوابط و استانداردهای طراحی دانشکده معماری,طراحی دانشکده معماری,ظوبط طراحی دانشکده معماری,دانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماری

ظوابط و استانداردهای طراحی دانشکده معماری,طراحی دانشکده معماری,ظوبط طراحی دانشکده معماری,دانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماریظوابط و استانداردهای طراحی دانشکده معماری,طراحی دانشکده معماری,ظوبط طراحی دانشکده معماری,دانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماریظوابط و استانداردهای طراحی دانشکده معماری,طراحی دانشکده معماری,ظوبط طراحی دانشکده معماری,دانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماری

ظوابط و استانداردهای طراحی دانشکده معماری,طراحی دانشکده معماری,ظوبط طراحی دانشکده معماری,دانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماریظوابط و استانداردهای طراحی دانشکده معماری,طراحی دانشکده معماری,ظوبط طراحی دانشکده معماری,دانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماریظوابط و استانداردهای طراحی دانشکده معماری,طراحی دانشکده معماری,ظوبط طراحی دانشکده معماری,دانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماری

طراحی دانشکده معماری,ظوبط طراحی دانشکده معماری,دانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماریطراحی دانشکده معماری,ظوبط طراحی دانشکده معماری,دانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماریدانشکده معماری,مطالعات دانشکده معماری در شیراز,طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماری

طرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماریطرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماریطرح دانشکده معماری,پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماری

پرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماریپرسپکتیو دانشکده معماری,رندر و پوستر دانشکده معماری,نقشه دانشکده معماری